prosím o radu,jaký mobilní internet!

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

venda-100
Level 1
Level 1
Příspěvky: 86
Registrován: říjen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

prosím o radu,jaký mobilní internet!

Příspěvekod venda-100 » 03 kvě 2012 10:02

Přeji pěkný den!
Chtěl bych se zeptat,jestli by mi někdo nemohl poradit mobilní internet?!Mám teď připojení přes kabelovou televizi(asi 3MG,jak kdy!)Ale koupil jsem si notebook a každý víkend jezdím na chalupu.Přes léto jezdím dost po republice v karavanu,tak bych radši mobilní internet!Chtěl bych internet jen tak na surfování a prohlížení emailů.Může mi prosím někdo poradit,jestli má někdo zkušenosti?Díky moc

Reklama
Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: prosím o radu,jaký mobilní internet!

Příspěvekod memphisto » 03 kvě 2012 10:10

U nás si nevybereš... Na horách je maximálně EDGE a to dřív zešedivíš než načteš emai. Notebooky nešetří data komprimací, takže při našich bídných FUPech budeš mít po dvou výletech na chalupu po FUPu. Tarif na čtení a občasné serfování by měl mít cca 1 GB a ty jsou sakra drahé. Počítej cca 500 za měsíc.
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

venda-100
Level 1
Level 1
Příspěvky: 86
Registrován: říjen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: prosím o radu,jaký mobilní internet!

Příspěvekod venda-100 » 03 kvě 2012 10:35

Ještě vsuvku-mobilní a přenosný internet je snad to samé,né!Snad něco musí existovat,co by vyhovovalo,né?!:-( Cenu bych viděl tak do 300kč měsíčně.

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: prosím o radu,jaký mobilní internet!

Příspěvekod memphisto » 03 kvě 2012 10:41

Je to rozlišené na Internet v mobilu, internet v tabletu, internet v notebooku a internet na doma. Liší se cenou a zařízením, co k tomu musíš pořídit. Pokud chceš do booku a ten nemá 3G modul, tak musíš vzít i USB modem (další investice) a pak platit měsíčně. Existuje i kombinace internetu v mobilu a notebooku. Jedna SIM a jeden FUP pro oboje za 470 Kč a 3 GB FUP (T-Mobile).
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: prosím o radu,jaký mobilní internet!

Příspěvekod memphisto » 03 kvě 2012 10:50

Nabídky:

Vodafone: Připojení pro notebook standard (1 GB za 398 Kč), Připojení na stálo (3 GB za 525 Kč)
T-Mobile: Internet na cesty Standard (3 GB od 399 Kč s úvazkem), Twist internet na cesty na měsíc (500 MB za 299 Kč)
O2: Internet Start (500 MB za 300 Kč), Internet Standard (2 GB za 500 Kč)

Další možností jsou pak třeba Internet na den a týden. Tzn. že bys jej aktivoval jen pokud jej potřebuješ
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

venda-100
Level 1
Level 1
Příspěvky: 86
Registrován: říjen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: prosím o radu,jaký mobilní internet!

Příspěvekod venda-100 » 03 kvě 2012 10:59

To bych zase radši platil měsíčně,abych se tím nemusel omezovat.Co třeba ufon?Slyšel jsem na něj chválu,ale někdo mi ho zase haní!Jo a chtěl bych samostatnej internet do notebooku.Do mobilu iternet nepotřebuji a ani na to nemám telefon :-) .Slyšel jsem,že třeba v americe maj připojení na net zdarma!Né že bych se snima nějak chtěl rovnat,ale jestli to tak je,tak to je pěkná práce.Připojil bych se kdekoliv a bez problému.Uvidíme jak se to bude tady vyvíjet dál.Tak ti zatím( memphisto)děkuji

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: prosím o radu,jaký mobilní internet!

Příspěvekod memphisto » 03 kvě 2012 11:03

Ufona jsem schválně neuváděl, protože jsem na něj slušnou referenci neslyšel. Pokrytí hodně slabé a rychlosti prý ještě slabší, jakákoliv podpora se rovnala nule.

Další možností jsou pak ještě podpultové nabídky. Ty jsou výhodnější, ale v cenících je nenajdeš a většinou se k nim dostaneš až po dohadování a vyhrožováním odchodem...
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
emba5
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 798
Registrován: březen 11
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: prosím o radu,jaký mobilní internet!

Příspěvekod emba5 » 03 kvě 2012 11:08

Mobilní internet určitě těžko nahradí pevný internet přes kabel.Přesto to chce zhodnotit s využitím výhod u jednoho operátora.A pokud máte jednoho už dlouhodobě.tak se na něj zkusit obrátit s tím,že máte výhodnou nabídku.Tzv. retenční nabídky pro udržení zákazníka vám je určitě schopen váš operátor nabýdnout a bívají mnohem zajímavější,než běžné nabídky.
Jsem flegmatik no a co?

venda-100
Level 1
Level 1
Příspěvky: 86
Registrován: říjen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: prosím o radu,jaký mobilní internet!

Příspěvekod venda-100 » 03 kvě 2012 11:23

Ještě zkusím zajít tady u nás do t-mobilu a zeptat se tam,jestli by mi něco neušily na míru.Využívám jejich služby už víc jak 10let.zatím teda díky,ale kdyby někdo něco chtěl poradit,tak ještě nechám otevřené téma! :idea:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Synology NAS přechod na nové PC*-prosím o radu!!
    od Ketty02 » 07 dub 2024 18:01 » v Sítě - hardware
    4
    415
    od Ketty02 Zobrazit poslední příspěvek
    07 dub 2024 18:34
  • Prosím o PROFESIONÁLNÍ radu - nastavení Biosu !
    od Jarda_For » 26 úno 2024 19:10 » v Taktování a další úpravy PC
    3
    1016
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    27 úno 2024 18:35
  • Prosím o radu se stavbou nového herního PC
    od Martinusy » 09 úno 2024 13:28 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    10
    803
    od Vlada47 Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 16:28
  • Mobilní telefon (vrácení do 14 dnů od zakoupení)
    od Haansss » 12 čer 2023 16:46 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    2
    1845
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    13 čer 2023 09:32
  • Problémy s novým PC zakoupeným přes Alza - potřebuji radu Příloha(y)
    od Rhadley » 09 bře 2024 19:15 » v Windows 11, 10, 8...
    9
    1014
    od BL!zZard Zobrazit poslední příspěvek
    10 bře 2024 18:56

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů