Síť dvou PC s VOIP

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Niki Lauda
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: listopad 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Síť dvou PC s VOIP

Příspěvekod Niki Lauda » 16 lis 2007 22:05

Jsem lama. Snad se najde někdo, kdo bude ochoten sestoupit na mou úroveň. Mám PC 1 s ještě starýma WME, do něj jde internet před modem UPC kabel. Vrcholem mýho snažení bylo úspěšné zapojení a nainstalování VOIP adaptéru s routerem (Linksys SPA 2102) pro jeden analogový telefon, a to otrockým postupem podle návodů z jinýho fóra. Teď potřebuju dostat internet za zeď panelákovýho bytu do PC 2, na kterým jsou WXPh, a to aby nemusel být pořád zapnutej PC 1 jako řídící. Z nalezených rad na tomto fóru a návodů na domácí sítě jsem pochopil, že to řeší router + síťová karta do PC 2 + provrtání zdi na spojovací kabel. Ale chápu dobře, že na obou PC musí být stejné Win, a to nejméně XP? A je pro zapojení síťového routeru problémem ten telefonní adaptér - aby se to nějak „nemlátilo“? A kdybych nechtěl vrtat zeď a řešit to wi-fi sítí (i pro případný budoucí notebook), znamená to, že oba nynější PC budou připojeny k wi-fi routeru bezdrátově nebo je nějak řešitelný připojení PC 1 kabelem a jen k PC 2 bezdrát?
Asi příliš mnoho otázek. Možná stačí jedna. Rád bych to přenechal odborníku „síťařovi“, ale nemůžu najít žádnou nabídku takové služby. Neporadíte aspoň nějaké kontakty na rubriky vyhledávačů takových služeb nebo konkrétní nabídku takové služby v Brně? Díky všem třeba jen za odkazy.

Reklama
Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 17 lis 2007 08:47

ano pokud máš router tak stačí kabel a sítová karta
ano pokud máš Wi-Fi router a Wi-Fi sítovou kartu tak to lze udělat přes Wi-Fi
ne nemusíš mít stejná windows
Ne s VoIP adapterém se to tlouct nebude
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Niki Lauda
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: listopad 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Niki Lauda » 17 lis 2007 15:10

Moc děkuju. A dovolím si ještě zdržovat. Když píšeš "pokud máš router", máš na mysli ten "integrovaný" v Linksys SPA 2102? Myslel jsem, že je to "router jen pro telefon". Takže, když se vykašlu na Wi-Fi, tak můžu pro kabelové připojení PC 2 použít ten? Výstup "ethernet" má ale jen jeden (kromě výstupů pro telefony Line 1 a 2), z kterýho mi jde ethernetovej kabel do PC 1. Na to teda potřebuju jenom nějakej switch nebo HUB? Jen teoreticky tuším, co to je. Tím bych to "rozdvojil" i do PC 2, kam musím přikoupit síťovou kartu. Půjde to tak? Ještě jednou dík.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • VOIP Fayn - levnější alternativy
    od MK_Vs » 25 bře 2024 11:10 » v Komunikace na internetu
    5
    490
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    26 bře 2024 14:02
  • Fúze dvou PC
    od Luis » 10 čer 2023 15:04 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    672
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 čer 2023 13:51
  • Scan a tisk u dvou tiskáren
    od amirinda » 14 říj 2023 06:49 » v Vše ostatní (sw)
    12
    1745
    od amirinda Zobrazit poslední příspěvek
    14 říj 2023 16:39
  • Který z těchto dvou mobilů vybrat
    od Lukáš.v89 » 06 úno 2024 00:50 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    8
    806
    od Smile Zobrazit poslední příspěvek
    07 úno 2024 07:40

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů