Problém s harddiskem

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

bacoss
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Problém s harddiskem

Příspěvekod bacoss » 23 pro 2006 09:50

Prosím, poraďte. Včera mi začal druhý harddisk (Seagate baracuda 250GB)vydávat strašné zvuky. Začal drnčet, jako kdyby někdo strčil párátko do větráku. Zřejmě odcházej plotny uvnitř disku. Já ho mám ještě v záruce, takže se po svátcích chystám ho jít reklamovat. Ale zde je můj velkej problém. Mám na něm asi 30GB uloženejch dat, o které v žádném případě nechci přijít. Nevíte, jak a kde by se ty data daly zálohovat? Předem díky za každou radu.

Reklama
Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Marfy » 23 pro 2006 10:30

Pokud máš DVD vypalovačku tak to vypal na 8ks DVD. To máš 34GB za 80kč.Nebo si pujč od někoho pevný disk a zkopíruj to na ten.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

bacoss
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod bacoss » 23 pro 2006 13:52

jo vypalovačku mám, možná bych i sehnal náhradní disk, ale trochu se bojim, že by se mohl ten můj disk buď zaseknout, nebo totálně zničit při další práci v PC. Když ho mám totiž zaplej , tak nejen že vrčí,ale i počítač je strašně zpomalenej, ale přitom mi ve správci úloh nic kapacitu nežere.

exnerkuba
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 149
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod exnerkuba » 23 pro 2006 16:21

tak to zkus pomalounku v nouzáku se všema vyplejma službama třeba i se sound managerama v taskbaru prostě co de vypni a zkus to překopčit a doufám že je ten hadr SLAVE

bacoss
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod bacoss » 23 pro 2006 18:26

jo naštěstí je to slave. Ale moh bys mi detailně popsat , jak se mám dostat do toho nouzáku a povypínat ty služby, aby se pak daly zase nahodit? Nikdy sem to nedělal.

exnerkuba
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 149
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod exnerkuba » 23 pro 2006 18:54

nouzák to je nouzový režim při startu pc drž pravej shift a nebo zmačkni F9 nebo F8 teď newim a služby se vypínaj následovně: start-spustit-msconfig a spustit a tam dáš vypnout všechny slžby a pak to zase obnovíš ale v nouzáku jich moc stejně neběží ale třeba nejakej antivir tam vleze takze si s tim trochu pohraj :D a pisni jak jsi dopad

bacoss
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod bacoss » 15 led 2007 18:29

tak jsem to zkusil, dal jsem ten disk do jineho počítače a chtěl jsem ho překopírovat. Chvilku to kopírovalo, ale pak se zaseknul, teda vrčel dál ale to kopírování se zaseklo. Musel jsem natvrdo restartovat poč. a nic. Najednou systém přestal detekovat tenhle disk, ikdyž ho předtím normálně našel. Vyzkoušel jsem všechno možný, měnil jsem jumpera, nechal disk vychladnout, spustit ho v nouzovém režimu, ale stále nic. Počítač ten disk prostě nevidí.

Nevíte , prosím, někdo jak ten krám rozchodit než ho půjdu vyměnit? Abych z něho dostal aspoň něco :x

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 15 led 2007 18:38

Takže disk je asi definitivně v digitálním nebi. Máš smůlu - data je třeba zálohovat pravidelně.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

bacoss
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod bacoss » 16 led 2007 13:55

Tak trochu změna , windows sice ten disk nenašlo , ale když jsem se díval do biosu, tak tam ten disk normálně je. Nevíte někdo , jak zařídit, aby se zobrazoval i ve WIN XP?

bacoss
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod bacoss » 16 led 2007 13:58

Pic píše:Takže disk je asi definitivně v digitálním nebi. Máš smůlu - data je třeba zálohovat pravidelně.


To znamená , že mám dát teda další 2tis. za další 250 gb disk jen pro zálohování? Nebo koupit radši 2 pro zálohu, kdyby náhodou začaly chroupat jak ten původní, tak i ten záložní hard?

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 16 led 2007 14:54

Jen sem to prolít a taky už mám docela na spěch ale psal si že ten disk není systémový. S vrčením jako když střílíš z kulometu už sem se potkal po SW údržbě systému to bylo fuč. Dáš za to jen trochu času max mi můžeš proklít.
proveď alespoň na syst disku lépe na všech kam se dostaneš.
SW úržba = Vyčistit registry CCleaner, REgCleaner, RegScrub
Spustit jiný spyware než normálně používám udělat hloubkovou kontrolu např. ADWare
Vysypat koš a vysypat dočasné soubory v jávě
Dát vyčištění disku pro jistotu.
Spustit MWav pokud ho máš v počítači stáhni si novou verzi do 15.2 umí i mazat šmejdíky.
Restartuj PC
Napiš mi že jsem Blb a za těch 3 hod času to nestálo.

Vše najdeš v sekci viry...užitečné programy nebo v Mijájově podpisu.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

kobra
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod kobra » 09 úno 2007 11:57

Cao, mam problem. Nesouvisi to sice primo Zapnu komp a par vterin po startu (driv nez najede win) se mi objevi hlaska -volne prelozeno- "chyba nacitani disku", nabidne mi to restart, coz nic neresi. Vubec se mi nehodi varianta popadnout hdd a jit resit k jinemu pc, takze se chci zeptat: je mozne tento problem vyresit jinak? Jde jeste o to,ze parkrat pote, co se to stalo, se mi bez problemu nabootoval linux, ale ted uz nejde ani to (objevi se nejaka ta hlaska boot from cd ci tak nejak a pak cerna obrazovka a nic). Koukala sem do BIOSu,a tam se ten hdd detekuje, tak nevim kde je presne ten problem. Chapu ze ho stejne nakonec budu muset vypreparovat a jit to resit jinam, ale spis by me zajimalo, jestli neexistuje jeste nejaka jina moznost. Za pripadnou radu budu velmi vdecna. ď.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Vir? - CMD problém Příloha(y)
    od glajdowicz » 09 lis 2023 15:49 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    1593
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    09 lis 2023 21:09
  • Problem s fps Příloha(y)
    od Shokata88 » 02 úno 2024 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    1150
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 12:32
  • USB HDD - problém Příloha(y)
    od andrej71 » 13 pro 2023 13:29 » v Problémy s hardwarem
    17
    2076
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 17:30
  • Problem s Cat6a a 5e
    od bugs » 19 čer 2023 15:37 » v Sítě - hardware
    9
    1967
    od bugs Zobrazit poslední příspěvek
    22 čer 2023 18:39
  • Problém s USB - C (sluchátka)
    od ml3rax » 06 črc 2023 14:43 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    1
    1670
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    06 črc 2023 15:33

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů