Printserver napájený PoE Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

remkren
Level 2
Level 2
Příspěvky: 224
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Printserver napájený PoE

Příspěvekod remkren » 28 říj 2017 20:59

Nevíte někdo jestli existuje printserver, který by byl napájený pomocí PoE a ne adaptérem. Mám tiskárnu USB, kterou mám v přízemí a bohužel rack s routerem a NASem, které mají USB printservery mám v podkroví a mám natahané jen LAN sítě a potřebuju používat tiskárnu bez zapnutého blízkého počítače. Už mám fůru zařízení, kde má každé svůj adaptér a už ty adaptéry budu za chvíli přehazovat vidlema, jaká je jich hromada. Takže jsem vděčný za každé zařízení, které nemusím připojovat k napájecímu adaptéru (PoE mám v síti rozvedeno).

Dodatečně přidáno po 52 minutách 6 vteřinách:
Ještě mne napadlo, jestli by to nešlo udělat u tiskárny redukcí USB>RJ45 a v podkroví zpět redukcí RJ45>USB a tam USB zapojit k NASu nebo routeru ?

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Printserver napájený PoE

Příspěvekod ITCrowd » 28 říj 2017 22:31

To co hledáš existuje a říká se tomu USB extender - https://www.tsbohemia.cz/gembird-usb-la ... gKdp_D_BwE
Existuje spousta typů, stačí se podívat.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

remkren
Level 2
Level 2
Příspěvky: 224
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Printserver napájený PoE

Příspěvekod remkren » 28 říj 2017 23:41

No zas taková spousta typů moc neexistuje. Všechny co jsem našel jsou USB 1.1 a pokud jsem našel pro USB 3.0, tak to stálo skoro ke 2000,-. Na tom odkazu u TS Bohemia je sice psané USB 3.0, ale u všech ostatních prodejců a na stránce GEMBIRD je specifikace USB 1.1 interface (USB 2.0 compatible). Myslíte, že to mohu použít, když tiskárna má USB 2.0 a na druhé straně tiskový server také USB 2.0? Osobně bych řekl, že asi ano, protože 1.1 a 2.0 má "dráty" stejné.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Printserver napájený PoE

Příspěvekod ITCrowd » 29 říj 2017 00:43

Samozřejmě, že pro USB 3.0 to bude stát víc. Pokud se nepletu, verzi USB jsi nespecifikoval.Ptal ses, zda něco takového existuje. Odpověď jsi dostal.
Pro 2.0 např.: https://www.mironet.cz/premiumcord-usb- ... E#69781189
K tvému dotazu - ano, myslím si, že fungovat to bude.
A k tobě - už jen to, jak píšeš, že máš spoustu zařízení atd... - z toho plyne, že jsi klasický stoupa, který radši bude zkoušet milion zařízení za tisícikorunu, místo toho, aby koupil funkční věc za deset tisíc. Tvá odpověď tomu jasně nasvědčuje.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

remkren
Level 2
Level 2
Příspěvky: 224
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Printserver napájený PoE  Vyřešeno

Příspěvekod remkren » 29 říj 2017 13:04

Za odborné rady děkuju. Napřed ale "odborná" reakce na vysvětlenou k "množství zařízení". Nevím jak by sis představoval u naší pětičlené rodiny nahradit množství adaptérů u jednotlivých zařízení jedním řešením za 10000,-.
Pro zajímavost se jedná o následující zařízení:
1x ADSL modem,
1x router
1x PoE router
1x napájení PoE pro wifi AP Ubiquity (které má nestandardní PoE a tudíě nelze PoE z routeru použít)
1x set-top box
1x skener
Když k tomu připočtu i 5x nabíječky k mobilům, 2x nabíječky ke 2 zrcadlovkám, 1x nabíječka pro AAA články do blesku, 4x adaptéry ke 4 notebookům, 2x adaptéry ke 2 tabletům, tak pokud dobře počítám, je to bratru 20 používaných adaptérů z nichž asi 10 je trvale zapojených na svém místě. Naopak, kde je to možné, jako u VoIP telefonu jsem volil dražší řešení, abych se obešel bez adaptéru a mohl napájet zařízení pomocí PoE. To že máme doma jednu z tiskáren bez síťové karty je dáno tím, že je to tiskárna od mé ženy z práce, kterou trvale využívá doma, protože kdyby byla moje, tak bych samozřejmě pořídil síťovou tiskárnu. Proto jsem nechtěl zbytečně vrážet větší peníze do dočasného řešení k zařízení, které není moje a zároveň se obejít bez dalšího trafa v zásuvce. Můžeš mi prosím poradit čím nahradit některé z těch 20 adaptérů, abych pro tebe nebyl "klasický stoupa" a které by nezruinovalo náš rodinný rozpočet, protože nejsme firma?

Osobně pro ITCrowd k odborným radám:
Jak sis kromě odborné rady neodpustil ohodnotit mou osobu jako klasický stoupa, neodpustím si ani já reakci na tuto zbytečnou ničemu nepomáhající osobní urážlivou poznámku. Nevím, co jsi za osobu, ale ze zkušenost s tímto fórem vím, že většina tvých příspěvků tady na fóru se skládá ze dvou částí. V první části odborně poradíš a ve druhé části si neodpustíš nějakou osobní invektivu k tazateli, který nedosahuje tvé odborné a inteligenční úrovně jaká že je to "lama". Očividně jsi odborně zdatný, chytrý, své věci rozumíš a umíš poradit. Nicméně tam, kde ti příroda přidala na odbornosti a inteligenci, tam ti na druhé straně sebrala na sociální inteligenci a empatii. Jako odborníka tě oceňuji, ale jako člověk nevím, co máš za problém, že tvá dušička nemá klidu bez toho, abys dával každému najevo nějakou impertinentní poznámkou, že je úplně hloupá lama. Poradit se dá i bez těchhle pro tebe typických nablblých osobních poznámek. Čas neušetříš a nikoho tím nepoučíš, nevyškolíš ani nevychováš, spíše jen naštveš.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů