Jak jsem na Vás myslel

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Kocourekpuci
Level 1
Level 1
Příspěvky: 67
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Jak jsem na Vás myslel

Příspěvekod Kocourekpuci » 05 bře 2007 07:36

Ahoj, můj nadpis mluví za vše.
Včera jsem si stáhl prográmek ze Stahuj na čištění disku. V pohodě nainstaloval, jako vždy to chtělo jakousi zapomenutou knihovnu dll., tak jsem to odinstaloval. Po vypnutí pc a několika hodinách klidu, jsem pc zapl a milované XP mě vyzvaly k přeinstalování systému. To je pohodová záležitost, tak jsem začal - na začátku jak se to ptá na opravu oddílu, tak jsem zadal pro jistotu ano a XP přeinstaloval. V poslední fázi restartu se objevila modrá smrt a výzvou - bylo ukončeno načítání win. Zkontrolujte viry, odinstalujte poslední nainstalované programy a převaděče. Provedťe chkdsk/f a restartuje pc.
HEZKÝ - ale jak?
Hodinu jsem zkoušel všechno možné, pak mi došlo že bez bootovacího disku se neobejdu. Bootování však klasické cd nemá. Když jsem již kandidoval na další infarkt, vzpoměl jsem si, že soused má sem tam nějaký užitečný program, ale ne bootovací cd na XP. Jen na 2000 Profi.
Takže jsem tam narval tento program, konečně se mi podařilo naformátovat poku*vený disk a natáhl 2000 Profi. Jenže jak jsem na to koukal, to jsou lepší W98, což se mi nelíbilo. A tak jsem přes tento systém narval XP Profi. Teď mi to sice píše že mám 2 operační systémy, ale jede to.
Neporadili byste jak udělat normální bootovací cd pro XP? Stát se to může znovu a popisované události mi trvaly 5 hodin, než se mi rozjel net.
A pokud zde přítomní poradci včera večer škytali, tak to jsem na Vás myslel já, Kocourekpuci

Reklama
Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 05 bře 2007 07:50

Podle mě by bylo vhodné, abys měl alternativní operační systém typu augiePE, nebo BartPE, nebo miniPE apod. (já je mám také a již několikrát mě pomohli) na CD. Lze je stáhnout z netu. V případě poruchy svého systému nabootuješ z tohoto CD, opravíš co je třeba a problém můžeš mít vyřešen za chvilku bez nového instalování Woken.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
Kocourekpuci
Level 1
Level 1
Příspěvky: 67
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Kocourekpuci » 06 bře 2007 18:40

Ahoj Luboši,
nahrál jsem PE Builder, nainstaloval a neukázalo to vůbec nic. Žádné instalační soubory Windows. Co včíl?
Milý Luboši, jsem blbej, je vše v pořádku. Boot disk mám.

Uživatelský avatar
Kocourekpuci
Level 1
Level 1
Příspěvky: 67
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Kocourekpuci » 08 bře 2007 07:57

Mám ještě jednu otázku - než jsem použil radu Luboše o boot disku, tak jsem spadlé XP opravil tak, že jediná dostupná bootovací disketa byla na W2000 Pro, čímž mám teď 2 operační systémy. Sice se to hned přepne na XP, ale ten pc není jak byl. Je jiný, líný. Chci se zeptat - jakým způsobem jde naformátovat XP? Odkazy jako fdisk apod. jsou k ničemu, nejde se tam dostat a pokud ano, píše to "neznámý příkaz".
Navíc - byl jsem u pc zvyklý na BIOS takový ten s moc odkazy (pravá+levá strana), teď mám jiný a v tomto není možné formátovat disk přes BIOS. Lámu si s tím hlavu již delší dobu a nejsem schopen přijít na to, jak ten disk (c:) normálně naformátovat. Poradíte? :oops:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Remote Desktop konfigurace - i když jsem za providerem
    od Wiston » 08 říj 2023 17:47 » v Internet a internetové prohlížeče
    2
    2576
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    08 říj 2023 18:08
  • Jsem jediný uživatel, aplikaci zablokoval správce, co s tím? Příloha(y)
    od Minapark » 06 led 2024 09:58 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    923
    od Minapark Zobrazit poslední příspěvek
    06 led 2024 14:58

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů