Nový router / nejde internet Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

hermi95
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Nový router / nejde internet

Příspěvekod hermi95 » 17 led 2018 07:48

Zdravím,

včera jsem si koupil nový router TP link (přesný model teď nevím), nainstaloval jsem ho přesně podle návodu, i wifi už to hází, ale na PC mám stále vpravo dole žlutý vykřičník a připojení k internetu není. Takže jsem v koncích a nevím co dál, zkoušel jsem fígle co jsem dočetl na internetu, ale nic mi nepomohlo. Měl jsem propojený kabelem PC s routerem a router se zásuvkou kabelem co byl součást balení routeru

Mám propojený kabelem PC s routerem a router se zásuvkou bílým kabelem, který byl součást balení routeru. Může mi někdo poradit proč se to nemůže připojit k síti nebo jak se toho zbavím nebo tak? Četl jsme pak ještě něco s DHCP, že se muisí nějak měnit nebo tak. Od dodavatele mám přidělenou IP adresu, kterou jsem nastavil na router, ale teď prostě nevím, kde je chyba nebo co jsem udělal špatně.

Děkuji moc za všechny rady a tipy.

hermi

Reklama
Uživatelský avatar
TRNX
Level 3
Level 3
Příspěvky: 598
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový router / nejde internet

Příspěvekod TRNX » 17 led 2018 08:07

Pokud máš přidělenou IP od poskytovatele - jdi do nastavení routeru -> Network -> WAN. Tam zvol že máš statickou IP a opiš tam údaje od poskytovatele, které ti přidělil. V nastavení LAN si nastav IP adresu privátní sítě (např. 192.168.1.1).
V nastavení DHCP zapni DHCP a nastav si rozsah. Samozřejmě se řiď IP adresou nastavenou v LAN, tzn., že rozsah by sis v uvedeném případě mohl nastavit na 192.168.1.10 až 192.168.1.30. Prvních 9 adres ti pak zůstane do rezervy třeba pro jiné routery apod. Samozřejmě si rozsah můžeš zvolit i jiný, ovšem na hranici norem.

Ještě dotaz. Když zapojíš "internetový" kabel ze zásuvky přímo do PC a v PC nastavíš statickou IP (ty údaje, které máš od poskytovatele), tak ti internet funguje?

hermi95
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nový router / nejde internet

Příspěvekod hermi95 » 17 led 2018 08:18

To jsem udělal prvně, když jsem nastavoval router, ale provedu hned jak budu doma.
Nastavení DHCP jak mám zapnout to též mám udělat v nastavení routeru nebo někde na PC?

Ano přesně tak to mi funguje. Prvně mi to nešlo, protože jsem měl automatikou IP nebo tak, tak jsem to opsal a internet normálně funguje.

Jinak díky.

Uživatelský avatar
TRNX
Level 3
Level 3
Příspěvky: 598
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový router / nejde internet

Příspěvekod TRNX » 17 led 2018 08:51

Nastavení DHCP najdeš v nastavení v routeru. V PC, jak si vepisoval údaje od poskytovatele jak píšeš, ve vlastnostech protokolu IPv4 jen zaklikneš "získat IP adresu ze serveru DHCP automaticky".

Možná pomůže, když resetneš router (bude tam někde malá dírečka, tak do ní strč třeba špendlík na 10-15 sekund - měly by přebliknout diodky) a zkus to znovu. Většina routerů má i tzv. "quick setup" (rychlou konfiguraci) a ta ti nabídne jen to podstatné jako nastavení WAN, LAN, DHCP.

hermi95
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nový router / nejde internet

Příspěvekod hermi95 » 17 led 2018 09:01

Ok tak to DHCP nastavím i na routeru. Ok to si nejsem jistý jestli mám nebo nemám zakliknutou.

Úplný reset sem nezkoušel, jen vypnul a zapnul přes hlavní tlačítko na routeru. Právě to jsem dělal takhle a pak jsme se zastavil na tom, že nemám kabel na WAN (musel jsem kabel mít pichlej ve WANu a v zásuvce). No doufám, že tohle něco pomůže jinak fakt nevím co dělat.

Měl bys nějaký plán B kdyby ani tak nefungovalo ? Protože přítelkyně už je na prášky z toho, že 3 den na novém bytě nemá wifi :D

Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový router / nejde internet

Příspěvekod beather » 17 led 2018 09:09

Urcite ma quick setup, kde jak psal TRNX nastavis vsechno podstatne.. Predpokladam, ze jak zadas WAN nastaveni tak DHCP server na tom routeru ti nabidne v tom quicku uz nejake prednastavene hodnoty, ktere vetsinou jako BFU nepotrebujes menit.
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků

Uživatelský avatar
TRNX
Level 3
Level 3
Příspěvky: 598
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový router / nejde internet

Příspěvekod TRNX » 17 led 2018 09:14

Přesně tak.
Pokud ten internet normálně jde ze zásuvky do PC tak by to mělo fungovat. A tím tuplem pokud je router nový. Jedině co mě napadá, tak že by byla chyba v něm, ale to je asi malá pravděpodobnost. Někdy třeba zkusit něco na vícekrát. Prostě restartuj router. Zapoj ze zásuvky kabel do WAN, a pak z jednoho LAN portu připoj kabel k PC nebo k notebooku. V PC/ntb nastav u IPv4 získávání automatické IP, zapni prohlížeč a jdi do nastavení routeru přes IP co je v manuálu routeru. Pak postupuj podle toho co jsem psal výše (nejlépe pokud bude tak zvol ten quick setup, ať tě neobtěžuje zbytečně složitá konfigurace - je to takový průvodce). Při nastavování WiFi (WLAN) jí můžeš první zkusit nechat bez hesla, až když by ti fungovala tak by sis tam dodal zabezpečení (samozřejmě WPA2). Kanál zvol automaticky, router ti přiřadí pro něj ten nejvhodnější. Teda alespoň by měl :D

hermi95
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nový router / nejde internet

Příspěvekod hermi95 » 17 led 2018 09:16

Super, zkusím vše co mi tady radíte a snad se mi to povede už konečně rozjet. Děkuji moc ! a dám vědět jak to dopadlo :)

Uživatelský avatar
TRNX
Level 3
Level 3
Příspěvky: 598
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový router / nejde internet

Příspěvekod TRNX » 17 led 2018 09:21

Není za co, mělo by to fungovat. Držím palce :bigups:

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový router / nejde internet

Příspěvekod ITCrowd » 17 led 2018 10:51

Můžeš taky připojit starý router a podívat se, jak má wan nastaveno on. A prostě nastavení opsat
Dále bys měl zjistit, jaké připojení vlastně máš, protože např. xDSL zásuvka není kompatibilní s RJ45 síťovou zásuvkou - resp. velikot zásuvek může být stejná, ale signál je naprosto odlišný.
DHCP pravděpodobně zapnuté bude - jinak by se to vůbec nepřipojilo k síti a nehlásilo jen nefunkční internet.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
TRNX
Level 3
Level 3
Příspěvky: 598
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový router / nejde internet

Příspěvekod TRNX » 17 led 2018 11:12

ITCrowd píše:např. xDSL zásuvka není kompatibilní s RJ45 síťovou zásuvkou

Tomu jsem moc neporozuměl, můžeš prosím vysvětlil konkrétněji, co je myšleno xDSL zásuvkou a síťovou zásuvkou? Jen pro pochopení, nevidím do toho tak hluboce. :-)

hermi95
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nový router / nejde internet

Příspěvekod hermi95 » 17 led 2018 11:26

ITCrowd píše:Můžeš taky připojit starý router a podívat se, jak má wan nastaveno on. A prostě nastavení opsat
Dále bys měl zjistit, jaké připojení vlastně máš, protože např. xDSL zásuvka není kompatibilní s RJ45 síťovou zásuvkou - resp. velikot zásuvek může být stejná, ale signál je naprosto odlišný.
DHCP pravděpodobně zapnuté bude - jinak by se to vůbec nepřipojilo k síti a nehlásilo jen nefunkční internet.



Starý router právě nemám. V bytě jsme od soboty a je to nový barák postavený, takže jsme první nájemníci a první co tam mají internet (na bytě) takže ze starého routeru to neopíši. Tím připojením myslíš ADSL nebo VDSL či něco jiného úplně? Jako zásuvka mi přijde v pohodě, ale dodavatel mi řekl, že ty zásuvky nepodporují VDSL modemy.
No s tím DHCP uvidím co to bude, každopádně doufám, že mi něco tady z těch rad pomůže, nerad bych vyhazoval 400,- za technika který podle mě by udělal to co já a řekl, že jim to funguje a že když ne mě, tak abych si objednal technika za další litr...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nový router do bytu
    od Jirin » 25 říj 2023 03:12 » v Sítě - hardware
    3
    1953
    od Jirin Zobrazit poslední příspěvek
    28 říj 2023 20:49
  • Je lepší před pomalý router dát switch 1Gbit/s, nebo pořídit dražší router 1Gbit/s?
    od atari » 27 zář 2023 11:15 » v Sítě - hardware
    3
    2503
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    27 zář 2023 14:06
  • Nový poskytovatel internetu - nový modem
    od HarryS21 » 28 bře 2024 19:07 » v Sítě - hardware
    4
    1169
    od HarryS21 Zobrazit poslední příspěvek
    29 bře 2024 19:48
  • Router
    od Drifty » 02 kvě 2023 20:35 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1200
    od Drifty Zobrazit poslední příspěvek
    03 kvě 2023 19:45
  • Router 2.4 vs 5
    od ShadowWord:Pain » 30 črc 2023 18:45 » v Vše ostatní (hw)
    4
    1313
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    30 črc 2023 19:52

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Facebook [Bot] a 4 hosti