Problém s WiFi

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Problém s WiFi

Příspěvekod vlazy » 16 zář 2017 02:36

Ve čtvrtek jsem koupil nový mobil Xiaomi Redmi 4X a blbne mi na něm WiFi. Občas se mobil na WiFi připojí a pak po chvíli zase odpojí a to třeba i na delší dobu. Někdy to vypíše "Selhání připojení WiFi" a nebo to po mne chce zadat někdy i opakovaně heslo které zadám (určitě správné), ale mobil se i tak k WiFi nepřipojí. Podobný problém mám i na starým mobilu Sony Ericsson Xperia Neo V kde také mi už delší dobu vypadává internet. Nevím jestli je tento problém někde v těch mobilech a nebo v routeru. Podle toho, že mi to dělá na 2 mobilech bych usuzoval, že by to mohlo být spíše někde v routeru. S nastavením routeru jsem nic nedělal, protože se v tom skoro vůbec nevyznám. Byl jsem rád, že mi to fungovalo tak jak jsem si to nastavil kdysi před několika léty. Ten router je 5 let starý a je to TL-WR941 ND. Můžete mi k tomu někdo něco poradit čím by to asi mohlo být a co s tím?

K routeru mám připojený kablem počítač a tam mi internet funguje normálně a bez problémů. Před nedávnem byl u mne bratr a připojoval se bez problémů na moji WiFi s notebookem.

Reklama
Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s WiFi

Příspěvekod vlazy » 17 zář 2017 20:25

Tak vidím, že můj problém který se tu snažím řešit je asi docela dost zapeklitý a jen tak mi někdo nedokáže k tomu něco poradit. Hledal jsem už ohledně toho něco v internetu, ale zjistil jsem pouze, že docela dost lidi řeší problém s WiFi na mobilu a nějaké řešení najít nemůžou. Jsem z toho docela dost zklamaný, protože na tom WiFi na mobilu mi docela dost záleží. U toho starého mobilu jsem horši funkčnost WiFi bral tak, že je to asi už jeho stářím a opotřebovanosti. Myslel jsem si, že když koupím nový mobil tak mi na něm WiFi bude fungovat bez větších problémů, ale asi jsem se docela dost mýlil.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6470
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s WiFi

Příspěvekod RIKI22 » 17 zář 2017 20:42

Skontroluj si verziu firmware na routri, či je aktuálna.Zabezpečenie máš WPA/WPA2 - Personal - WPA2-PSK a AES ? Mám doma ten mobil a žiadný problém s wifi.

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s WiFi

Příspěvekod vlazy » 18 zář 2017 00:00

RIKI22:
Děkují za reakci. Firmware na routeru asi aktuální nebude, protože tak jak jsem to před asi 5 lety koupil, doma zapojil a nějak ponastavoval tak jsem od té doby s tím nic nedělal. Nebylo ani potřeba s tím něco dělat když mi to fungovalo bez větších problémů. Nerad se hrabu v něčem v čem se téměř vůbec nevyznám abych si tím zbytečně něco nepokazil. Navíc to celé nastavování routeru je v angličtině kterou já bohužel neznám. Nevím jak se takový router aktualizuje a jak se do něho dá tu aktualizaci "natlačit". Možná se mi někteří budou smát, že se v něčem takovým nevyznám, ale ne každý je všeumělec a všeznalec, alespoň v těchto věcech já ne. Potřeboval bych takové věci vysvětlit trochu podrobněji a laicky co a jak udělat.
Pokud jde o zabezpečeni tak bych ho měl mít asi WPA2 PSK.

Tak mne napadlo zkusit router vypnout (vytažením ze zásuvky) a znova zapnutí. Po tomto mi nyní internet nějak zázračně začal na obou mobilech fungovat bez větších problémů. Snad už to tak zůstane a nenastanou s tím zase nějaké problémy.

Píšeš, že máš ten sám mobil (předpokládám, že Xiaomi Redmi 4X) a tak si dovolím zeptat tak trochu mimo téma, jak jsi celkově s tímto mobilem spokojený?

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6470
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s WiFi

Příspěvekod RIKI22 » 18 zář 2017 10:03

Ako máš zabezpečenie sa pozrieš tu :
Obrázek
Akú máš verziu firmware :
Obrázek
potom si to skontroluješ na stránke :http://cz.tp-link.com/download/TL-WR941ND.html
Vyberieš si podľa verzie , akú máš na routri napr.V5.
Áno Xiaomi redmi 4X .Nepoužívam ho ja ale zatiaľ žiadný problém.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problém s rychlosti wifi
    od Mladkov204 » 20 led 2024 19:37 » v Sítě - hardware
    5
    886
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    20 led 2024 20:07
  • Problém s Wifi-nový NTB Příloha(y)
    od frenkie » 27 říj 2023 16:19 » v Problémy s hardwarem
    29
    3128
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    31 říj 2023 21:36
  • Problém s připojením na wifi síť při změně PC Příloha(y)
    od Baader » 09 srp 2023 10:38 » v Sítě - hardware
    18
    3084
    od Baader Zobrazit poslední příspěvek
    10 srp 2023 14:16
  • Problém s WIFI při zapnutém notebooku
    od Jandak » 04 led 2024 16:56 » v Sítě - hardware
    7
    997
    od hroch123 Zobrazit poslední příspěvek
    05 led 2024 20:17
  • O2 wifi Příloha(y)
    od bilbo02 » 26 kvě 2023 22:47 » v Administrace sítě
    9
    2408
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    30 kvě 2023 22:11

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů