WiFi tiskárna IP adresa Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

lokoj
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

WiFi tiskárna IP adresa  Vyřešeno

Příspěvekod lokoj » 29 lis 2017 18:18

Zdravím,
mám problém s tiskárnou Samsung M2026W. Nainstaloval jsem software, který byl k tiskárně. Tiskárnu úplně vypínám, protože tolik netisknu, tak aby mi tu nesvítila. Tím pádem si většinou po každém zapnutí změní IP adresu.

V jednom notebooku se IP adresa tiskárny vždy automaticky změní (asi díky softwaru od Samsungu) a tisková fronta se bez problému vytiskne. Na druhém notebooku musím tiskárnu znovu přidávat, aby se změnila IP adresa. Což je kontraproduktivní. Na obou PC je Software od Samsungu - nic jiného jsem nenastavoval. Nechápu proč se ta IP nezmění i na druhém PC.

Zkusil jsem v routeru nastavit pevnou IP tiskárny, ale ten jeden počítač nerozpozná, že je tiskárna on-line a bere ji jako offline = netiskne.

Napadá vás proč se tak děje? Na obou PC je Windows 10.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WiFi tiskárna IP adresa

Příspěvekod ITCrowd » 29 lis 2017 20:48

Co nastavit tiskárně pevnou IP?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

lokoj
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WiFi tiskárna IP adresa

Příspěvekod lokoj » 30 lis 2017 07:08

Vsak jsem psal, ze to jsem udelal. PC pak nepozna, ze je tiskarna online a bere ji jako offline. Takze stejne netiskne.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WiFi tiskárna IP adresa

Příspěvekod ITCrowd » 30 lis 2017 17:42

Pomůže restart služby spooler? (Služba zařazování tisku)
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

lokoj
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WiFi tiskárna IP adresa

Příspěvekod lokoj » 30 lis 2017 19:16

Ne, to nepomohlo. Pomohlo jen tiskarnu odebrat a znovu pridat nebo reseni potizi. V obou pripadech samozrejme dojde k te zmene IP v PC.

Si rikam, ze problem bude asi na strane HW notebooku. Nejaka ochrana? Kdo vi. Je to Asus X556U. Jo jinak windows jsem preinstalovaval. Neslo to ani tak.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WiFi tiskárna IP adresa

Příspěvekod petr22 » 30 lis 2017 19:20

Neni pevna IP jako pevna IP.

Pevna IP se nastavuje na sitovem rozhrani tiskarny, na routeru ji nastavit nemuzes.

Pokud jde o tuhle konkretni tiskarnu, ten tisk pres wifi se nam nikdy nepovedlo rozchodit, vzdycky bylo treba rucne tiskarnu probudit ze spanku pokud nereagovala na prikaz k tisku.
Naposledy upravil(a) petr22 dne 30 lis 2017 19:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: WiFi tiskárna IP adresa

Příspěvekod X » 30 lis 2017 20:43

Tiskárna neběhá, takže doporučuji kabel (mám také WiFi tiskárnu a používám to také tak), z mobilu, tabletu, notebooku se připojíš na WiFi bod ((modem)routerWiFi) a dál pojede vše po kabelu ... ani nemám nastavenou na tiskárnu pevnou IP a vše běhá, nastavením pevné IP nic nezkazíš. Občas chvíli trvá, než se síť namapuje, hlavně musíš mít na všech strojích co budeš tisknout ovladače tiskárny nainstalované!

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WiFi tiskárna IP adresa

Příspěvekod ITCrowd » 30 lis 2017 20:51

To by byla značka ideál, ale pokud se nepletu, tak LAN neumí. Řešením by bylo připojit USB k routeru, pokud ovšem router bude umět s tiskárnou zacházet. Jinak ji samozřejmě lze připojit přímo k počítači, ale to zas předpokládá mít zapnutý jiný počítač, pokud chci tisknout.
Ale pokud druhý PC tiskne bez problémů, měl by tisknout i tenhle...
Nicméně HW problém bych rozhodně nepředpokládal.
Ještě mě napadá - nemůže třeba dojít ke kolizi ip adres? Zkus nastavit rozsah přidělovaných ip adres na routeru např. x.x.x.100-200 a tiskárně nastavit pevnou IP x.x.x.90.
Ping na tiskárnu funguje?
Další, co lze udělat je vyhodit ovladač od samsungu a zkusit nějaký obecný.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: WiFi tiskárna IP adresa

Příspěvekod X » 30 lis 2017 21:02

Tak asi opravdu LAN port nemá (specifikace Heuréka - i když tam jsou často údaje nespolehlivé), předpokládal jsem, že když má WiFi, tak má i LAN, jako moje Canon Pixma MX-715 (USB, LAN, WiFi). Přesto by takto zlobit neměla. Někdy ale trvá, když se přiřadí na (modem)routeru pevná IP, než se v síti objeví. Já jsem nedávno přenesl nastavení ze starého modemrouteru na nový a nemohl jsem detekovat sat box. Štěloval jsem ho jak *****, a to jak sat box, tak modemrouter, sat box se prostě v zařízeních modemu neobjevil, přestože byl zapnutý. Po pár dnech se zničehonic objevil ... někdy to prostě chce pohrát si a nespěchat.

P.S.: můžeš třeba zkusit dát pevnou IP nejen tiskárně, ale i těm notebookům, co z nich chceš tisknout. Také musí být ve stejné skupině (název sítě).

lokoj
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WiFi tiskárna IP adresa

Příspěvekod lokoj » 01 pro 2017 06:00

Kabel mam samozrejme po ruce, ale rikam si, kdyz to funguje na jednom PC musi to jit i na druhem.

Ke kolizi by dojit nemelo. Myslim, ze kdyby se to stalo zahlasil by to sam Windows. Nastavit to ale muzu.

Kdyz koukam na Vlastnosti a prirazene porty tiskarny ve fungujicim PC, tak je vsechno stejne, jako v tom nefungujicim.

Tiskarna pingnout jde. Problem je, ze neda PC signal o tom, ze je online a pripadne nezmeni v tom Samsung softu IP adresu.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: WiFi tiskárna IP adresa

Příspěvekod X » 01 pro 2017 07:53

Pokud má tiskárna v ovladači možnost volby IP, zkus se podívat, jestli jde místo toho zapnout DHCP, tím by získávala IP z (modem)routeru.

lokoj
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WiFi tiskárna IP adresa

Příspěvekod lokoj » 07 pro 2017 19:14

Vyřešeno:

Takže, povedlo se mi to vyřešit. Třeba to někomu pomůže. Dělal jsem to ve Windows 10.

    Tiskárně jsem v routeru nastavil pevnou IP.
    V Zařízení a tiskárny jsem odebral zařízení, které chci zprovoznit.
    V Zařízení a tiskárny kliknu na Přidat tiskárnu tam kliknu na tiskárna není v seznamu!!!
    Zaškrtnout Přidat místní nebo síťovou tiskárnu pomocí ručního nastavení
    Zaškrtnout Vytvořit nový port - vybrat TCP/IP
    Hostitelský název či IP adresa: napsat číslo IP - kliknout na další.
    Systém nainstaluje tiskárnu.

    V Zařízení a tiskárny vybrat tiskárnu a kliknout na Vlastnosti tiskového serveru
    Porty -> vybrat port s číslem přiřazené IP adresy
    Konfigurovat port
    - Protokol vybrat LPR
    - zaškrtnout Povolit počítání bajtů protokolu LPR
    - Název fronty -> nějak ji pojmenujte

    Tlačítko OK -> Použít
    Hotovo, tiskne se přes wifi.

I když mi původně na jednom PC tiskárna fungovala a našel tiskárnu i po změně IP, tak po přidělení pevné IP to nedokázal. Musel jsem tedy natavení provést na obou PC. Proč protokol LPR? Nevím. Viděl jsem to v jednom nastavení. S RAW to nefunguje s LPR jo.

Testoval jsem to několik dnů a funguje to stabilně. Samozřejmě chvilku trvá než se tiskárna spustí, načte atd.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Změnila se MAC adresa na 88:88:88:88:87:88
    od Karrex » 20 kvě 2023 10:36 » v Administrace sítě
    7
    1810
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    22 kvě 2023 10:20
  • Tiskarna s kopirkou - 3000Kc
    od noxor » 16 srp 2023 07:37 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    799
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    16 srp 2023 13:29
  • Černobila laser tiskarna na firmu
    od BigSandy » 18 dub 2023 11:24 » v Problémy s hardwarem
    3
    593
    od BigSandy Zobrazit poslední příspěvek
    18 dub 2023 13:57
  • Tiskárna černobílá 30 stran denně
    od Gerete » 27 lis 2023 19:41 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1055
    od richchie Zobrazit poslední příspěvek
    30 lis 2023 18:43
  • Tiskárna HP Deskjet 2130 nelze nastavit jako výchozí v notebooku
    od Zabral68 » 24 srp 2023 18:59 » v Problémy s hardwarem
    2
    792
    od Zabral68 Zobrazit poslední příspěvek
    25 srp 2023 10:11

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů