Wi-fi

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Witchi
Level 1
Level 1
Příspěvky: 76
Registrován: únor 07
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline
Kontakt:

Wi-fi

Příspěvekod Witchi » 06 pro 2007 21:09

Zdravím. Mám problém. Dneska jsem si od O2 přinesla novej modem - ZyXEL P660HW (4xEthernet + WiFi), Přes kabel se normálně bez problémů připojim, ale k Wi-Fi se připojit nedá. Ve výběru bezdrátových sítí je, když dám připojit ukáže se, že systém vyhledává a pak nic zmizí to a nepřipojí se. Nikdy jsem se ještě k Wifi nepřipojovala, tak myslim, že je chyba v notebooku, ale nevim jaká. Nevíte prosím někdo co s tím. Předem díky za odpovědi Lucie

Reklama
anonym_1
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod anonym_1 » 06 pro 2007 21:54

Jaký máte tarif? WiFi hotspoty jsou dostupné pro uživatele služeb O2 Internet ADSL 4096, 6144, 8192 a všech rychlostních variant služby Extreme.

Uživatelský avatar
Witchi
Level 1
Level 1
Příspěvky: 76
Registrován: únor 07
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Witchi » 06 pro 2007 22:23

Nevim přesně který mám, ale asi nějakej z těch vyšších a ten pán co mi ten modem dával říkal že wifi chodit bude tak tady by problém být neměl....

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 07 pro 2007 06:26

Branda asi sáhl do trochu jiného kyblíku :wink:
Pokud tomu správně rozumím, máš ADSL od O2, tedy dráty od ústředny do modemu/routeru, po kabelu vše jde, přes WiFi nikoliv. Pokud je tomu opravdu tak, bude problém nejspíš v tom, že na routeru není nastavena a povolena MAC adresa wifi notesu, takže router s ní odmítá komunikovat. Je to celkem logické opatření, kdyby mohl do tvé wifi sítě každý bez oprávnění, tak kdejaký jouda z okolí, pojede na tebe :wink: Přesnější radu tí dá třeba Weslo, já jsem se s tímto Zyxelem mořil před rokem a již si to moc nepamatuji.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů