Automatické vypnutí repro s počítačem

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
8ndra
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 126
Registrován: červenec 06
Bydliště: Karlovy Vary
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod 8ndra » 24 úno 2007 00:37

hrajou tak, ze doma mi to staci, a diskoteku fakt pořádat nechci. Příspěvek od mmmartina měl pro mě větší přínos, než tvejch pět, protože on odpověděl na otázku, a nesnažil se zpochybnit moje bedny, za čež mu děkuji, tobě wichine dík taky, ale seš mimo mísu.

Reklama
Uživatelský avatar
8ndra
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 126
Registrován: červenec 06
Bydliště: Karlovy Vary
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod 8ndra » 24 úno 2007 00:39

wichin píše:Kolik by jsi chtěl do toho investovat?

potřebný náklady na relé - typuju max. stovku víc dávat nepotřebuju

wichin
Level 3
Level 3
Příspěvky: 559
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod wichin » 24 úno 2007 00:42

Tak to mě mrzí, omlouvám se. Jsem asi fakt mimo mísu jak píšeš. Hodně štěstí ve výrobě zdroje.

Uživatelský avatar
8ndra
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 126
Registrován: červenec 06
Bydliště: Karlovy Vary
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod 8ndra » 24 úno 2007 00:43

wichin píše:Tak to mě mrzí, omlouvám se. Jsem asi fakt mimo mísu jak píšeš. Hodně štěstí ve výrobě zdroje.


:D dík, ale zdroj nevyrábim

wichin
Level 3
Level 3
Příspěvky: 559
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod wichin » 24 úno 2007 00:47

Tak hodně štěstí v oživování mrtvol!

wichin
Level 3
Level 3
Příspěvky: 559
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Automatické vypnutí repro s počítačem

Příspěvekod wichin » 24 úno 2007 00:49

8ndra píše:
wichin píše:Zeslab je třeba jsou přebuzené.


zeslabit je je nemožné, potenciometr, co tam byl, byl zničený, a jiný stereo potenciometr sem nesehnal, ted je to delany jako monofoní repro, s max. výkonem.
A to je ten problém

wichin
Level 3
Level 3
Příspěvky: 559
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod wichin » 24 úno 2007 01:25

Není nic kvalitnější než monofonní zvuk. Nesnažil jsem se ti hanit tvé repro ty kokso, snažil jsem se ti poradit, ale v tvém případě je každá moje rada zbytečná a ty časem pochopíš že víc se otci zavděčíš, tím že půjdeš do obchodu a koupíš normální repro,byť 200 korunové hajfaj. Toť vše z mé strany k tomuto tématu.

wichin
Level 3
Level 3
Příspěvky: 559
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod wichin » 24 úno 2007 02:23

mmmartin píše:Obrázek
Velikost kondenzátoru závisí na stejnosměrném odporu cívky relátka, relé je jakýkoliv typ s ovládacím napětím 12 V a s kontakty, dimenzovanými na spínání síťového napětí. Asi by bylo dobré dát ještě paralelně k cívce relé ochrannou diodu katodou na + 12 Voltů.
Promiň,ale ten obrázek nemá ani za mák smysl. Co je napájení z pc? Je to výstup koncáku do vstupu zesilovače pc repro,který ty zapojíš na nějaké relé? A co je napájení repro? 230v? Pokuď by to mělo vyřešit tento problém, měl by se zde udělat tzv. zpožďovací člen, jež by odpojil repro za koncákem po vypnutí. Dělává se to u koncových zesilovačů, aby byl potlačen nežádoucí zvuk, takové to lupnutí,což způsobuje špička nabití kondenzátorů na konci. V tomto případě se ale takové harakiry nevyplatí. Tyto 30 staré bedynky si to ani nezaslouží. Nehaním, je to jen můj názor.

micc
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 127
Registrován: listopad 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod micc » 24 úno 2007 09:28

Levnějsí bude asi sehnat ten poťák než tam dávat relé a spoždovaci člen.Navíc každé repro potřebuje zesák,píseš co máš za repro ale ne co za zesák,před 30 lety se repro k PC nedělaly

Uživatelský avatar
Minor
Level 2
Level 2
Příspěvky: 241
Registrován: květen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Minor » 24 úno 2007 11:28

Mě to taky štvalo, ale bylo toho víc. Když jsem vypnul pc, repro vrčelo - ano, jsou za těch 200, dále mi blikala kontrolka na monitoru, ze skříně mi prosvítala skrz větrací otvory led dioda na zákl. desce. Tak jsem si řek, že si koupim vypínací prodlužku, tak jsem taky udělal a je klid, vždy když vypnu pc, tak vypnu i prodlužku, nemusím vyndavat repro ze zásuvky, vypínat monitor a zdroj na pc. Mimo to obsahuje i přepěťovou ochranu a pc nemá žádný odběr el. energie, někde jsem četl, že se pomocí té prodlužky ušetří kolem 200 Kč za rok - takže další plus vypínací prodlužky :-).

Uživatelský avatar
8ndra
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 126
Registrován: červenec 06
Bydliště: Karlovy Vary
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod 8ndra » 24 úno 2007 11:59

Klucí dík za rady, ale vážně mně pochopil jen mmmartin, já si chci pustit hudbu, a zapnout v pc počítač, a usínat s pocitem, že až doběhne čas odpočítavání, vypne se pc, a až se vypne pc, vypne se i repro, vůbec si nestěžuju na kvalitu zvuku, nebo něco podobného.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 24 úno 2007 12:10

Promiň,ale ten obrázek nemá ani za mák smysl. Co je napájení z pc?

Nevím, co je napájení z PC a ani nevím, kde jsi přišel na to, že se někde o napájení z PC mluví. Zkus se znovu podívat na obrázek.
Předpokládám, že pro tebe není novinka, že napájecí zdroj v PC dává kromě jiného i napětí + 12 V. Při softvérovém vypnutí PC tohle napětí zmizí, po určitý době se kondenzátor vybije do vinutí relé, relé odpadně a odpojí repráky od sítě, takžre přestanou mít důvod bručet. A ohledně zdroje toho bručení: Při zapnutým PC je vstupní linka do reproduktorů zatížená výstupním odporem zvukový karty, kterej je řádově desítky až stovky Ohmů. V momentě vyonutí PC přestane být výstup zvukový karty aktivní a jeho odpor vzroste na hodnotu řádově Megaohmy. Tím přestane být linka do repráků zatížená a repráky začnou bručet, protože se do linky indukuje brum z okolí.
Napájecí napětí + 12 V ze zdroje PC nejde většinou použít, pro napájení externích bedýnek, protože není dostatečně fíltrovaný.
Naposledy upravil(a) mmmartin dne 24 úno 2007 12:13, celkem upraveno 2 x.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Repro k NB
    od Riviera kid » 22 led 2024 18:02 » v Vše ostatní (hw)
    3
    1000
    od Riviera kid Zobrazit poslední příspěvek
    24 led 2024 12:07
  • Repro k PC - DNB,techno,rap 1500 - 3000 Kč
    od Speedhack » 20 kvě 2023 13:03 » v Vše ostatní (hw)
    9
    1731
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 črc 2023 13:46
  • Automatické přehrávání videa Příloha(y)
    od fafejt » 09 úno 2024 13:59 » v Internet a internetové prohlížeče
    4
    538
    od fafejt Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 17:30
  • Windows 11 OneDrive automatické odstranění
    od ArtisPier » 26 zář 2023 11:41 » v Programy ke stažení
    4
    4299
    od ArtisPier Zobrazit poslední příspěvek
    26 zář 2023 12:29
  • samovolné vypnuti PC
    od matesfox » 10 říj 2023 21:11 » v Problémy s hardwarem
    10
    2021
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 říj 2023 16:05

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů