Notebook versus klasické PC ?

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

chabi
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Notebook versus klasické PC ?

Příspěvekod chabi » 20 pro 2006 12:30

Zdravím,
mám v plánu pořídit si počítač – myslela jsem že notebook, ale někteří lidi mě zrazují a radí radši klasické PC (kvůli opravám a tak). Nebudu ho moc často někam nosit (max. občas do knihovny nebo k našim, ale spíš výjimečně), hlavní důvod je skladnost – v pokoji na podnájmu mám strašně malinký stůl a bednu pod stolem bych asi průběžně okopávala. Navíc v práci si užiju complu až až, doma bych pracovala tak 2x za týden (tak mi nemusí monitor stabilně strašit na stole...). Vím, že NTB jsou o dost dražší než PC podobných parametrů, ale to mi až tak nevadí. Na druhou stranu bych ho nerada za dva roky nesla do šroťárny nebo platila šílené sumy za opravy. Takže jsem rozpolcena :?
Neváhejte a svěřte se se svými zkušenostmi a názory :D
Díky.

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 20 pro 2006 14:02

Podle toho, jak chceš notebook používat, hovoří to právě pro něj. Záleží co chceš, aby zvládal za programy a pak nemusí být zvlášť moc drahý. Chce to také spoléhat na osvědčené značky a firmy. To jen obecně. K praktickým zkušenostem ať se vyjádří uživatelé notebooků, ale rozhodnout se stejně musíš sama.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook versus klasické PC ?

Příspěvekod mmmartin » 20 pro 2006 14:48

chabi píše: Nebudu ho moc často někam nosit (max. občas do knihovny nebo k našim, ale spíš výjimečně), hlavní důvod je skladnost

Z tohoto hlediska jednoznačně notebook. Představa přenášení počítače, monitoru a klávesnice - o myši nemluvě - byť i jen jednou ročně, je hrůzná. :-(

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 21 pro 2006 10:32

Ze své praxe ti můžu říct, že když se něco pokazí, tak většinou je to v desktopu. Notebooky jakoby byli odolnější. A taky jsou, protože jsou stavěné na práci za pohybu (na stavbách, v letadle, na posteli apod.). Já bych ti také doporučil asi notebook. Dnes ho dostaneš také i za 20 000,- Kč.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 21 pro 2006 11:03

V práci dělám na notesu a doma mám "klasiku". Domácí je spíš taková stavebnice, do které neustále něco doplňuji a na které si víceméně hraji. Notes je pro mě opravdu pracovní záležitost, která mi nesvazuje nohy k jednomu stolu. Používám jej i pro ryze soukromé potřeby k prezentacím svých fotek a videí, třeba na návštěvě u rodičů, nebo jako úložičtě fotek a videí z foťáku o dovolené (vždy mohu ve firmě oznámit, že budu o dovolené dělat na nové, lepší, verzi programu 8)).
Jaký je tedy můj tip? Pokud si chceš hrát, "klasik". Pokud pracovat, notes. Pro práci pak platí, jak již někdo napsal, že stačí bohatě i slabší procesor, tedy starší a levný. Já osobně pracuji na 800MHz a necítím se nijak omezený (myslím pracovně). Jediné co mi vadí, je klávesnice, ale to se dá hravě vyřešit připojením externí klávesnice. Stejně tak myš, která v mém případě nahradila, takový malinký klitoris mezi klávesami G-H-B, který posouval kurzorem.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
krtenek
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1955
Registrován: květen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod krtenek » 21 pro 2006 11:21

Přítelkyně používala přes rok na koleji aktivně notebook k práci. Osobně jako mínus vidím jen toliko, že bez externí klávesnice a myši jsem já jako neohrabaný a ve srovnání s mým stolním PC má notebook kapku pomalejší disk (když jsem hrál některé náročnější hry).
Ale pokud nechceš notebook na hry, hlavně tedy k normální práci, tak přenositelnost mu přidává velmi významné plus. Takže hlasuju pro něj. Ostatní už bylo řečeno dříve.

Uživatelský avatar
Pikulinto
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 143
Registrován: říjen 06
Bydliště: Severní čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Pikulinto » 21 pro 2006 12:53

Stolní PC je samozřejmě stolní ze všemi výhodami i nevýhodami co k tomu patří.Notebook má ale jedno velké plus a to jeho možnost ho sebou vzít kamkoliv potřebuji,ze stolním si to nedokážu dosti dobře představit.Pokud ti přímo nejde o rozšiřitelnost HW tak bych byl jednoznačně pro notebook.

Uživatelský avatar
briza
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 269
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha,ale jinak jihocech jak poleno
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod briza » 21 pro 2006 14:26

Ja bydlim v garsonce a mam jak stolni PC,tak notebook...je to jen o organizaci mista :lol: Ale je pravda,ze stolni u takrka nepouzivam.Spis slouzi jako uloziste dat,obcas na nem shlednu nejaky film a kdyz se chci odreagovat,tak na chvilku zapnu jednu ze vsech svych 4 her :D Vzdyt je preci daleko pohodlnejsi lezet na posteli a mit pocitac na nohach,nez sedet v kresle pred pocitacem :D A pokud se chystas pocitac vazne vyuzivat tak,jak rikas,jednoznacne bych volil notebook.Klidne i nejakou nejnizsi radu,ale od renomovaneho vyrobce.Pripadne muzes koupi neco starsiho,ale to je dost sazka do loterie,pokud to kupujes od nekoho,koho neznas.Ja jsem svuj kupoval starsi,jelikoz ho potrebuji vpodstate jen na kacnelarskou praci.Ale byl od kamarada,v jehoz firme modernizovali vybaveni.Za HP 1,12Ghz,256 MB ram,20GB HDD,32 MB grafika s CD palirnou jsem pred pul rokem dal 5.000,- :P Ale je fakt,ze kdyby to prodaval nekdo cizi,tak bych asi radsi koupil novy.Cili,abych to shrnul,tak byt tebou,beru notebook.Ikdyz si ted nemyslis,ze ho skoro nikam nosit nebudes,tak realita je nakonec trochu jina :bigups:
Chcete zažít teror?Pořiďte si JEZEVČÍKA!!!

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 21 pro 2006 18:56

Takže chabi - většina z nás ti doporučuje notebook, tak by bylo vhodné, abys to ještě stihla sdělit Ježíškovi (či Santa Clausovi?).
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
briza
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 269
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha,ale jinak jihocech jak poleno
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod briza » 21 pro 2006 19:48

Luboš píše:Takže chabi - většina z nás ti doporučuje notebook, tak by bylo vhodné, abys to ještě stihla sdělit Ježíškovi (či Santa Clausovi?).


Zadne strachy. Agentura Itartas prave prinesla zpravu o oficialnim vyjadreni Dedy Mraze. Cituji :"Vzhledem k masivnimu odlivu zakazniku ke konkurencnimu darkovemu operatorovi, firme Santa Claus & Sob co. a firme Jezisek spol. s.r.o., se Deda Mraz rozhodli rici NE!!! a prijima objednavky az do 24.12.06 vcetne a to do 17:00 CET. Objednavat muzete na bezplatnem tel. cisle 800 SSSR CCCP,nebo na mailu daddyfrost@givemeapresent.ru :number1: :profi:
Chcete zažít teror?Pořiďte si JEZEVČÍKA!!!

Uživatelský avatar
Pikulinto
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 143
Registrován: říjen 06
Bydliště: Severní čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Pikulinto » 21 pro 2006 20:21

Hlavně aby nezapoměl vystoupit na hardwarové souběžné s řadičovou.Pak by byl jakejkoliv mejl krátkej a to i na Santu dědu Klausomráze :newmail:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Notebook do 10.000
    od klimA. » 31 črc 2023 14:30 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1313
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    07 srp 2023 15:32
  • Notebook 2v1
    od lokhy » 25 kvě 2023 19:40 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    561
    od lokhy Zobrazit poslední příspěvek
    25 kvě 2023 19:40
  • Notebook do 20 000 Kč
    od Be-Happy » 11 dub 2023 09:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    1381
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    24 dub 2023 12:25
  • Notebook ± 25 000 Kč
    od Bulhy » 23 srp 2023 17:38 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1377
    od Bulhy Zobrazit poslední příspěvek
    27 srp 2023 16:22
  • Notebook za 15-20k
    od Kuba5 » 15 dub 2023 15:43 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    743
    od Kuba5 Zobrazit poslední příspěvek
    15 dub 2023 15:43

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů