Problém s připojením k wi-fi síti

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Stranix
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: únor 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Problém s připojením k wi-fi síti

Příspěvekod Stranix » 30 dub 2012 10:31

Nějaká starší témata zde jsem projel, ale nic podobného jsem nenašel, proto zakládám nové téma - můj problém je poněkud specifický.

Router + noťas jsou staré přibližně dva-tři roky a až do teď všechno šlapalo jak má, až na cca poslední měsíc. Připojení bylo nastaveno automaticky, jenže zničeho nic se noťas přestal připojovat k síti, takže následovalo běžné martyrium - odebrat síť z bezdrátových sítí, zresetovat adaptér bezdrátového připojení k sítí, zákázat/povolit, vytáhnout router ze zásuvky a znova zapojit, vlezl jsem na router a zresteoval ho (reboot), dokonce i když jsem k němu byl připojený přes kabel, přes který všechno šlape jak má, tak jsem se na síť nepřipojil, přeinstal ovladačů - NIC nepomáhá. Zpočátku stačilo vzít noťas a přijít s ním k routeru, síť buďto naběhla sama, nebo jsem zákázal/povolil bezdrátové sítě a jelo to. Jenže tak to šlo asi jen 3 dny, pak už jsem signál u routeru nechytal a musel jsem před místnost, kde jsem ho chytil. Jenže další den už jsem ho nechytil ani před místností, takže hurá na půdu atd. atd. Dneska jsem ho chytil o patro níž v koupelně. Vždycky zakážu/povolím bezdrátové připojení k síti, dám nastavit bezdrátovou síť a kliknu na tu svoji (takto jsem to dneska udělal snad 30x po celém domě, než jsem chytl síť právě v koupelně). Při neúspěšných pokusech se napíše hláška ,,systém windows se nemohl připojit k "název sítě",, a síť zmizne z výběru - objeví se tepre po zakázání/povolení bezdrátu.. Na sítě z okolí se napojuji celkem bez problémů, stejně tak připojení přes wi-fi na studentském bytě jede bez nejmenšího problému. Tady doma jede bráchovi připojení bez problému.. Píši sem, protože zítra (případně po restartu) se už patrně nepřipojím ani z koupelny a kdoví, jestli vůbec nějaké místo ještě najdu, odkaď to pojede.

Kdyby náhodou někdo věděl co s tím, budu moc vděčný za jakoukoliv radu. :lookround: Ještě dodám, že když se úspěšně připojím, tak připojení jede bez problémů po celém domě a dokud se komp nevypne/nerestartuje, tak s tím není žádný problém. Jinak mám nastaveno normálně DHCP ale zkoušel jsem i natvrdo zadat IP a masku, ale stejně nepomohlo.

Reklama
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problem s připojením Příloha(y)
    od Fantousek » 04 zář 2023 11:10 » v Internet a internetové prohlížeče
    8
    1880
    od Fantousek Zobrazit poslední příspěvek
    04 zář 2023 16:23
  • Problém s připojením na wifi síť při změně PC Příloha(y)
    od Baader » 09 srp 2023 10:38 » v Sítě - hardware
    18
    3133
    od Baader Zobrazit poslední příspěvek
    10 srp 2023 14:16
  • Připojení k síti Eduroam
    od adobereader » 23 kvě 2023 22:30 » v Vše ostatní (sw)
    1
    1392
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 08:40
  • v nouzovém režimu se sítí nejde internet
    od DeNNI85 » 08 pro 2023 11:14 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    1753
    od DeNNI85 Zobrazit poslední příspěvek
    11 pro 2023 10:55
  • Problem s fps Příloha(y)
    od Shokata88 » 02 úno 2024 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    1558
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 12:32

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů