Router Xiaomi Mi 3C Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Router Xiaomi Mi 3C

Příspěvekod vlazy » 17 bře 2018 20:23

Zvažují koupit nový router Xiaomi Mi 3C. Máte někdo zkušenosti s tímto routerem a můžete ho doporučit? Je pravda, že tento router má USB a pracuje v pásmu 2,4 a 5 GHz tak jak je to uvedené např. na na Heureka.cz?

Reklama
Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Xiaomi Mi 3C

Příspěvekod drobino » 18 bře 2018 10:26

3c ma jen bgn 5GHz nema, ja mam xiaomi router 3 a jsem spokojeny ale je skoda ze nema glan.

Dodatečně přidáno po 2 minutách 55 vteřinách:
Tady se da koupit z ceskeho skladu kdyz ozelis ceskou zaruku tak cena je fajn. https://www.google.cz/amp/s/dotekomanie ... lanek/amp/

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Xiaomi Mi 3C

Příspěvekod vlazy » 18 bře 2018 17:39

drobino:
Děkují za odpověď. Taky si myslím, že ten Xiaomi Mi 3C nemá 5 GHz a také, že nemá ani USB. Na Heureka.cz a také ELPOS elektro ale píšou, že by to mělo mít jak 2,4 tak i 5 GHz a také i USB. Není to např. tak, že ten 3C je ve více variantách? Spíše mi to ale připadá, že si to asi pletou s Xiaomi Mi 3, ale jsou to asi 2 rozdílné routery.

O tom Xiaomi Mi 3 jsem také uvažoval, ale nevím jestli bych těch 5 GHz využil. Předpokládám, že asi většina domácích zařízení s WiFi pracuje pouze na 2,4 GHz a tak proč si za těch 5 GHz připlácet když bych to možná neměl ani možnost na něčem využít. Někde jsem četl, že ten Xiaomi Mi 3 má ty 4 antény rozdělené 2 na 2,4 GHz a další 2 na 5 GHz což u Xiaomi Mi 3C budou asi všechny 4 antény na 2,4 GHz.

Škoda, že u toho Xiaomi Mi 3C asi není USB, ale dokážu se bez toho obejít. Jinak co myslíš tím glan?

Zajímá mne jaký máte kdo názor na tento router nebo osobní zkušenosti s nim.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Xiaomi Mi 3C

Příspěvekod ITCrowd » 18 bře 2018 19:19

Já bych byl rozhodně proti. Osobně bych si nikdy nekoupil router pod 1000,- Kč.
glan znamená, že to umí gigabitovou LAN - tedy vše co je na drátě švihá gigabitovou rychlostí, což se hodí zejména po kud používáš NAS, TV, PS atd.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Xiaomi Mi 3C

Příspěvekod vlazy » 18 bře 2018 21:22

Nevím, ale já rozhodně nemám ve zvyku cokoliv hodnotit především podle ceny. Pro mne jsou mnohem důležitější parametry a zkušenosti uživatelů s daným zařízením. Dražší zařízení může být lepší, ale nemusí to být vždy tak. I levnější věci můžou být stejně dobré nebo i lepší než dražší. Chápu ale, že někteří potřebují utratit přebytky peněz a tak pří nákupech se dívají aby nakoupili za co největší cenu.

Nevyznám se v tom, ale myslím si, že když mám internetové připojení 10/2 Mb/s tak nějaký gigabitový router stejně rychlostně nevyužiji naplno, protože ten router mi asi to internetové připojení nezrychli. Možná se mýlím a je to nějak jinak, ale v tom se nevyznám.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Xiaomi Mi 3C

Příspěvekod ITCrowd » 18 bře 2018 21:27

To si ovšem protiřečíš. Kdyby pro tebe byly důležité parametry, tak vybíráš někde kolem cenové hranic 2.000,-.
Plečka za pětikilo fungovat může, ale nemusí.
Router je srdce sítě a jde přes něj veškerá síťová komunikace. Pokud použiji srovnání s počítačem, pak každý chápe, že procesor je srdce počítače a srovnává frekvenci, počet jader atd... Když jde ale o router, volí zcela nelogicky šmejd.
Když už tak bych sáhl po osvědčených značkách a rozhodně gigabitovou LAN - pak je jistota, že router nebude tím, co bude síť brzdit.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Xiaomi Mi 3C

Příspěvekod drobino » 18 bře 2018 21:46

Jak rikam mam 3 s 3c nemam zkusenosti ale vypada ze je to orezana verze. Xiaomi je zavedena znacka, ikdyz u nas ne tak moc. 5GHz sit je postupne zavadena do vsech novejsich zarizeni takze bych ji bral. A pokud ti jde o signal mam jej po celem byte pres betonove steny a bez problemu. Mne osobne nijak rozhodne neomezuje. Glan je rozhodne handicap ale mne to staci velke datove toky pres sit nevyuziju.

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Xiaomi Mi 3C

Příspěvekod vlazy » 18 bře 2018 22:03

ITCrowd:
Ono každý má asi trochu jiné požadavky na router. Já nepotřebují aby ten router byl špičkový a měl kdejaké funkce které bych možná ani nevyužil a které by asi pouze zvyšovaly jeho cenu nebo byl nějaké dobře známé značky za kterou se připlácí. Ten Xiaomi Mi 3C možná nebude nějaký super router, ale nemyslím si, že by byl až tak hodně špatný pouze proto, že je levnější tak jak se to tu snažíš prezentovat. Hodnocení čehokoliv pouze podle ceny je pro mne k ničemu.

drobino:
Děkují za názory. Ano i mne připadá, že ten 3C bude asi ořezaná verze 3, ale to WiFi na 2,4 GHz bude snad stejné jako u 3. Uvítal bych ale názor na to od někoho kdo s tím routerem Xiaomi Mi 3C má nějaké zkušenosti.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Xiaomi Mi 3C

Příspěvekod ITCrowd » 18 bře 2018 22:14

Kdo chce kam...
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Xiaomi Mi 3C

Příspěvekod vlazy » 18 bře 2018 22:32

ITCrowd:
Tak to je rada jako hrom. Kecy ohledně ceny a nakonec ironie, ale něco konkrétního ohledně toho routeru nikde. :mad:

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Xiaomi Mi 3C

Příspěvekod RIKI22 » 18 bře 2018 22:40

Mám doma nepoužívaný tento :http://www.mi.com/in/mi-router-3c/specs/,Iba odskúšaný.Škoda , že tam nenapísali aj presný typ modelu.Ten čo mám je Xiaomi Router 3C model R3L.Vraj je s nimi spokojnosť ,za tú cenu.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Xiaomi Mi 3C

Příspěvekod petr22 » 18 bře 2018 22:57

Uz na prvni pohled je jasne, ze v tom routeru bude nejaky hypervykonny procesor z vyprodeje z roku
raz dva, ktery bude pri zatizeni delat problemy.

Na pripojeni 10/2 Mbit/s se to jeste nepozna - ale priznejme si, kdo z nas ma v roce 2018 takhle silene
pomaly internet ? Poridis si 100-200 Mbit a budes mit problem.

Ten 100 Mbit ethernet tam neni jen tak - gigabit by nejspis zatizil cpu routeru na 100%.

Za 600 Kc ti zkratka nikdo kvalitni router neda, jen OEM cinske krabicky jako je tato.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jaký Xiaomi - 12 či 10S?
    od pikaso.andreas » 16 říj 2023 09:04 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    6
    1739
    od pikaso.andreas Zobrazit poslední příspěvek
    19 říj 2023 14:46
  • Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ 5G Příloha(y)
    od dadlou » 15 říj 2023 10:20 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    1
    1103
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    15 říj 2023 10:45
  • Samsung Galaxy S23 vs Xiaomi 13
    od LiamEvans210 » 19 kvě 2023 11:09 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    4
    1932
    od stranger0569 Zobrazit poslední příspěvek
    28 lis 2023 20:11
  • Xiaomi Mi 11 Diablo Immortal
    od Indy907 » 13 kvě 2023 00:00 » v Hry
    3
    1256
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    13 kvě 2023 06:39
  • Xiaomi redmi note 11 - Zelený display
    od HelFix » 01 led 2024 15:37 » v Problémy s hardwarem
    3
    770
    od HelFix Zobrazit poslední příspěvek
    02 led 2024 16:04

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů