wifi karta se nejspíš s něčím hádá

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

mariho
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 341
Registrován: leden 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

wifi karta se nejspíš s něčím hádá

Příspěvekod mariho » 26 črc 2017 19:08

ahoj, nedávno jsem se přestěhoval do vlastního a vzhledem k tomu, že se mi nechtělo vrtat díru a tahat kabel přes celý byt, tak jsem byl nucen koupit wifi kartu do mého stolního pc. jedná se o tuto kartu https://www.czc.cz/tp-link-tl-wdn4800/107374/produkt . Signál je v pořádku, používám frekvenci 5Ghz.. nicméně karta se s něčím hádá.. po připojení do pc, se nainstaloval nějaký defaultní ovladač, který ji označil za jinou kartu a karta nefungovala, tak jsem nainstaloval přiložený software, vše šlape v pohodě, ale při opětovném zapnutí vše třeba půl hodiny funguje, a pak se lagne komp třeba na 2 min a poté se rozjede, jako by se nic nestalo a pořád tak.. při odinstalaci a opětovné instalaci je to to samé.. už nevím co s tím.. jede to na základní desce https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA ... -rev-10#ov ... díky

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53596
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: wifi karta se nejspíš s něčím hádá

Příspěvekod petr22 » 26 črc 2017 19:55

Natahni kabel nebo pouzij PowerLine. Vzdyt ten PowerLine je levnejsi nez wifi karta, rychlejsi a podstatne spolehlivejsi.

Tahle karta je navic ponekud starsiho data a nepodporuje ani Windows 10. To muze byt problem.

Nepripada ti sobecke zarusit ostatnim prenosove pasmo se zarizenim, ktere wifi vubec nepotrebuje ? Kdyby to takhle udelali vsichni, nebude to fungovat nikomu.

mariho
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 341
Registrován: leden 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: wifi karta se nejspíš s něčím hádá

Příspěvekod mariho » 27 črc 2017 07:14

WiFi doma stejně máme a když už investovat do něčeho musím, tak udělám to nejjednodušší a nejestetictejsi, tak mi to nijak sobecky neprijde, WiFi by stejně byla pro telefony a noťas. Hmm, na jednom fóru jsem našel odkaz na nějakej driver na čip karty, tak zkusím stáhnout.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: wifi karta se nejspíš s něčím hádá

Příspěvekod ITCrowd » 27 črc 2017 08:00

Nejjednodušší, nejspolehlivější a nejrychlejší je kabel. Pokud ho dobře schováš, pak estetice nevadí. Kromě toho je i nejlevnější.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: wifi karta se nejspíš s něčím hádá

Příspěvekod Karrex » 27 črc 2017 08:25

A přesně kvůli takovým případům se stěhuju pryč, nastěhuje se do baráku 5 lidí a hned je tu o milion sítí víc a kvůli tomu, že jim jede v jednom pokoji blbě net, si rozšíří síť dalším zařízením ve vedlejším pokoji.

Vše tu bylo řečeno, natáhni kabel a přestaň řešit stupidní problémy s nespolehlivou WiFi. Kor, když tam máš připojený ještě mobily. Nasír** tím jenom ostatní.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: wifi karta se nejspíš s něčím hádá

Příspěvekod Blitzkrieg » 27 črc 2017 09:37

Přesně tak. Nechceš tahat kabel, tak použij powerline. Sice s ním nedosáhneš těch samých hodnot jak u LAN kabelu, ale bude to lepší než s WiFi....


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot], mmmartin a 8 hostů