Leadtek WinFast DTV2000 H

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
MTE
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Leadtek WinFast DTV2000 H

Příspěvekod MTE » 21 úno 2007 14:58

Nazdar chlapi, potřeboval bych vaše zasvěcené rady. Chtěl bych si koupit v předmětu uvedenou TV kartu a mám pár nejasností. Na Alzasoft.cz uvádějí, mít pro tuto kartu procesor Pentium4 nebo AMD Athlon s prac. frekvencí min. 1,8 GHz. No a já mám Sempron 1,6 GHz. Nikde jinde tento požadavek není uveden, ani na Leadtek.cz a já si nejsem jistý, jestli můj slabší procesor nebude dělat nějaké potíže. Chtěl bych kartu používat hlavně pro nahrávání pořadů na disk.

Další nejasnost spočívá v rozhraní PCI (PCI 2.3 bus master). Samozřejmě, že vím co je to PCI, ale nechápu označení v závorce. V manuálu k mé desce je pouze PCI, nic podrobnějšího.

Díky za vaše rady a postřehy. Pokud někdo tuto kartu vlastní, nebo vlastnil, uveďte vaše zkušenosti, to určitě bude zajímat spoustu lidí.
AMD Athlon 64 3200+; Asus K8V-XE; 512MB DDR 400MHz; Asus N6200TC128; Seagate Barracuda 320GB+80GB; Asus DRW-1608P2S; Lite-On SHD-16P1S; 350W

Reklama
Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 21 úno 2007 16:24

no já ji mám a nemůžu ji doporučit....PC ti na ni stačit bude ale mě se třeba její analogová část vůbec nedaří naladit do ostrého obrazu..ale to bude asi kus od kusu..
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
MTE
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod MTE » 21 úno 2007 19:13

Já mám teď právě jenom analog. Hybridní kartu chci proto, abych později, kvůli digitálu nemusel kupovat novou. Jinak mám obavy, že ta kvalita obrazu není asi moc dobrá u nikoho. Viděl jsem pár filmů, nahraných přes TV kartu a bylo to dost nekvalitní. Jsem teď na rozpacích jestli do toho jít, nebo ne. O jiné značce karty asi nemá cenu uvažovat, podle toho co jsem četl, tak má Leadtek nejlepší software.
AMD Athlon 64 3200+; Asus K8V-XE; 512MB DDR 400MHz; Asus N6200TC128; Seagate Barracuda 320GB+80GB; Asus DRW-1608P2S; Lite-On SHD-16P1S; 350W

jirik
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod jirik » 24 úno 2007 21:14

Sám jsem tuto kartu měl a jsem rád že mi ji vzali v prodejně zpět a vyměnil jsem ji za AverTV Hybrid A16D.Předtím jsem používal WinFast 2000 Expert a byl jsem s ním spokojen proto proto u mne padlo rozhodnutí pro WinFast DTV 2000 H.Tato karta mě ale totálně zklamala,po instalaci se a spuštění tv aplikace vždy kompletně zamrznul pc.Skoušel jsem i přeinstalovat systém,stáhnout nové ovladače i sw ale nic nepomohlo.


cpu Pentium D945,mb Asus P5LD2-SE,DDR2 2Gb,S-Ata2 x320Gb,ATI Radeon X1800 GTO,500W

Uživatelský avatar
James_Radlle
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 820
Registrován: únor 07
Bydliště: Far Far Away
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod James_Radlle » 25 úno 2007 00:35

Zdravim, tak mohu potvrdit ze analogova cast je prumerna, uz jsem to psal tady presto si nemyslim ze by to bylo s jinoukartou lepsi, za spatny obraz muze predevsim LCD monitor, ktery proste zobrazuje mizerny signal ktery v tv je uplne skvelej. Ja jsem puv. uvazoval o AVeru 777 ale myslim ze winfast jde.
Počítač: ANO! :bottle:

Uživatelský avatar
MTE
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod MTE » 26 úno 2007 00:00

Tak mám za sebou pár dní "googlování" a mám hlavu jak pátrací balón.

Co se týče hybridních karet, tak názory jsou různorodé, spíš to vypadá, že jsou problémovější. Jako favoriti u mě zůstaly dvě karty, shodou okolností obě z tohoto vlákna (Leadtek a Aver). Jsou na ně relativně dobré recenze a slušná cena. Víc bych se přiklonil k Averu. Ale... .
U Averu výrobce doporučuje CPU min. 2,4 GHz pro nahrávání videa v plné kvalitě (o to mi právě jde) a můj procesor je "slabší čaj". Četl jsem i recenzi z doby, kdy byla karta novinka a autor velmi doporučuje dodržet doporučení výrobce.
Leadtek má doporučení benevolentnější, min. 1,8 GHz, to nemám stejně. Na sledování TV a nahrávání v horší kvalitě bohatě stačí, ale já chci kvalitu plnou.
Navíc rozhraní je pro revizi PCI 2.3. Nevím jaké mám já, v dokumentaci to není a ASUS mi ještě neodpověděl, ale předpokládám, že u tak staré desky to bude 2.1 nebo 2.2. Údajně Leadtek bude i tak fungovat bezproblémově, ale risknout to ?
Jsou i karty pro PCI-E x1, ale jsou drahé a mají vyšší systémové požadavky. Takže zase nic.

Pak mě napadlo, jestli se na hybrid nevybodnout. Zatím přijímám pouze analogový signál (střešní anténa i UPC). Cena analogové karty je o 500 Kč nižší. Nízké systémové nároky. A až naběhne digitál, tak koupě digitální karty, která je v současnosti cca za 1100 Kč. To znamená asi 600 Kč příplatek proti hybridu, ale pravděpodobně o hodně problémů míň. Navíc můžu mít v té době jiný výkonnější počítač a mít i jiné nároky na kartu, než by mi poskytla současná hybridní TV karta.
Dál mě napadlo, že s nástupem digitálního vysílání si budu muset koupit set-top-box a tím teoreticky využívat analogovou kartu dál, pokud to bude takto fungovat, jsem v tomhle laik.

Favoritem pro analogovou kartu je Leadtek WinFast TV2000 XP Expert, doporučení uživatelů jsou vesměs dobrá, vážnější problémy minimální, dost mě to láká.
Rozhraní je PCI 2.1, ale nevím jestli bude karta fungovat korektně, pokud moje deska má PCI 2.2. Dle mých rychlých zjištění je rozdíl v těch revizích v podporovaných napětích.

Teď bych byl rád, kdybyste to všechno okomentovali. Třeba žiju v bludech a tohle všechno jsou nesmysly.
AMD Athlon 64 3200+; Asus K8V-XE; 512MB DDR 400MHz; Asus N6200TC128; Seagate Barracuda 320GB+80GB; Asus DRW-1608P2S; Lite-On SHD-16P1S; 350W

Uživatelský avatar
James_Radlle
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 820
Registrován: únor 07
Bydliště: Far Far Away
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod James_Radlle » 26 úno 2007 00:14

Tak ja si myslim ze je lepsi koupit uz ted hybrid.

Za druhy pci by melo byt zpetne kompatibilni takze pokud mas 2.2, melo by ti fungovat 2.1.

Tu komfiguraci bych nepodcenoval, zvlast kdyz mas jen semprona, muze ti klidne fachat i na slabym procaku ale taky nemusi, muze se to pri nahravani sekat a vobcas taky ne, takze bych to zvazil....pokud bych si ja kupoval aver s dop. 2,4 GHz tak bych si ho koupil jenze ja mam 2,2:-)
Počítač: ANO! :bottle:

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 26 úno 2007 06:31

Malé polínko do ohně hybrid-analog. Pokud je digitální příjem v dané lokalitě hudbou budoucnosti, vzdálenou 2-3 roky, je nákud digitálního příjmu, realizovaného dnešními technologiemi nesmysl. Do té doby pokrok poskočí kousek kupředu a ty budeš odkázaný na možnosti dneška :evil:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 26 úno 2007 10:37

S takto slabým PC bych se asi do TV recordingu pomocí PC nepouštěl. Dobrá třeba to s tou kartou zvládneš nahrát v průměrné kvalitě ale druhá stránka je úprava získané nahrávky tedy nějaká alespoň solidnější strřižna na vystřihání reklam a jiného TV balastu co ho třeba na TV NOva je. POkud už se ti povede tu střižnu spustit garantuju ti že úprava a převody do konečné verze zaberou nejméně 3 hodiny s výkonem procesoru na 100% a s další aplikací si v tom momentě na PC ani nevrzneš.

Jak sem se kdysy o to zajímal doporučená sestava s jednojádrovým procesorem je CPU 3GHz a výše. Dva disky jeden malý na systém a druhý alespoň 200GB pro bezstrátový záznam určený pro další spracování ve střižně. Nedoporučuje se nahrávat na stejný disk kde je systém obzvláště pokud je systémový disk ATA (příliš pomalý na to aby zvládl číst instrukce systému a k tomu zvládal bezstrátový záznam z TV)

Asi bych ti spíše doporučil podívat se po stahování z P2P sítí, Rapidshare nebo podobných. Většinou tam najdeš co hledáš včetně oblíbených TV seriálů. Odkaz v podpisu. Co se týče titulků a převodů stažených filmů také odkaz v podpisu. Tam můžeš začít a třeba mi po čase do toho začneš i kecat :lol:
Ještě upozornení zjisti si než začneš stahovat jak se na P2P tváří tvůj poskytovatel připojení a některé další tech paranetry linky jsou důležité.

POkud máš poptávku přímo na nějaký konkrétní titul pošli sz podíváne se jak se k němu dostat.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 26 úno 2007 11:42

James_Radlle píše:Tak ja si myslim ze je lepsi koupit uz ted hybrid.


toť otázka...taky bych přihlédl k lokalitě kupujícího..třeba tady v Práglu je i digitál...

P.S.teď už jsem naladil v obstojné kvalitě i tohodle leadteka analoga...stačilo zapnout "auto fine tune"
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 26 úno 2007 14:11

Souhlasím s Honzou. Jedna věc je film v dostatečné kvalitě nahrát a druhá odstranit z toho ten balast. Na to je to opravdu slabý. Já to sice na tom svým krumplu dělám, ale po celou dobu si na PC ani nevrznu. A někdy je to doslova o nervy. Hodinu se to natahuje do Pinnacle, pak to půl hodiny stříhám a ve finále to zase hodinu chroustá, než se to uloží. A tady stačí, když se něco nečekaně spustí. Např. Nod nahlásí aktualizaci. Pak se třeba posune zvuk, nebo to zamrzne úplně a pomůže jen restart. A o další 3 hodiny zábavy je postaráno. Kdyby se u toho člověk svým způsobem nevyblbnul, tak by bylo kolikrát lepší si to DVD koupit. Když k tomu připočítám režii - flašku vodky, krabici džusu a Sparty, pak určitě.

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 26 úno 2007 19:32

Blue Spirit:to je přesně ten případ kdy se opravdu vyplatí dvoujádrový a nataktovaný CPU ,rychlá paměť a disky v RAID 0 ...
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS


Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů