Propojeni PC s TV na 15 metru

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
oldys
Level 2
Level 2
Příspěvky: 192
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Propojeni PC s TV na 15 metru

Příspěvekod oldys » 17 kvě 2007 16:40

Zdarec,
chci se zeptat jestli nekdo nema nejaky zkusenosti nebo znalosti jak propojit PC s TV na vzdalenost cca 15 metru, jedna se jednak o S-Video kabel a taky USB kabel, USB k propojeni klavesnice a mysi. Potrebuji totiz propojit muj PC ktery je v mem pokoji s televizi, ktera je v obyvacim pokoji aby fungoval jako media centrum, problem je ze USB je normovan max. na 5 metru a u S-Videa netusim.
Prosim poradte.

//téma přesunuto, nemá nic společného se sítěmi
//Karlos

Reklama
Uživatelský avatar
James_Radlle
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 820
Registrován: únor 07
Bydliště: Far Far Away
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod James_Radlle » 17 kvě 2007 16:48

Resil jsem podobny problem s periferiemi k pc, ale u klavesnice by to s usb nemusel byt problem. Existuji zesilovaci prvky na USB, ktere se vkladaji po 5m ale je to pomerne draha zalezitost :-(
Počítač: ANO! :bottle:

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 17 kvě 2007 18:06

KLasické audio a video bych řešil bezdrátově sou na to prodlužováky s dosahem do 30-ti metrů. USB bešlo by přez BuluTu Pokud nic nenajdeš ozvi se zítra něco dohledáme Dnes už to asi nezvládnu.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
oldys
Level 2
Level 2
Příspěvky: 192
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod oldys » 17 kvě 2007 19:30

diky za rady, tak jsem jeste chvili brouzdal net a nasel jsem ty zminovane USB repeatery po 5 metrech tak kdyz je zapojim za sebou tak uz by to melo stacit, a u toho S-Videa jsem nasel redukci ze SCART do S-Video 15 metrovou takze doufejme ze to bude fungovat, ale dik moc za pomoc

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 17 kvě 2007 19:40

Asi zhatím tvou radost z 15ti metrů S-videa. Výsledek bude takový, že nepoznáš na co koukáš. Ještě tak 10m, ale to bych již považoval za mezní hranici koukatelnosti.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
oldys
Level 2
Level 2
Příspěvky: 192
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod oldys » 17 kvě 2007 19:47

takze to znamena ze je nemozny propojit TV s PC na vzdalenost vetsi jak 10 metru aby to fungovalo? A neexistuje nejake jine reseni? A proc se teda prodava 15 metrovy kabel SCART-S-Video kdyz je nepouzitelny?

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 17 kvě 2007 20:39

Pro audio a video přenos třeba tohle s tím že když zapátráš určitě najdeš něco ještě levnějšího.
Pro připojení klávesnice a myši bych se zkusil podívat na dosahy bezdrátových klávesnic a myší. a také bych se podíval na frekvenční pásma obou zařízení aby se nerušily

//upraven odkaz, aby odkazoval a nebyl dlouhý
//Karlos
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
jkmaxfli
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1427
Registrován: březen 07
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

k

Příspěvekod jkmaxfli » 17 kvě 2007 20:50

nevím,nevím a tlumočím kolegu víše,nepoznáš na tv nic,propojoval jsem tv lcd s pc a mám to na dva metry,víc jak dva metry nikdo nedoporučuje,přenos a kvalita se zhoršuje.vím na 100%,že existují přenosové componenty na video a audio,ale ta investice!!!to je lepší koupit notebook,nebo dát pc do obýváku,mám to taky tak,pc jsem upgradoval od case až po ztišení,aby to zapadlo do obýváku a nestěžuju si,je to fajn. :bigups:
► Zobrazit spoiler

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Marfy » 17 kvě 2007 22:05

Pokud to máš jen na Video a Audio -tak si raději kup za cca. 800,-kč nějaký levný DVD přehrávač s podporou DivX. Samozřejmě,že na 15mkabelu už budou patrné ztráty a kvalita nebude nic moc.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 18 kvě 2007 06:29

Honzovo řešení je elegantní a zcela na úrovni 21. století. Vystihující základní vizi giganta, Járy Cimrmana: "... a nešlo by to bez drátů?", ale ta cena... :evil:

Když jsem podobný problém řešil já, tak jsem drátoval na 8m a výsledný obrázek byl poměrně slušný, ale než jsem dochytal detaily v nastavení, tak mi nadělil Ježíšek ten nejlevnější DVD přehrávač a kabely jsem smotal. Ten komfort a kvalita obrazu se nedá srovnat. Shrnu-li to, pak 2:1 pro Marfyho :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
bulterierjirka
Level 2
Level 2
Příspěvky: 170
Registrován: leden 07
Bydliště: Frýdecko - Místecko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod bulterierjirka » 18 kvě 2007 07:27

Doma mám propojenou TV s PC 10m kabelem a to ne S-video ale jen přes CINCH. Porovnával jsem kvalitu obrazu s kratším kabelem a rozdíl jsem neviděl. TV mám PHILIPS 16:9 82cm 100Hz. Myslím, že dost záleží taky na kabelu. Určitě by měl být 75 ohmový.
Pokud jde o USB, tak to neporadím, ale v práci používáme 10m prodloužení PS2 pro myš a klávesnici. Jestli může být ještě delší, tak to nevím

Uživatelský avatar
jarod72pm
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1747
Registrován: duben 05
Bydliště: Otrokovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Propojeni PC s TV na 15 metru

Příspěvekod jarod72pm » 18 kvě 2007 08:53

oldys píše:Zdarec,
chci se zeptat jestli nekdo nema nejaky zkusenosti nebo znalosti jak propojit PC s TV na vzdalenost cca 15 metru, jedna se jednak o S-Video kabel a taky USB kabel, USB k propojeni klavesnice a mysi. Potrebuji totiz propojit muj PC ktery je v mem pokoji s televizi, ktera je v obyvacim pokoji aby fungoval jako media centrum, problem je ze USB je normovan max. na 5 metru a u S-Videa netusim.
Prosim poradte.

//téma přesunuto, nemá nic společného se sítěmi

//Karlos


No jen musíš najít kvalitní kabel ale na 15 metrů je to opravdu hodně těžké.
Já zase nahrával TV opačně 15m koax od zásuvky do pc v druhé místnosti a bylo to tak tak ale kvalita už strácela.
to bys na PC musel mít nějaký zesilovač signálu + u telky to prohnat přes videorekordér(to má aktivní zesák i na vstupu koax) a pak až to telky. Ale opravdu než se nějak nervovat s kvalitou signálu je lepší koupit DVD přehrávač s DivXem a máš to bez nervů a kvalitně(na 15 metrů je to nejrozumnější řešení)
AMD FX 8370 +Freezer i30,Asus M5A97 EVO 2.0,GIGABYTE GV-N1060WF2OC-6GD,Kingston 2x8GB 1866MHz,case Zalman Z9,SSD 256GB Crucial MX ,WD Green 1TB 7200rpm SATA2,Zdroj Seasonic M12II 750W,Externí Seagate 1TB e-sata.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Propojení tabletu se 2 zařízeními
    od zicomp » 24 kvě 2023 15:40 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1434
    od zicomp Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 15:40
  • propojení routeru a switche Příloha(y)
    od sandy22 » 08 říj 2023 18:58 » v Sítě - hardware
    10
    3325
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    09 říj 2023 12:11
  • 2 monitory na různých místech + propojení
    od Asanoth » 04 bře 2024 11:25 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    684
    od Asanoth Zobrazit poslední příspěvek
    18 bře 2024 11:19

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů