Jak technicky na linux server ???

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
alias75
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1173
Registrován: listopad 05
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Jak technicky na linux server ???

Příspěvekod alias75 » 07 bře 2010 09:20

Hezký den všem.

Budu muset popsat můj problém trochu obšírněji aby případní rádci byli v obraze.

Manželka dělá účto a používá program Ekonom. Jelikož v baráku je další člověk, který účto dělá s ní poptával jsem síťovou verzi programu. Ta podle výrobce je a tak jsme ji zakoupili (za nemalí peníz).
Jenže moje představa že na každém počítači bude Ekonom a budou pracovat se sdílenou složkou s daty firem vzala za své. Instalace proběhne na jednom PC, kde se na sdílí složka s programem a na druhý PC se nahrají pouze knihovny. Takže z toho plyne že na druhým PC lze pracovat pouze při zapnutém PC jedna. Že mě dost naštvali nemusím snad ani říkat. Tohle je přece spíše serverová distribuce a ne síťová.
A k mému problému. Jde zakoupit nějaký ext. hdd. na kterém by běžel linux na který bych nainstaloval onu "síťovou" verzi Ekonoma a mohl tak být stále přístupný z obou PC?? Obě PC jsou na domácí wifi síti.

Děkuji za rady a nápady.
Největší životní moudro je,vědět na koho se VYSRAT a před kým POSRAT .
_______________________________________
Když píšu bez diakritiky ta je to z:
G1 Android.Root. rom Canyogen 3.6.2 Theme HTC Hero 1.4.0; SonyEricsson XperiaX10; HTC Wilfire

Reklama
Uživatelský avatar
Owner
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7260
Registrován: červenec 07
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jak technicky na linux server ???

Příspěvekod Owner » 13 bře 2010 10:00

Samozřejmě pokud chceš mít jenom uložen program na serveru, tak bych nasdílel složku programu přes Sambu a bylo by po problému.
Ale bylo by to horší, pokud je program napsán pro Windows a síťová instalace vyžaduje mít ten SW nainstalován i na serveru.
Poohlédnul bych se po Wine, ale tam není nic zaručeno. To už spíše jít do Windows Server 2008.
V každém případě jak Windows, tak Linux nasdílej složku s programem a nebude problém.
Fallout fan | HJT | MWAV | CCleaner | Provozuji Minecraft server Minecore.cz | Osobní blog
Notebook: Thinkpad X200s - 12", Core2Duo L9300, 9cell, 240GB SSD, 5GB DDR3
PC: AMD Phenom II X6 1055T, 12GB DDR3, AMD 6870, 500GB Seagate 7200.12

Uživatelský avatar
alias75
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1173
Registrován: listopad 05
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jak technicky na linux server ???

Příspěvekod alias75 » 13 bře 2010 10:18

Myslel jsem si že to nebude jen tak. Budu muset v pracovní dny kontaktovat podporu. Jediné co se dozvíš z jejich návodu je toto :"Instalace pod Linuxem

Účetní a evidenční systém EKONOM je možné omezeně používat i pod operačním systémem Linux. Je možné nainstalovat Ekonoma na server, kde Linux běží a pracovat na stanici pod Windows."

No jak vidíš nic moc. Zkusím zjistit vše potřebné do detailu a pak se případně ozval.

Díky
Největší životní moudro je,vědět na koho se VYSRAT a před kým POSRAT .
_______________________________________
Když píšu bez diakritiky ta je to z:
G1 Android.Root. rom Canyogen 3.6.2 Theme HTC Hero 1.4.0; SonyEricsson XperiaX10; HTC Wilfire

Uživatelský avatar
Owner
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7260
Registrován: červenec 07
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jak technicky na linux server ???

Příspěvekod Owner » 13 bře 2010 13:07

Na počítači, který určíme v síti jako řídící (účetní server) nabídneme ke sdílení adresář, na kterém je síťová verze nainstalována. Dbáme na správné nastavení přístupových práv k tomuto adresáři resp. disku s instalací síťové verze Ekonoma, jde především o možnosti jeho čtení a zápisu dat. Na ostatních PC, které budeme nazývat stanice, vyhledáme pomocí ikony Okolní počítače resp. Místa v síti (název ikony se může lišit podle verze operačního systému) účetní server a v něm v předchozím kroku nabídnutý adresář (ekonom.win) s instalací síťové verze programu EKONOM . Otevřeme jej a na pracovní plochu stanice umístíme zástupce souboru "ekonom.exe". V případě, že nemáte nastavený Váš operační systém tak, aby zobrazoval přípony souborů, budete vidět tento soubor jako "ekonom" s odpovídající barevnou ikonou našeho loga.

Na 99% bude potřeba akorát extrahovat balík s tím programem do složky, kterou posléze nasdílíš na serveru a podle toho návodu akorát přetáhneš zástupce třeba na plochu.
Stejně v tom nic víc není, protože síťová instalace většinou znamená to, že stanice akorát ví odkud to číst a server to má jenom uložené a nic s tím aktivně nedělá.
Fallout fan | HJT | MWAV | CCleaner | Provozuji Minecraft server Minecore.cz | Osobní blog
Notebook: Thinkpad X200s - 12", Core2Duo L9300, 9cell, 240GB SSD, 5GB DDR3
PC: AMD Phenom II X6 1055T, 12GB DDR3, AMD 6870, 500GB Seagate 7200.12

Uživatelský avatar
alias75
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1173
Registrován: listopad 05
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jak technicky na linux server ???

Příspěvekod alias75 » 13 bře 2010 13:14

Ok prubnu to. Manželka už prudí že na to s....u. Nějak nebyl čas. :mad:

Díky
Největší životní moudro je,vědět na koho se VYSRAT a před kým POSRAT .
_______________________________________
Když píšu bez diakritiky ta je to z:
G1 Android.Root. rom Canyogen 3.6.2 Theme HTC Hero 1.4.0; SonyEricsson XperiaX10; HTC Wilfire

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23625
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak technicky na linux server ???

Příspěvekod ITCrowd » 13 bře 2010 13:49

Na počítači, který určíme v síti jako řídící (účetní server) nabídneme ke sdílení adresář, na kterém je síťová verze nainstalována

Zde se píše nainstalována. Tudíž linux nepomůže. Nicméně Win XP můžou pracovat v síti do 10 PC. Možná by stačila i nějaká stará plečka s Win2000. Na Linuxu by to chodilo jen tehdy pokud by si to ze serveru tahalo potřebné soubory, ale na serveru by nic nemuselo běžet, což se mi vzhledem ke slovu "instalace" nezdá.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
alias75
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1173
Registrován: listopad 05
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jak technicky na linux server ???

Příspěvekod alias75 » 13 bře 2010 15:18

Jak jsem výše. Nějak se mě to jejich řešení nepozdává. Zkusím něco vytáhnout z podpory. Mají to podané nějak polovičatě co se týče linuxu. Nechce se mě zprovozňovat další plečku, když tu běží ext HDD. Jak jsem psal výše moje představa byla o tom že se na každém PC bude plnohodnotná instalace a ekonomu určím jenom jednu sdílenou složku, která bude fungovat jako adresář pro zápis dat.
Samotná verze toto neumožňovala. Sice jsi si mohl určit složku, do které budeš nahrávat zálohy, ale po dobu práce s programem složka není aktualizována. Pouze v případě provedení manuální zálohy.
Proto jsem chtěl holkám zjednodušit práci.
Největší životní moudro je,vědět na koho se VYSRAT a před kým POSRAT .
_______________________________________
Když píšu bez diakritiky ta je to z:
G1 Android.Root. rom Canyogen 3.6.2 Theme HTC Hero 1.4.0; SonyEricsson XperiaX10; HTC Wilfire

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23625
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak technicky na linux server ???

Příspěvekod ITCrowd » 16 bře 2010 21:58

Ještě - nevím co myslíš pojmem ext. HDD. Pokud je to NAS, pak na něm běží linux a není problém v nastavení vytvořit adresář, zadat práva, do adresáře zkopírovat nainstalované programy z win a dál postupovat dle návodu.
Já beru ext. HDD jako něco v čem je disk, připojí se to pře USB nebo e-sata a v PC se to tváří jako disk. I tak by to nemusel být problém, pokud by byl připojen např. na router, postup by byl stejný.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
alias75
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1173
Registrován: listopad 05
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jak technicky na linux server ???

Příspěvekod alias75 » 17 bře 2010 07:06

Dobrý den. Omlouvám se, na to jsem zapomněl.
Jde o 500GB HDD zasazený do
WMU-6500FS:
3.5-inch Turbo-G Wireless HD + Downloader
125Mbps bezdrátový NAS (síťové úložiště dat)
Automatický download BitTorrent, HTTP nebo FTP
Zabudovaný 3.5' rámeček na pevný disk
Poskytuje novou síť nebo se integruje do stávající bezdrátové sítě
2 x USB 2.0 porty
Více ZDE.
Největší životní moudro je,vědět na koho se VYSRAT a před kým POSRAT .
_______________________________________
Když píšu bez diakritiky ta je to z:
G1 Android.Root. rom Canyogen 3.6.2 Theme HTC Hero 1.4.0; SonyEricsson XperiaX10; HTC Wilfire

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23625
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak technicky na linux server ???

Příspěvekod ITCrowd » 18 bře 2010 19:05

Čili NAS. Takže platí co jsem napsal pro NAS.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
alias75
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1173
Registrován: listopad 05
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jak technicky na linux server ???

Příspěvekod alias75 » 18 bře 2010 19:23

Já to prubnu a dám vědět. Třeba se to někomu bude hodit. Ale zatím jsem se nedostal k NTB, protože období daní a manželka na něm sedí jako nosnice na vejcích :lol: .
Největší životní moudro je,vědět na koho se VYSRAT a před kým POSRAT .
_______________________________________
Když píšu bez diakritiky ta je to z:
G1 Android.Root. rom Canyogen 3.6.2 Theme HTC Hero 1.4.0; SonyEricsson XperiaX10; HTC Wilfire


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jaký Linux
    od nakatomi » 26 úno 2024 17:24 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    11
    2795
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    28 úno 2024 09:18
  • Přístup k flask app (spuštěné na VM - linux) z internetu (prohlížeče) Příloha(y)
    od d-pozz » 08 říj 2023 20:31 » v Internet a internetové prohlížeče
    34
    9639
    od d-pozz Zobrazit poslední příspěvek
    20 říj 2023 16:41
  • Domaci server
    od diablo311 » 01 bře 2024 21:43 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    11
    2124
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 bře 2024 15:13
  • Spam server Discord
    od luckydasty » 05 srp 2023 18:43 » v Komunikace na internetu
    1
    2969
    od rhsCZ Zobrazit poslední příspěvek
    06 srp 2023 13:34
  • Pomůže mi někdo rozjet server Fujitsu Primergy TX1320 M3 ?
    od roninn » 10 srp 2023 16:58 » v Vše ostatní (hw)
    2
    1870
    od roninn Zobrazit poslední příspěvek
    10 srp 2023 21:18

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů