Napájecí šňůra od monitoru ,tříkolík.Je us (Vyřešeno)

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
alias75
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1173
Registrován: listopad 05
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Napájecí šňůra od monitoru ,tříkolík.Je us (Vyřešeno)

Příspěvekod alias75 » 12 bře 2007 06:25

.......jako na zásuvce?Mám tady jeden šrot ale jako monitor od průmyslové kamery by stačil ,ale na konci napájecího špagátu je jen spojka obdobná té v PC.Jde o prodlužku napájecího kabelu monitoru.Je ukončena ,ale to nemá smysl popisovat kdo mě bude umět poradit ten ví jak to vypadá a kdo to neví tak ten mě neporadí.Jde o to jestli je umístění tří kolíku stejně jak na zástrčce 220V. Tedy když na ní koukám z předu střed/zem;leví/nula;praví/fáze.

Díky.
Naposledy upravil(a) alias75 dne 13 bře 2007 14:57, celkem upraveno 1 x.
Největší životní moudro je,vědět na koho se VYSRAT a před kým POSRAT .
_______________________________________
Když píšu bez diakritiky ta je to z:
G1 Android.Root. rom Canyogen 3.6.2 Theme HTC Hero 1.4.0; SonyEricsson XperiaX10; HTC Wilfire

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Napájecí šňůra od monitoru ,tříkolík.Je uspořádání stejn

Příspěvekod guest » 12 bře 2007 07:21

alias75 píše:.......jako na zásuvce?Mám tady jeden šrot ale jako monitor od průmyslové kamery by stačil ,ale na konci napájecího špagátu je jen spojka obdobná té v PC.Jde o prodlužku napájecího kabelu monitoru.Je ukončena ,ale to nemá smysl popisovat kdo mě bude umět poradit ten ví jak to vypadá a kdo to neví tak ten mě neporadí.Jde o to jestli je umístění tří kolíku stejně jak na zástrčce 220V. Tedy když na ní koukám z předu střed/zem;leví/nula;praví/fáze.

Díky.

Popsal jsi to opravdu dobře. Tady možná neporadí ani kdo ví. Jestli je to ta hranatá samice nahoře v levém i pravém rohu ukosená, pak je to tak nějak jak popisuješ - skoro. Jenom je tam 230V, vlevo je fáze, vpravo pracovní nula a nahoře ochranná nula - čili zem. Není problém to něčím prozvonit.
P.S. Mám taky problém a nemá cenu ho popisovat, kdo ví.................... V OE mi nefungujou odkazy, musím to zkopírovat ?? :smile:

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 12 bře 2007 09:34

Obrázek

Zjištěno prozvoněním několika kabelů.
A ono vlastně nezáleží na tom, kde je na konci kabelu fáze a kde nulák, protože zásada "vlevo fáze, vpravo nulák" (kdo to neví, ten je č.....) platí pouze pro pevně instalované zásuvky a už neplatí pro pohyblivé přívody. Takže v zásuvce na konci prodlužky může být fáze vpravo i vlevo, i když je je z celé řady důvodů dobré dodržovat i tady výše uvedenou zásadu..

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 13 bře 2007 12:27

mmmartin píše:Obrázek

Zjištěno prozvoněním několika kabelů.
A ono vlastně nezáleží na tom, kde je na konci kabelu fáze a kde nulák, protože zásada "vlevo fáze, vpravo nulák" (kdo to neví, ten je č.....) platí pouze pro pevně instalované zásuvky a už neplatí pro pohyblivé přívody. Takže v zásuvce na konci prodlužky může být fáze vpravo i vlevo, i když je je z celé řady důvodů dobré dodržovat i tady výše uvedenou zásadu..

Tak jsem poučen a jsem asi č... :smile: Je fakt, že jsem neměl možnost to prozvonit, resp se mi nechtělo ten kabel hledat ve skříni. Nicméně ne všichni výrobci (zahraniční) dodržují nějaká pravidla a pak bych se asi orientoval podle zapojení v tom určitém, zařízení. Jenom nesouhlasím s tím, že pravidlo fázle vlevo, platí jen pro pevně instalované zásuvky, platí i pro všechny druhy klasický prodlužovaček. Některá starší zařízení vůbec nepoužívají ochrannou nulu, ale pracovní nula je spojená s kostrou a v tom druhém případě bycom měli fázi na kostře. Podobný problém je u starších rezdvojek, kda na jedné straně je fáze vlevo a na druhé vpravo.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 13 bře 2007 12:58

a v tom druhém případě bycom měli fázi na kostře.

V zásuvce na konci prodlužováku nesmí být samozřejmě spojený ochranný kolík s pravou dutinkou, prodlužovací kabel musí být v každém případě trojžilový a ochranný kolík zásuvky na konci prodlužováku smí být spojený pouze s ochrannou dutinkou na zástrčce (vidlici, nebo jak se ten druhý konec kabelu vlastně jmenuje). Jedinou výjimku tvoří případ, kdy na konci prodlužováku je zásuvka, která umožňuje pouze zasunutí vidlice bez ochranné dutinky (ploché), tj. vidlice, která se používá u přístrojů s dvojitou izolací. Takový prodlužky jsou ke koupi např v OBI a když si ji přineseš domů, zjistíš, že místo ochrannýho kolíku je v zásuvce plastový nálitek, který zabraňuje zasunutí "normální" vidlice. Jeho odlomením pak vytvoříš tzv. prodlužovák pro tchýni. (Maminko, nechcete si posekat zahrádku? Podívejte, jakej krásnej prodlužovák jsem Vám na to koupil")
A ohledně té průpovídky: její druhá část nebyla v žádným případě reakcí na tvůj předchozí příspěvek, je to jen mnemotechnická pomůcka, kterou jsem kdysi slyšel na školení o vyhl. 50. a od té doby si konečně pamatuju, jak správně zapojit zásuvku. :D

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 13 bře 2007 13:20

Jasně, ja ti rozumím. Jednalo se mi o starší zařízení. Možná bych někde na půdě vyhrabal starší stojanovou lampu, která je zapojena podle pravidel, tedy i ta ochranná nula na kostře. V případě použítí prodlužovačky, kde by fáze byla vpravo by se mi ta fáze dostala na závit.

Uživatelský avatar
alias75
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1173
Registrován: listopad 05
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod alias75 » 13 bře 2007 14:50

Blue mne trochu popletl s tou pravou fází takže jsem si to musel porovnat sám.Myslel jsem že jsem debil protože v vlevo (od srdce) je tahaná fáze i teplá voda.A když jsem napsal že se dívám na zástrčku z předu trochu mě to neštymovalo :-) .
Jinak mmmartine to co je ve zdi by mohla být zásuvka a co do ní strkáš by mohla být zástrčka :-) .

Každopádně díky za snahu i práci kterou jste si s tím dali.Potvrdili jste co jsem si myslel.
Největší životní moudro je,vědět na koho se VYSRAT a před kým POSRAT .
_______________________________________
Když píšu bez diakritiky ta je to z:
G1 Android.Root. rom Canyogen 3.6.2 Theme HTC Hero 1.4.0; SonyEricsson XperiaX10; HTC Wilfire

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 13 bře 2007 16:39

alias75 píše:Blue mne trochu popletl s tou pravou fází takže jsem si to musel porovnat sám.Myslel jsem že jsem debil protože v vlevo (od srdce) je tahaná fáze i teplá voda.A když jsem napsal že se dívám na zástrčku z předu trochu mě to neštymovalo :-) .
Jinak mmmartine to co je ve zdi by mohla být zásuvka a co do ní strkáš by mohla být zástrčka :-) .

Každopádně díky za snahu i práci kterou jste si s tím dali.Potvrdili jste co jsem si myslel.

Tak to jsme to trochu zamotali, ale pokud se díváš na zástrčku zpředu, tedy samce, pak je fáze na pravém koliku. :smile:

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 13 bře 2007 17:21

Fáze se dává při pohledu na zásuvku zepředu a při zemnicím kolíku nahoře, vlevo (jak již bylo řečeno) ale v normě to prý uvedeno není...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 14 bře 2007 06:50

Dle normy, nesmí být nikdy spojený nulový a ochranný vodič. Pokud je toto dodrženo, pak je spotřebiči zcela jedno, jestli dostane fázi z jedné, nebo druhé strany a pokud má svod na kostru, pak se přes ochranný vodič odpojí jistič, případně rozdíl v proudech na fázovém a nulovém vodiči vybaví chránič. Spotřebič se spojeným nulovým a ochranným vodičem nemá v soustavě vůbec co dělat a ostatně ani nikdy neměl. Toto propojení se provádělo ve dvouvodičových rozvodech vždy na straně zásuvky tak, aby ochranný vodič byl připojen nejdříve na ochranný kolík a spojka vedla k nulové svorce. Pokud takto někdo spojil modrý a žlutý/zelený na straně vidlice (zástrčky), pak se jedná o prase, které usiluje o životy druhých a jakožto takovému by mu patřilo nakopat do varlat. Byl jsem svědkem situace, kdy bastlící bratr našeho basáka, opravil jeho zesilovač a z pilnosti vyměnil síťový kabel, pochopitelně dvoužilový. Aby napravil absenci ochranného vodiče, spojil modrý s kostrou. Nějaký čas vše fungovalo ke spokojenosti celé kapely (HomerStreet), až do dne, kdy si basák na zkoušce zapíchl napájecí kabel do špatné strany rozdvojky. Peklo nastalo ve chvíli, kdy levou ruku držel na strunách na hmatníku kytary a pravou si chtěl upravit mikrofon... Nebýt tehdy pohotového skoku bubeníka do rozvaděče a shození jističů, kdo ví...
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
alias75
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1173
Registrován: listopad 05
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod alias75 » 14 bře 2007 06:54

karlos píše:Peklo nastalo ve chvíli, kdy levou ruku držel na strunách na hmatníku kytary a pravou si chtěl upravit mikrofon..

Pekelný taneční kreace .
Největší životní moudro je,vědět na koho se VYSRAT a před kým POSRAT .
_______________________________________
Když píšu bez diakritiky ta je to z:
G1 Android.Root. rom Canyogen 3.6.2 Theme HTC Hero 1.4.0; SonyEricsson XperiaX10; HTC Wilfire

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 14 bře 2007 07:22

To karlos já myslel že takhle v kapele trénujete soulovou vlnu :lol:
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Náhradní napájecí adaptér k HP monitoru G8Z02AA
    od Margot » 21 bře 2024 07:02 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    694
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    21 bře 2024 07:26
  • Napájecí adaptér - cvakání Příloha(y)
    od Cemada » 04 zář 2023 19:13 » v Sítě - hardware
    2
    1465
    od Cemada Zobrazit poslední příspěvek
    04 zář 2023 20:51
  • Výběr monitoru do 8K
    od Martymarty » 13 pro 2023 11:28 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    1046
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    13 pro 2023 17:46
  • Výběr monitoru k PC
    od natasahribek » 13 zář 2023 13:09 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    2065
    od natasahribek Zobrazit poslední příspěvek
    13 zář 2023 13:09
  • Výběr monitoru k PS5.
    od Michalcin » 31 črc 2023 13:40 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    806
    od Michalcin Zobrazit poslední příspěvek
    31 črc 2023 13:40

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů