Led pásky

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Led pásky

Příspěvekod Speed_dead » 20 črc 2018 10:37

Tak vysoká sleva to rozhodně nebude, spíš tak 0-10% bych viděl reálně, víc ne. 5m RGB led pásek jsem koupil za 5$, dálkové ovládání stálo 1$ Tady je to našestí bez (nekvalitního) zdroje, jenž by fungoval nadoraz, i když to na první pohled vypadá, že síťový zdroj je součástí. Ten elektronicky řízený zdroje je ve skutečnosti ta malá bílá krabička, jenž se musí napájet 12V/3A a tvoří různé barevné efekty. Pokud jich koupili několik tisíc sad, tak pochopitelně dostali lepší cenu. Jedna ovládací jednotka zvládne ovládat jeden 5m pásek. Takže půjde ovládat buď ovládat každý jeden pásek zvlášť (nečekám, že každý ovladač je unikátní) a nebo dát ovládací krabičky na jednu hromadu a ovládat naráz jedním ovladačem všechny. Což nemusí fungovat spolehlivě. Nejspolehlivější by bylo koupit k tomuto zeslilovač/opakovač a napojit na něj všechny 3 pásky a ten ovládat jednou řídící jednotkou. Vzhledem k použité řídící jednotce nečekám, že by bylo možné rozsvěcet jednotlivé ledky v pásku zvlášť. Pásky LZE libovolně stříhat, ale po určitých úsecích, jenž bývají na pásku zvýrazněny. napojit se dají buď opatrným napájením drátků či existují konektory či různé úhlové spojky. To že nejde stmívat, je nejspíš nesmysl. Ovladač, jenž vypadá stejně jako ten můj, to umožňuňuje. Viz horní řada tlačítek první a druhé vlevo. Umožňuje ale stmívat jen celý pásek, ne libovolný kanál. Pokud pásek nebude fungovat výhradně v pulzním režimu s jednou barvou, tak bych se přimlouval to nalepit na nějaký chladící plech či profil. V opačném případě hrozí, že led se vyhřejí a postupně začnou odcházet.


amirinda píše:No teď na to koukám pořádně, dávají k tomu i zdroj, tak snad ví co prodávají. Zapojil bych každý ze 3 pásků samostatně na svůj zdroj a napájení přivést jak už jsem psal z obou konců, pozor na polaritu.


Na první pohled ano, ale v seznamu toho co k tomu dodávají už chybí.

Balíček obsahuje :
- 1x5m 3528 RGB 54SMD, 300ledek na 5m
- 1xIR dálkový ovladač
- 1x Elektronicky ovládaný zdroj (driver) na 12 V
- 1x RGB control box


Elektronicky ovládaný zdroj NENÍ síťový zdroj. je to ta bílá krabička na efekty ovládaná dálkovým ovládáním. Vyžaduje napaájení 12V/3A a to chybí.
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

Reklama
Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Led pásky

Příspěvekod karlos » 20 črc 2018 12:19

Budu ti maličko oponovat. Elektronicky ovládaný zdroj, bude napájecí zdroj. Jen je to otrocký překlad z angličtiny nějakého překupníka, který nemá o elektronice ani tucha :-) Ta bílá krabička je RGB Control Box... ;-)

Za poslední dva roky jsem nakoupil cca 50m LED pásků různých provedení od prostých bílých, přes RGB, po RGB s čipem WS2812 a patnáct LED světel řízených protokolem DMX512. U všeho, co je této asijské provenience a má to v sobě LED různých provedení a watáží, doporučuji případným zájemcům o koupi, aby hned koupili v Číně i několik náhradních LED. Dříve, nebo později nějaká LEDka přestane svítit. Nejčastěji zelená. ;-)
Přikládám své zásoby LED, zdrojů a ventilátorů, které slouží "záručním" opravám mých čínských světel :-D
Přílohy
zdr.jpg
led.jpg
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

NenapadaMeZadneJmeno
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: červenec 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Led pásky

Příspěvekod NenapadaMeZadneJmeno » 22 črc 2018 18:30

Udělali jste mi v tom docela zmatek :). Mohl by mi někdo prosím co nejtručněji poradit, který/é teda koupit nejlépe do 1000Kč tak, aby jak už jsem psal mohl jít po obvodu 14m zdi. Byl bych rád, kdyby kabel šel nahoru jen na dvou místech (ve dvou rozích zdi). Vodotěsnost nepotřebuju, nejlépe 60LED/m.
Děkuji

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Led pásky

Příspěvekod karlos » 23 črc 2018 09:10

Kup to, co sis vykoukal, za ty peníze je to fakt povinnost. A pak uvidíš :-)
Nicméně já osobně bych šel dnes již jen do pásků s již zmíněným čipem WS2812, díky němuž můžeš ovládat každou LED zvlášť a je tak s tím víc srandy ;-) Je to ovšem za citelně víc, než 1.000Kč.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Led pásky

Příspěvekod Speed_dead » 23 črc 2018 09:42

Budu ti maličko oponovat. Elektronicky ovládaný zdroj, bude napájecí zdroj. Jen je to otrocký překlad z angličtiny nějakého překupníka, který nemá o elektronice ani tucha :-) Ta bílá krabička je RGB Control Box...


Máš pravdu, pořádně jsem se nedíval. otázkou zůstává, zda tam bude jako zdroj kostka do zdi a nebo krabička na drátech. V obou případěch by mě zajímalo, zda to dodá potřebné 3A, stejně tak jako bílá ovládací krabička. Vizuelně mám stejnou a píšou na ní 1A max.
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.


Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů