HDD ->MLC -co to znamená ?

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Sender
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 700
Registrován: leden 07
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

HDD ->MLC -co to znamená ?

Příspěvekod Sender » 27 kvě 2007 21:10

Zdravím,
objevil jsem na netu elektroniku na HDD s temito parametry:
model IC35L040AVER07-0, P/N: 07N6654, MLC: H32238, LBA: 80,418,240 SECTORS, CHS: 16383/16/63, CAPACITY: 41,0 GB

U toho co mám doma je rozdíl jen v MLC:H32161 ,jinak jsou všechny parametry stejný.Co znamená to "MLC" ? Je nějaká šance ,že mi ta elektronika půjde na můj HDD ?
Díky.

Reklama
Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 28 kvě 2007 13:29

Dle mého názoru značí MLC: Multi-level Cell pro technologii paměti narozdíl od SLC: Single-level Cell.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 28 kvě 2007 14:14

Pátral jsem na netu, a domnívám se podle toho, co jsem našel a pracně vyluštil, že to číslo je důležité právě pro obnovu dat z tohoto disku. Jinými slovy číslo MLC původní a nové elektroniky musím být stejné, chceš-li obnovit data na původním disku.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Sender
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 700
Registrován: leden 07
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Sender » 28 kvě 2007 16:19

Je to důležité pouze pro obnovu dat ? Bylo by možné (s novou elektronikou) původní hdd vytvořit nové oddíly a naformátovat ?

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 28 kvě 2007 22:11

Zkus pohledat sám pomocí Google. Měl jsi zadat původní dotaz již s tímto požadavkem. Jen se domnívám, že ano, protože toto číslo podle všeho specifikuje nějak činnost cache paměti disku, tedy i čtení a ukládání na disk. Nejsem, ale odborník tak to ber s rezervou. Možná, že se ještě ozve někdo odborně na úrovni.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Sender
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 700
Registrován: leden 07
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Sender » 29 kvě 2007 19:51

Díky za informace.Jestli se dohodnu s majitelem tý elektroniky na rozumný ceně ,tak to zkusím.Vyhodit to můžu kdykoliv.:-)


Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů