Problém - Výsoký Ping! Nestabilní připojení!

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Zakys
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Problém - Výsoký Ping! Nestabilní připojení!

Příspěvekod Zakys » 20 srp 2017 02:35

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak je to s limitem připojení v domácnosti? Novejší router mám ani ne půl roku a pravidelně mi každý den vypadává internet v celé domácnosti ve stejnou dobu a na všech zařízeních. Tj.: Od 9 do 11 dopoledne a pak večer od 9 do 10 až 11 večer. Jinak v domácnosti jsou připojeny 2 PC na kabel, 2 notebooky na WiFi a další 3 mobilní telefony na WiFi. Je možné že by to router nezvládal a nekteré počítač by si bral více a další zařízení by přišlo o více rychlosti a tak by to kolovalo? Moc tomu nerozumím tak bych chtěl aspon poradit čím to může byt?...Rychlost internetu mám 50/10.
Blblo to na tomhle routeru - Netis WF2419I a minulý týden byl vyměněn technikem za druhý TP-Link přesný popis modelu sdělím pozdeji ale stejně si nemyslím že to má na router nějaký vliv protože je ten problém stále stejný...
Internet jede ve stabilním připojení někdy i 69/12 Mb/s s 3ms což je paráda a drží se to do té doby dokud se to celé nevyjebe a latence ve hrách háže na 250Ms nee-li více a internet bud absolutně nereaguje a když už tak rychlostí slimáka.
Technik už byl u nás tak 4x a stále neví co s tím je...Kontroloval kabely, všechno možné už i ten router vyměnil jak jsem psal a stále stejný problém.

Byl bych moc rád za nějakou radu a pomoc...

Děkuji za zpětné info...:)

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém - Výsoký Ping! Nestabilní připojení!

Příspěvekod ITCrowd » 20 srp 2017 07:00

Viz můj podpis diagnotika sítě. Pečlivě prostuduj. Screen z pingplotter vlož sem.
Sázím 10:100, že nový router je plečka, stejně jako ten starý.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53506
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém - Výsoký Ping! Nestabilní připojení!

Příspěvekod petr22 » 20 srp 2017 09:57

Kdyz ten router odpojis a pripojis na primo jeden pocitac - jsou porad problemy nebo ne ?

To bylo treba zkusit jako prvni.

Ty routery co ti tam dava technik stoji 300 Kc. Na to, aby to obslouzilo vice zarizeni je treba prejit do ponekud vyssi cenove hladiny kolem 1000 Kc a vyse.

Zakys
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém - Výsoký Ping! Nestabilní připojení!

Příspěvekod Zakys » 20 srp 2017 21:20

Tak jsem tu zpet...Udělal jsem kompletní diagnostiku a vše bylo v pořádku...Stáhl jsem si ten program a tady je aktuální pád sítě...Nevím jestli jsem to dobře vyscreenoval dystak zkusím jeste znova. Jinak jsem si obednal nový router od Asusu za 1500kč tak uvidím jestli to bude lepší.

Děkuji za zpětnou informaci.



viz. foto
1.png

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém - Výsoký Ping! Nestabilní připojení!

Příspěvekod ITCrowd » 21 srp 2017 06:59

Ten přesný typ toho tplinku, který jsi slíbil dodat v prvním příspěvku, by byl?
Ze screenu je jasné, že ke ztrátě paketů dochází mezi routerem a prvním bodem providera. Což může být routerem, ale nemusí. Kdybys dodal typ, byli bychom možná dál.
A taky by bylo dobré napsat, co jsi vlastně objednal, ať máme jasno.
Jinak tam rozhodně není ping 250ms, o kterém píšeš.
Naposledy upravil(a) ITCrowd dne 21 srp 2017 08:01, celkem upraveno 1 x.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53506
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém - Výsoký Ping! Nestabilní připojení!

Příspěvekod petr22 » 21 srp 2017 07:21

Proc objednavas router kdyz jsi to nevyzkousel bez routeru ?

Zakys
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém - Výsoký Ping! Nestabilní připojení!

Příspěvekod Zakys » 21 srp 2017 08:28

Omlouvám se ale včera jsem nebyl delší dobu na PC takže je ten screen slabý....Dnes se ještě pokusím o lepší screen. Předevčírem mi uplně vypadl net...dole v liště se mi zobrazil dokonce žlutý trojuhelník takže snad to udělá i dnes. Jinak router co teď máme se jmenuje TP-Link TL-WR841N(EU). Jo a proč jsem si koupil už nový router...no je to proto že jsem bydlel nedávno na bytě a budu se stěhovat na byt druhý a byl jsem celkem nespokojen s routerem od UPC. Aktuálně bydlím zatím doba s rodiči kteří mají tenhle problémový internet. Takže vyzkouším nový router doma a když nebude chyba v routeru tak si ho vemu do bytu. Proto jsem si ho koupil ted...Tady je!: ASUS RT-AC52U B1.

Další fotky dodám během dne...

Děkuji.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém - Výsoký Ping! Nestabilní připojení!

Příspěvekod ITCrowd » 21 srp 2017 09:24

Jak jsem říkal, místo jedné plečky přišla druhá...
Tebou vybraný router vyhovuje.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Zakys
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém - Výsoký Ping! Nestabilní připojení!

Příspěvekod Zakys » 22 srp 2017 19:40

Takže...Novy router jsem dnes spustil. Internet nám jel před tím 50Mb/s Download a Upload 10Mb/s a teď to jede 100/100Mb/s...Nechápu ale dobrý...:D Jenomže...Aktuálně to vyřešilo možná tak to že je v domácnosti rychlejší internet ale problém je stále stejný...Z ničeho nic spadne net a vyskočí to skoro k 200ms a dole v listě se zobrazí žlutý trojuhelník s problémem připojení. Tak já už fakt nevím co s tím je...Jinak samotný kabel internetu vyzkoušet do PC nemuzu protože máme router v kuchyni a 50 metrový kabel nemám. V routeru mám zapojený etrnetový kabel v portu 1 a 2 a jsou dohromady spojené v jeden a ten kabel nám vedel po lištách a přes zdi až do pokoje. Problém v kabelech byt nemůže protože to vyhazuje uplně všechny zařízené ve stejnou dobu takže je chyba asi někde jinde. Napadlo mě jestli náhodou nemuže byt problém třeba na bratrovém PC...Jestli tam nemá nějak moc virů protoze ho má zasekaný jako prase a nějak by to vypínalo. Opravdu nevím...

Zde fotky z dneška...je tam vlastne i čas a v liste v pravo dole trojuhelník.

Díval jsem různě po netu a tak jsem teda zjistil že se mi zráci ty packety...někdy i k 74%. To jsem zjistil v příkazovém řádku. A tady na tom programu jsou taky ztráty. Kdyby byla chyba v kabelu který je veden k PC...Tak by přece ty packety nezmizeli všude po celé síti na všech zařízeních. To mi hlava nebere...A chyba v routeru to určitě taky nebere. Jedině že by byl na střeše nějaký problém s tím kabelem. My máme natáhnutý internet od sousedu ale nikdy nám nic tak neblblo až do chvíle kdy se koupil tan pojebaný netis router. Já se to zkusím ještě nějak probrat s technikem ale už to není normální...

Děkuji za zpětnou informaci.
Přílohy
6.png
5.png
4.png

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém - Výsoký Ping! Nestabilní připojení!

Příspěvekod ITCrowd » 22 srp 2017 21:30

ITCrowd píše:Ze screenu je jasné, že ke ztrátě paketů dochází mezi routerem a prvním bodem providera. Což může být routerem, ale nemusí.

Takže platí, co jsem napsal. Tvůj router nyní stíhá (to je ten rozdíl mezi plečkou a routerem), co ale není v pořádku je zařízení na adrese 172.16.24.1.
Screeny pošli providerovi, měl by zareagovat.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Zakys
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém - Výsoký Ping! Nestabilní připojení!

Příspěvekod Zakys » 22 srp 2017 21:56

Co myslíte že to může být na té adrese 172.16.24.1.? Chyba u nich nebo co? Jako dnes jsem nahodil ten nový router v 19:00 a do teď což je skoro 22:00 ten net neustále padá...příjde mi to snad ještě horší než na tom předchozím routeru...:/ Je to celkem vptivné jako :D Nebo mám dnes asi na to zrovna smůlu.

...další foto...Dnes rekordně po vyměně nového routeru asi 5x zobrazen žlutý trojuhelník...Ani 5 minut v kuse to nemá stabilitu.
Přílohy
7.png

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém - Výsoký Ping! Nestabilní připojení!

Příspěvekod ITCrowd » 22 srp 2017 22:03

Křišťálovou kouli nemám, takže nevím, co tam může být. Rozhodně se jedná o síťový prvek - s nejvyšší pravděpodobností router.
Pokusím se ti to vysvětlit - představ si, že máš traktor a porsche. Pokud je dálnice (připojení) po které jedou v pořádku, pak je rozdíl v rychlosti značný a nedá se to srovnat. Pokud ale obé dáš na polňačku, pak pojedou rychlostí stejnou, v některých případech traktor dokonce rychleji.
U tebe závada není, znovu opakuji, abys poslal screeny providerovi a tem by měl zjednat nápravu. Ty (ani my) už více udělat nemůžeme.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Hodně vysoký ping
    od Mladkov204 » 21 čer 2023 13:37 » v Sítě - hardware
    1
    1157
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    21 čer 2023 13:44
  • Mega vysoký ping
    od Mladkov204 » 20 čer 2023 22:12 » v Sítě - hardware
    1
    1065
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    20 čer 2023 22:27
  • velký ping Příloha(y)
    od Mladkov204 » 19 dub 2023 14:08 » v Sítě - hardware
    14
    2761
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    24 čer 2023 13:35
  • Bezdrátové připojení Příloha(y)
    od PaTroN » 30 pro 2023 20:48 » v Internet a internetové prohlížeče
    4
    1108
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    30 pro 2023 21:51
  • Občasné připojení TV
    od loucon » 04 lis 2023 21:33 » v Vše ostatní (hw)
    1
    962
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    05 lis 2023 03:58

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti