Router Xiaomi Mi 3C Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Xiaomi Mi 3C

Příspěvekod vlazy » 18 bře 2018 23:56

RIKI22:
Mohl by jsi napsat proč máš ten Xiaomi Router 3C a proč ho nepoužíváš? Z toho co píšeš vyplývá, že ten router se vyrábí asi ve více modelech a tak asi ne každý bude úplně stejný.

Reklama
dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Xiaomi Mi 3C

Příspěvekod dvorakj » 19 bře 2018 00:08

ahoj, na specifikace tech routeru se podivejte na stranky xiaomi a ne na heureku.
Pokud tam nic neni, tak k tomu nebude ani podpora.
5GHz vyuzijes, pokud to nepujde pres 3 steny.
Gigabit LAN porty na switchi jsou zaklad, napojis na 100MBit NAS, TV nebo nejake jine zarizeni a jsi nahrany.
nejaky TP Link nebo ASUS. pokud se chces zacit ucit delat ze sitema, tak Mikrotik.
100% souhlas s petr22 a ITCroud.
Proste dobry router s wifi pod litr nesezenes. kdyztak jedine bazar.

EDIT: a k cemu ti bude USB v routeru, obecne to byva celkem na nic
ja bych si od xiaomi nekoupil ani naramkovy krokomer

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Xiaomi Mi 3C

Příspěvekod vlazy » 19 bře 2018 00:36

dvorakj píše:a k cemu ti bude USB v routeru, obecne to byva celkem na nic
Třeba na to k čemu je USB na routerech většinou určené tj. např. na připojení HDD nebo flashky aby se z toho mohl používat obsah na zařízeních připojených k routeru (filmy, obrázky atp.). Já to ale nutně nepotřebuji a obejdu se bez toho i když na škodu by to nebylo.

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Xiaomi Mi 3C

Příspěvekod dvorakj » 19 bře 2018 00:51

ono to usb mozna k tomu primarne slouzi, ale z duvodu rychlosti je to nepouzitelne, ani s USB3 to neni zadna slava.
nekde se do toho dava dongle od operatora pro mobilni pripojeni, vyjimecne tiskarna, logovani provozu, pokud to routery podporuji. jinak je to na nic.
podle toho bych se neorientoval.
ITCrowd tu nekde delal recenze wifirouteru, pohledej a kup neco z toho. par stovek navic se ti vrati na nervech, ver mi:-)

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6470
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Xiaomi Mi 3C

Příspěvekod RIKI22 » 19 bře 2018 09:41

petr22 napísal:Na pripojeni 10/2 Mbit/s se to jeste nepozna - ale priznejme si, kdo z nas ma v roce 2018 takhle silene
pomaly internet ? Poridis si 100-200 Mbit a budes mit problem.
No budeš sa čudovať , koľko je takých, že sú radi, aj za takýto internet.Pŕipadne 20-30/5.

@vlazy: Xiaomi som kúpil iba tak, na skúšku,zo zvedavosti,pretože o nich písali viacerí, že im postačuje.Kúpil som ho za 17€.

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Xiaomi Mi 3C

Příspěvekod dvorakj » 19 bře 2018 10:07

ale ja si myslim, ze tu nejde o inet, na to, dle meho nazoru, 100Mbit staci - pokud ji ten procak v tom routeru utahne. jde hlavne o rychlost vnitrni site.
Do takeho routera si da NAS, TV, tiskarnu, 2x pc, notas a neni jiste, ze to vse pobezi na 100%. Taky se mu to pri trvalem 100%vytizeni muze usmazit.
Za ty 4 usetrene kila to nestoji.
Pokud ma doma 1 komp, tak by nemel byt problem.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53589
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Xiaomi Mi 3C

Příspěvekod petr22 » 19 bře 2018 10:51

NAS na 100 Mbit ethernetu je nesmysl.

Ono je celkem rozdil, jestli kopirujes film do NASu 9 MB/s nebo 90 MB/s.

Kvuli usetrenym par stovkam.

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Xiaomi Mi 3C

Příspěvekod vlazy » 19 bře 2018 11:36

dvorakj píše:ono to usb mozna k tomu primarne slouzi, ale z duvodu rychlosti je to nepouzitelne, ani s USB3 to neni zadna slava.
Takže podle tebe nemá význam kupovat router s USB a připlácet si za to, protože za žádných okolnosti nic do toho připojené nemůže fungovat a výrobci takových routerů si pouze tím dělají legraci z lidi kteří jim na to naletí?

RIKI22 píše:petr22 napísal:Na pripojeni 10/2 Mbit/s se to jeste nepozna - ale priznejme si, kdo z nas ma v roce 2018 takhle silene
pomaly internet ? Poridis si 100-200 Mbit a budes mit problem.
No budeš sa čudovať , koľko je takých, že sú radi, aj za takýto internet.Pŕipadne 20-30/5.
Ano, lidí s takovou rychlosti internetu je docela dost a jsou možná i takoví kteří tu rychlost mají ještě nižší. Já ho mám hlavně proto, že ho mám zdarma. Rychlejší internet by sice nebyl na škodu, ale proč bych si za to měl platit když to co mám nyní pro moje účely stačí.
RIKI22 píše:@vlazy: Xiaomi som kúpil iba tak, na skúšku,zo zvedavosti,pretože o nich písali viacerí, že im postačuje.Kúpil som ho za 17€.
A jak by jsi ten router podle té zkoušky hodnotil? Je až tak hodně špatný nebo nepoužitelný, že jsi ho zavrhnul a nepoužíváš ho?

dvorakj píše:Do takeho routera si da NAS, TV, tiskarnu, 2x pc, notas a neni jiste, ze to vse pobezi na 100%. Taky se mu to pri trvalem 100%vytizeni muze usmazit.
Za ty 4 usetrene kila to nestoji.
Pokud ma doma 1 komp, tak by nemel byt problem.
Já ten router nemám v úmyslu používat na připojení několik zařízení které budou často všechny v provozu najednou. Chci do něho připojit kabelem 1 stolní počítač a občas přes WiFi mobil. Kromě toho by se výjimečně k němu přes WiFi občas mohla připojovat návštěva s mobilem, tabletem, nebo notebookem. Do budoucna zvažují pořízení možná i některých jiných zařízení s WiFi. Rozhodně ten router nemám v úmyslu zatěžovat několika připojenými zařízeními využívajícími internet naplno.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Xiaomi Mi 3C

Příspěvekod ITCrowd » 19 bře 2018 12:20

Vždyť si ho kup. Chováš se stejně jako jeden i...t, (nebyls to nakonec taky ty?), který si dal nějaké staré AMD do herního počítače, i přes to, že od takového řešení byl zrazován, a pak tu fňukal, že mu na tom hry nejedou. Stejně, jako ty, si pořád mlel svou.
Koneckonců, tak to má být.:-)
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53589
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Xiaomi Mi 3C

Příspěvekod petr22 » 19 bře 2018 12:26

Jak to bylo v tej reklame ?

Mohli jsme mit lepsi, vykonnejsi - ale my jsme rekli NE.

Uživatelský avatar
TRNX
Level 3
Level 3
Příspěvky: 598
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Xiaomi Mi 3C

Příspěvekod TRNX » 19 bře 2018 12:53

Chlapi já tomu ale taky moc nerozumím. Mám doma 2x router Totolink N200RE, zapojené podle článku od IT Crowd "router jako switch". Rychlost internetu mám podle poskytovatele 20/20Mbps, reálně je to ale podle speedtestu 6/2. Kromě settopboxu nemáme LANkem připojené vůbec nic a jsme připojeni na 3 telefonech a 2 ntb na Wifi. Taky dělám chybu, že nemám kvalitnější routery? Přehrávání HD na YouTube to zvládá a stejně tak běžnou práci na netu. Routery mám od poskytovatele.

To petr22: Myslím, že hodně lidí má takový bídný internet, na vesnici prostě není jiné řešení než vzduchem a u nás byli 3 různí poskytovatelé. Z jednoho jsme přešli, protože neměl zájem řešit žádný problém, druhý nám řekl, že ten signál z jeho strany bude rušený a u třetího teď jsme, je to bez problému, ale linka je taková jaká píšu. Víc tam prostě nevymyslíš.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Xiaomi Mi 3C

Příspěvekod ITCrowd » 19 bře 2018 13:00

No a čemu nerozumíš?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jaký Xiaomi - 12 či 10S?
    od pikaso.andreas » 16 říj 2023 09:04 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    6
    1884
    od pikaso.andreas Zobrazit poslední příspěvek
    19 říj 2023 14:46
  • Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ 5G Příloha(y)
    od dadlou » 15 říj 2023 10:20 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    1
    1246
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    15 říj 2023 10:45
  • Samsung Galaxy S23 vs Xiaomi 13
    od LiamEvans210 » 19 kvě 2023 11:09 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    4
    2060
    od stranger0569 Zobrazit poslední příspěvek
    28 lis 2023 20:11
  • Xiaomi Mi 11 Diablo Immortal
    od Indy907 » 13 kvě 2023 00:00 » v Hry
    3
    1356
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    13 kvě 2023 06:39
  • Xiaomi redmi note 11 - Zelený display
    od HelFix » 01 led 2024 15:37 » v Problémy s hardwarem
    3
    821
    od HelFix Zobrazit poslední příspěvek
    02 led 2024 16:04

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů