domaci wifi sit

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

domaci wifi sit

Příspěvekod peta501 » 03 čer 2018 20:29

Ahoj,

Prave jsem se prestehoval do novyho bytu, kde je rychlydrat.
Predchozi majitel mi tu zanechal jejich wifi pripojeni (zatim zakladni 10/10), mam ale trochu problem s jeho spolehlivosti.

Mel bych proto par otazek, protoze jsem v tomhle amater, tak to popisu dost laicky.
Mam v kazdym pokoji zastrcku ze zdi, kde je takovej ten o milimetr uzsi ethernet kabel (kdy na jedny strane je klasickej ethernet a na druhy strane je o neco uzsi konektor) - to je vyvedeny ze zdi.

V obejvaku, to je reseno nasledovne... ze zdi vede pres antenu (predpokladam z wifi satelitu), do jednoho klasickyho modemu, kterej je pres RJ45 prepojenej do LAN zdirky u TP-LINKu 841n, kterej mi to po wifi posila po byte...
Vzhledem k tomu, ze byt ma dve patra a modem s wifi je v obejvaku je signal v pokoji se stolnim pc pomerne slaby. Chtel jsem vyuzit zastrcku pripojeni ze zdi v pokoji a propojit ji se stolnim PC nicmene neni aktivni. (kdyz pripojim k PC ten kabel, ktery je na jedne strane mensi (do zdi) a na druhe strane je klasicky RJ45 (do pc) tak pc hlasi ze neni pripojeny k internetu ani k zadny siti). V soucasnou chvili to na stolni pc tedy chytam pres wifi.

Vyuzil jsem tedy moznost, kdy pouzivam opakovac signalu ktery situaci o neco vylepsil... ale i tak jsou chvile, kdy je pripojeni obcas v pohode a obcas naprosto zoufaly.

Staci napr. spojit modem s tou zastrckou v siti a budou aktivni po celem byte?
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One

Reklama
zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10914
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: domaci wifi sit

Příspěvekod zeus » 03 čer 2018 22:49

takovej ten o milimetr uzsi ethernet kabel (kdy na jedny strane je klasickej ethernet a na druhy strane je o neco uzsi konektor)

Pokud vis, kam ty zasuvky vedou, jsou v nich minimalne ctyri draty a dokazes to privest do obyvaku k modemu, pak ti nekdo znaly muze provest slusnou prasecinku a poslat to po nich.
Jinak je to RJ11 a je to urcene pro sluzby po telefonni lince (hlas, fax, DSL).
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: domaci wifi sit

Příspěvekod peta501 » 04 čer 2018 18:07

zeus píše:
takovej ten o milimetr uzsi ethernet kabel (kdy na jedny strane je klasickej ethernet a na druhy strane je o neco uzsi konektor)

Pokud vis, kam ty zasuvky vedou, jsou v nich minimalne ctyri draty a dokazes to privest do obyvaku k modemu, pak ti nekdo znaly muze provest slusnou prasecinku a poslat to po nich.
Jinak je to RJ11 a je to urcene pro sluzby po telefonni lince (hlas, fax, DSL).


Super, díky za info.
V tomhle se vubec nevyznam.

Primarne mi jde hlavne o ping a brutalne naladovou rychlost.
Kdy v jednu chvili, mam down / up - klidne 10 a 10, ale o neco pozdeji jsem se v pripade uploadu dostal klidne jen na 0,05 apod. hodnoty.

Zkusim to poresit s poskytovatelem, pripadne nevim jestli by mela smysl napr. vymena modemu za nejaky s lepsim wifi signalem?
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One

misho
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: květen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: domaci wifi sit

Příspěvekod misho » 04 čer 2018 21:59

V prvom rade treba zistit na ktorej časti je problém:
1) Či je problém lokálny, tj medzi tvojim zariadením PC /notebook /whatever a Routerom.
Tj najskôr diagnostikuj pingy medzi pc - router a rovnako rýchlosti. I keď tie sa merajú ťažšie
2) Ak bude v lokále všetko ok. Bude problém "vonku" tj medzi tvojim zariadením (klientom) a ISP (poskytovateľom) resp jeho Anténou.

Ak som to teda správne pochopil a mas lokal isp wifi. To. co popisujes je bežný problém takýchto "internetovych pripojení..."


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Domaci server
    od diablo311 » 01 bře 2024 21:43 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    11
    1655
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 bře 2024 15:13
  • Domácí zálohované připojení
    od Scientific » 31 led 2024 08:06 » v Sítě - hardware
    7
    1244
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 09:25
  • NT pro běžné domácí použití. Jde sehnat do cca 15 000Kč?
    od elfin52 » 12 led 2024 22:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    882
    od elfin52 Zobrazit poslední příspěvek
    12 led 2024 22:00
  • Jakou tiskárnu pro domácí občasný tisk
    od Miranda6 » 23 úno 2024 12:43 » v Problémy s hardwarem
    15
    1303
    od richchie Zobrazit poslední příspěvek
    25 úno 2024 15:26
  • Nesprávný klíč k zabezpečení domácí sítě Příloha(y)
    od dedky » 16 dub 2024 12:12 » v Sítě - hardware
    4
    584
    od dedky Zobrazit poslední příspěvek
    17 dub 2024 15:16

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů