Nefunkční lan zásuvka po výpadku proudu

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

bugicek7lpCZ
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 106
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nefunkční lan zásuvka po výpadku proudu

Příspěvekod bugicek7lpCZ » 26 črc 2021 21:04

Dobrý den,
Před nějakou dobou mi v routeru Tp link wp940n přestala jít lan zásuvka kde jsem měl připojený kabel k TV to jsem neřešil a tv připojil přes WiFi ale dnes po výpadku proudu přestala jít další zásuvka kde je kabel připojený do lán zásuvky do zdi která vede do dalšího pokoje k dalšímu routeru. Tak jsem ji přepojili na poslední funkční a normálně jede je možné že se zásuvka v routeru nějak vypalila tím výpadkem ? Router je starý 2 roky.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkční lan zásuvka po výpadku proudu

Příspěvekod ITCrowd » 26 črc 2021 21:13

Možné to je, záleží, jak to má ošetřeno ta TV. Zvláště, pokud došlo k výpadku vlivem bouřky.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

bugicek7lpCZ
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 106
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkční lan zásuvka po výpadku proudu

Příspěvekod bugicek7lpCZ » 26 črc 2021 21:34

Televize je 2 roky starý Samsung ale tam mi nepřišlo že by to odešlo v dobu kdy vypadával proud a byla bouřka ta druhá zásuvka dneska co odešla tak to vypadlo když zacal vítr a bouřka tak tam by to v tom případě mohlo vypálit přes ten druhý router kvůli bouřce. Ale u ty tv si nejsem jistý ale i tak stim asi stejně nic dělat nepůjde a budu se muset router koupit nový že ?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkční lan zásuvka po výpadku proudu

Příspěvekod ITCrowd » 26 črc 2021 21:39

Můžeš zkusit koupit switch. Ten zastoupí více portů routeru. A pokud se situace zopakuje, odejde port ve switchi.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

bugicek7lpCZ
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 106
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkční lan zásuvka po výpadku proudu

Příspěvekod bugicek7lpCZ » 26 črc 2021 21:40

A existuje nějaká "přepěťová ochrana" na lan kabel aby se mi nestalo to co teď ?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkční lan zásuvka po výpadku proudu

Příspěvekod ITCrowd » 26 črc 2021 21:44

Lan chránit nemusíš, kromě přívodu zvenku. U vnitřní sítě by měla stačit slušná přepěťovka pro všechny zařízení připojené k síti po LAN. Tedy všechny routery, switche, TV stolní PC, síťové tiskárny atd.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkční lan zásuvka po výpadku proudu

Příspěvekod petr22 » 26 črc 2021 21:44

Prepetovou ochranu potrebujes na pripojce od elektriny.

Tedy pokud se blesky nepromenaduji po byte, tak to prepeti prislo z el. site.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nefunkční lan zásuvka po výpadku proudu

Příspěvekod X » 27 črc 2021 07:47

Protože mám podobné problémy s blesky už od prvních krůčků s Netem (odpálený dial up modem Robotics za 5 500 Kč měsíc po zapojení - podařilo se vyreklamovat, což bylo štěstí, lze to poznat, červen 1999 * odpálená TV v přízemí, rodičů - podařilo se opravit * odpálený kabelový telefon * odpálený 1 port u vnitřní síťovky na desce, blesk projel i ochranou a nevzal ani její pojistku), bydlíme totiž na kopci a blesky jsou u nás časté. Doporučuji chránit vše aspoň něčím, tedy od svodů sat, TV, xDSL, elektřiny, ... občas to nepomůže, z části proto že by to muselo být řešeno za statisíce korun a když uhodí blízko, tak je k ničemu naprosto vše, ale aspoň jednoduchá ochrana vychytá většinu incidentů a nepomůže ty ani vypnutí přístrojů, musel bys fyzicky poodpojovat všechny přívodní kabely. Například na sat rozvody existuje bleskojistka za asi 120 Kč, takový malý váleček co zapojíš do kabelů ...

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkční lan zásuvka po výpadku proudu

Příspěvekod ITCrowd » 27 črc 2021 08:04

Ono to lze řešit třeba pomocí UPS, např.: https://www.czc.cz/apc-back-ups-es-400v ... 89/produkt
Chrání přívodní kabel (jak telefon, tak RJ45) a vše, co je mezi sebou propojeno zapojit do zásuvek UPS. PC do zálohovaných zásuvek, TV a ostatní do chráněných. Řešil jsem to tak v baráku, kde blesky měly na svědomí několikeré odpálení zařízení (síťovka na desce, repra...).
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkční lan zásuvka po výpadku proudu

Příspěvekod karlos » 27 črc 2021 08:41

U nás sice taky sem tam práskne ( jednou to odnesl nefunkční záznamník na dialup lince, který jsem byl líný vyhodit, hrdinně mi tak zachránil počítač), mnohem větší problém jsou však mikrovýpadky, které nás postihují klidně i pětkrát (někdy i více) denně. Přepětí se bráním všemi stupni přepěťových ochran a mikrovýpadky vykrývám dvěma UPS. Jednobaterková napájí modem a dvoubaterková je pro NAS, settopbox, TV a BlueRay přehrávač.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Čas výpadku proudu Příloha(y)
    od Liborka » 07 črc 2023 09:10 » v Sítě - hardware
    26
    4604
    od Liborka Zobrazit poslední příspěvek
    29 črc 2023 10:29
  • Zásuvka CAT7
    od vojak3 » 10 bře 2024 18:39 » v Sítě - hardware
    6
    598
    od vojak3 Zobrazit poslední příspěvek
    10 bře 2024 20:12
  • zásuvka internet natipování Příloha(y)
    od souky5 » 06 lis 2023 15:34 » v Vše ostatní (inet)
    2
    1177
    od souky5 Zobrazit poslední příspěvek
    06 lis 2023 16:00
  • USB 3.0 bez proudu po zapnutí laptopu HP 255 G7
    od Jan_Benes » 06 bře 2024 17:03 » v Problémy s hardwarem
    1
    511
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    06 bře 2024 17:23
  • Nefunkční router ? Příloha(y)
    od cline » 22 říj 2023 19:48 » v Sítě - hardware
    26
    4097
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    23 říj 2023 22:39

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů