reproduktory

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 15 čer 2007 19:22

Jak piše Pic. Je to nějaká rozjetá tlumivka, nebo trafo ve VN a s tím nic neuděláš. Jsou takový bastlířský možnosti jak to zafixovat, ale i to je práce pro "odborníka". To pískání funkci nevadí akorát je protivné. Pokud nemáš nějakýho znalýho známýho a dáš to do servisu, tak to asi nebude laciný. Tam se asi nikdo nebude zabývat hledáním, resp. opravováním nějakého uvolněného jádra v trafu. Prostě to povyměňujou a ty to zaplatiš. :-( Toto není rada, jen konstatování.

Reklama
wichin
Level 3
Level 3
Příspěvky: 559
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod wichin » 15 čer 2007 23:33

Pravda, ale je to tak. Rozdělej to sám, alespon se něčemu na staré potvoře naučíš.

Uživatelský avatar
Moriss
Level 3
Level 3
Příspěvky: 417
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Moriss » 17 čer 2007 23:09

No ja sem se ptal jenom tak na okraj... To piskani je slyset jen z blizka. A resim to tim, ze monitor proste po vypnuti kompu vypnu i knoflikem(na monitoru) a tim je to vyreseno :D Rozdelavat to k vuli tomu opravdu nehodlam :)
...and I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know I am the Lord when I lay my vengeance upon you. Jules,Pulp Fiction

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 18 čer 2007 05:16

To opravdu nerozdělávej, nejspíš bys s tím nic neudělal. Pravděpodobně je tam uvolněný jádro u trafa VN a to se rozkmitá stejně jako např. stykač u bojleru. Ten ale jede na 60Hz, zatimco u spínaných zdrojů je to několik kHz. Stykač bzučí, spínané zdroje, jelikož jsou frekvenčně výš, tak pískají. Zeptej se v servisu, co by stála výměna trafa. Tipuju - trafo cca 800, práce 500, tj, 1300,-. Vyplatí se to?. Ale pokud tě to bude hodně s..., tak to můžeš zkusit. Rozdělej to a nech to asi na2 hodiny "odpočinout" než se vybijou kondiky aby tě to nenakoplo. Pak vem nějakou tu stahovací pásku /nevim jak se to jmenuje/ a to trafo max. stáhni - co to půjde - vší silou. Nemusíš se bát, takovou sílu abys to jádro rozdrtil nemáš. Ale jak psal tuším Pic, může to dělat i nějaká tlumivka (tolik jich tam není - snad 1). Pokud chceš najít příčinu bez nějakých pokusů, tak to musíš "oddeklovat" zapnout a hledat co píská. Chce to něco izolovanýho - nejlepší je dřevo - lze to i nějakým izolovaným šroubovákem (ale tady může být problém) - VN leze i po nějakých umělých hmotách a šroubováky jsou většinou izolovaný na 500V. Tady se VN může pohybovat kolem 15000V. Tak vem třeba dřevěný smetáček a zkus na ty trafa - tlumivky zatlačit násadou. Měl bys poznat, co to pískání zoůsobuje. Pak to stačí jen nějak zafixovat.
P.S. Pokud do toho budeš koukat po vypnutí, tak je třeba ty 2 hodiny opravdu počkat, než se kondenzátory vybijou. Nezkoušej je vybít nějakým přímým šlusem (např. šroubovákem) - odpálíš koncové tranzistory, nebo procesor. Jde to vybít s nějakou zátěží, např. žárovkou, ale to by byla další kapitola. Tohle můžeš klidně vyzkoušet, pokud nejsi zrovna nešika tak nic nezkazíš.
P.S.S. Pokud by ses do toho chtěl pustit a neměl sebedůvěru, tak se ozvi a můžeme to zkusit přes Skype. Hodně zdaru.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 18 čer 2007 05:30

wichin píše:V bedničkách je magnet na reprácích. Ten to dělá. S tímto mám dobrou příhodu. Koupil jsem nový televizor a 2 krát jsem jej reklamoval pro pokroucenej obraz, když přišel opravář k nám domů a viděl to, málem mě lištil, protože nad televizi jsem měl položené repro, takový ten auto subvofer. Jsem myslel, že mě trefí šlak. Věděl jsem, že tomu tak je, ale mě to prostě v tu chvíli nenapadlo. To jen tak na okraj. To pískání může být čímkoliv. Já bych ho rozdělal a mrkl, co to píská. Pokud se moc nevyznáš, tak to sám nedělej, je tam vysoké napětí a to by mohl být tvůj poslední tanec.

__________________________________________________________________
Taky příhoda. Kdysi /cca 15 let jsme dělali zabezpečovací zařízení - alarm. A Tam se používaly repráky s kvalitním magnetem. Měl jsem takový velký psací stůl a abych se nenudil tak jsem tam měl nějakou přenosnou TV - tuším Šilelis /kvalitní sovětská/. Obraz zkreslenej. Tak jsem ji odnesl na druhý stůl /bylo to v obýváku/ a sešteloval jsem to - dokonalý. Pak jsem ji usadil zase na ten psací stůl a bylo to v háji. Takhle jsem to dělal asi týden, než mi došlo, že v tom stole mám asi padesát repráků a ty magnety dělaj svoje. Tak jsem je přemístil a O.K. Chybama se člověk učí, ale než mi to došlo trvalo přece jen dlouho. :oops:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Reproduktory k PC
    od dakkyCZ » 09 srp 2023 21:05 » v Vše ostatní (hw)
    1
    910
    od falco_dee Zobrazit poslední příspěvek
    10 srp 2023 20:13
  • Reproduktory s USB vstupem.
    od liborek » 24 čer 2023 20:30 » v Problémy s hardwarem
    5
    763
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    24 čer 2023 21:29

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů