Najednou málo místa na disku (vyřešeno)

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
czecherry
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 147
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Najednou málo místa na disku (vyřešeno)

Příspěvekod czecherry » 27 pro 2006 16:04

Po instalaci nového, většího RAM modulu (1GB), púvodně volného místa na disku něco kolem 1GB, je nyní sotva 200MB. Pravděpodobně se zvětšila nějaká virtuální paměť nebo velikost stránkovacího souboru, problém je ale v tom, že nevím kde najdu nějaké nastavení abych mohl tyto srandy nasměrovat na jiný disk kde mám víc místa nebo je zmenšit.
?? díky za radu

Reklama
Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 27 pro 2006 16:25

Z hlavy to nevím a moje winy v práci mají anglickou nápovědu, ale když si dáš do indexu v nápovědě winů "stránkovací soubor", dočteš se tam vše potřebné.

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 27 pro 2006 16:51

Tož chlope, tys mě úplně zmátnul (jsi chlop, že jo - ně robka?). Jak může přidání paměti do systému snížit místo na harddisku, co? Nemáš v sobě ještě zbytkový alkohol po svátcích? Virtuální paměť - tož podle tebe odkládací prostor (swap file) se automaticky neupravuje podle velikosti fyzické paměti. Tu si můžeš nastavit pouze sám a natvrdo (pokud tedy nemáš nastavenou automatickou velikost systémem)! Nevím jak velký máš HD, ale 200 MB je žalostně málo. Vymaž si všechno v adresářích C:\Documents and Settings \ tvůj_účet \ Local Settings \ Temp a pak C:\Documents and Settings \ tvůj_účet \ Local Settings \ Temporary internet files, pak zruš třeba všechny body obnovy až na ten poslední a pak vysyp Koš. Pak se podívej na volné místo. Ale věř mi, tím že jsi přidal fyzickou paměť, tak se ti nemohlo ubrat místo na harddisku!
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Marfy » 27 pro 2006 17:01

Doporučoval bych nástroj :vyčištění disku a defregmentace disku,pak by jsi skutečně věděl kolik tam vlastně máš místa.Jinak 200MB je žalostně málo a WinowsXP to určitě nestačí.Určitě vyhaž věci které v počítači nepotřebuješ.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

Uživatelský avatar
czecherry
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 147
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod czecherry » 27 pro 2006 22:47

Bohužel, jsem úplně při smyslech pánové. Zní to neuvěřitelně jak tak koukám, leč, je to tak, do doby než jsem vyhodil 128MB modul, měl jsem na disku kde mám výhradně jen systém a program files, asi 1GB volného místa. Po té co jsem tam zasunul 1Gigový modul, najednou místa jen 200MB a méně, třeba aktuálně tak 60 což mi pruží chlupy na těle. Defragmentace, vymazání blbostí atd, to je akce kterou jsem provedl v ten den předtím než jsem tam ten nový modul dal. A tak mě nic jiného nenapadlo, než že si systém místo díky zvětšené paměti sám "ukradnul" jinak si to nedovedu vysvětlit kam se podělo najednou 1GB místa. Místo pro obnovu systému jsem srazil na minimum, dál jsem někde našel nastavení swapovacího prostoru a výrazně ubral a přesunul na poloprázdný disk... no očekávaný výsledek se nedostavil, tak co je s tím hergot?? :)

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 28 pro 2006 00:29

Jak velký máš pagefile.sys?
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
czecherry
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 147
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod czecherry » 28 pro 2006 01:15

nic takového jsem v PC nenašel

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 28 pro 2006 01:59

V "Tento počítač" klikni pravým myšítkem na požadovaný disk a zvol "vlastnosti" a dej "Vyčištění disku". Pak nástroje a zkontrolovat disk. Nezapnul jsi náhodou zálohování a nebo indexaci disku.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 28 pro 2006 13:15

Luboš píše:Jak může přidání paměti do systému snížit místo na harddisku, co?


Úplně normálně Luboši. Prostě má nastaveno "Velikost určí systém". Wokna rozpoznají vyšší hodnotu RAM a automaticky upraví virtuální paměť.

czecherry: Tento počítač/Vlastnosti/Upřesnit/Výkon-Nastavení/Upřesnit/Virtuální paměť-Změnit
Tady si můžeš nastavit jak disk, na kterém bude stránkovací soubor (pagefile.sys), tak vlastní velikost (nejmenší i největší) na 1500 MB.
Ale každopádně úprava virt.paměti nemohla být v řádu GB ale stovek MB, takže musíš vyčistit systém.disk/partition, jak ti radili mí předchůdci.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
czecherry
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 147
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod czecherry » 28 pro 2006 13:58

Chlapci, tohle všechno jsem udělal ještě předtím než jsem sem napsal :wink:
vyčištění disku, to byla záležitost pár kB, nastavení virtuální paměti a přesun na jiný disk také, defragmentace také, zmenšení velikosti pro body obnovení systému také, nic nepomohlo... proto jsem se chtěl radit :?
nejsem blázen, prostě po instalaci té ramky najednou zmizelo skoro giga volného místa

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 28 pro 2006 14:02

czecherry píše:nic takového jsem v PC nenašel


Hledej v ROOTu...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
czecherry
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 147
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod czecherry » 28 pro 2006 14:36

nenašel, jestli je to swapovací prostor, tak ten jsem ve vlastnostech počítače přesunul na jiný disk, a nechal púvodní velikost 192MB z púvodní 128MB RAMky
při 1GB velké ramce nepotřebuju aby mi pc v jednom kuse swapoval a bral místo, od toho jsem si ji koupil abych to přinejmenším silně omezil


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Tisk více excel souborů najednou. Příloha(y)
    od Myerina » 17 dub 2024 17:42 » v Kancelářské balíky
    2
    336
    od Myerina Zobrazit poslední příspěvek
    včera, 07:38
  • Málo FPS
    od Liferus » 03 lis 2023 14:44 » v Problémy s hardwarem
    6
    879
    od Liferus Zobrazit poslední příspěvek
    04 lis 2023 10:46
  • excel text na konec více řádků najednou Příloha(y)
    od Myerina » 03 led 2024 11:51 » v Kancelářské balíky
    5
    919
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    04 led 2024 09:42
  • Rezervační systém pro parkovací místa
    od dvorkatylka » 20 zář 2023 12:25 » v Vše ostatní (sw)
    4
    5165
    od dvorkatylka Zobrazit poslední příspěvek
    02 říj 2023 12:22
  • 100% využitie disku Příloha(y)
    od krakenus600 » 10 zář 2023 19:47 » v Vše ostatní (sw)
    9
    2848
    od krakenus600 Zobrazit poslední příspěvek
    11 zář 2023 11:26

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů