životnost pc

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

NAJA
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: životnost pc

Příspěvekod NAJA » 02 úno 2017 21:11

Tohle je fakt debata co nic nepřinese protože mám doma compa : Duron 1,2GHz na desce MSI s čipsetem SIS 745 ? s GeForce 2mx , diskem Seagate 20GB , zdrojem Fortron 350W , vše původní ,funkční naprosto bez závad a to ještě s Win 98Se dodnes je používán na staré hry , takže žádné šetření či konzervace v čase .
Taky jsem vydal spoustu peněz za rádoby výběrové komponenty Xnásobně dražší od normálu : deska DFI LanParty + grafika HIS Ice Q , a právě tyto komponenty odešly cca rok po záruce i když byly napájeny v té době asi nejlepším dostupným zdrojem ENERMAX LIBERTY 650W . Zbylé komponenty jsem opět nacpal do obyčejné desky MSI K8N NEO 4 doplnil grafikou z bazaru a jede mi dodnes s cca. šestiletým zdrojem LC Power 400W .(Enermax šel jinam)
Nedostaneš žádnou rozumnou , či alespoň pravděpodobnosti se blížící odpověď na tvou otázku.
ASUS Z77M-Pro , I5-3570K , 16GB CORSAIR Venegance 1866MHz , MSI GTX770 , SAMSUNG 256GB SSD 840-Pro , WD 750GB , WD-Green 1TB , WD-My Book 2TB , SEASONIC SSR-550RM , CORSAIR H100i , CORSAIR 350D Obsidian , BENQ GW2750HM , LOGITECH Z-3 .

Reklama
Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: životnost pc

Příspěvekod faraon » 03 úno 2017 03:32

Lukin454 píše:Ja mam pc starý zhruba 13let a prozatím je vše v pořádku

Kamarád také, a pomalu začíná řešit nový, začíná to být akutní. Prostě jsi vyhrál v loterii, protože spoustě dalších počítač nevydržel fungovat ani 13 měsíců.

Já tu mám počítač z roku 1979 a dodnes funguje, vzhledem k tomu že to je bytelný průmyslový stroj, tak bude fungovat možná ještě dalších 40 let. Jenže tenkrát nebyly počítače spotřební zboží jako dnes, takže nemusely povinně chcípnout měsíc po záruce.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

NAJA
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: životnost pc

Příspěvekod NAJA » 03 úno 2017 19:27

Jsou věci které se dají udělat pro pouhý předpoklad který samozřejmě nemusí vyjít : koupit komponenty se kterými mají ostatní dobré zkušenosti či spíše se vyhnout výrobkům o nichž je známo , že mají určité problémy ( pískající grafiky , nepoužitelnost osazené paměti na grafice , pískající či bručící zdroje , zdroje u nichž nefungují ochrany tak jak mají nebo naopak už daný zdroj používat tak aby nedošlo k přetížením apod.)
Koupit kvalitní skříň jež nebude rezonovat , bude mít možnost kvalitního odvětrání , v dnešní době při umístění zdroje dole bude mít skříň vyšší nožičky , pro ochranu zdroje pak je důležité pravidelně čistit filtr pod zdrojem atd.
Netaktovat CPU a GPU pomocí zvýšené voltáže , při použití AllinOne vodníka na CPU se přesto postarat o chlazení desky v okolí patice . U HDD se postarat o akurátní chlazení , o pevné uchycení ve skříni , nekopat do stolu , nehýbat se zapnutým compem a pak ti opět možná disk vydrží déle než kámošovi .
Jsou komponenty které mají nadstandartní záruky jako jsou SSD a PSU 5-10 let ale u nich si taky většinou připlatíš .
Je toho mnoho co pro předpoklad delší životnosti můžeš udělat ale záruku 5-7-10 letého úspěchu nikdy nebudeš mít .
ASUS Z77M-Pro , I5-3570K , 16GB CORSAIR Venegance 1866MHz , MSI GTX770 , SAMSUNG 256GB SSD 840-Pro , WD 750GB , WD-Green 1TB , WD-My Book 2TB , SEASONIC SSR-550RM , CORSAIR H100i , CORSAIR 350D Obsidian , BENQ GW2750HM , LOGITECH Z-3 .

Uživatelský avatar
kropovez
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1540
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: životnost pc

Příspěvekod kropovez » 03 úno 2017 20:32

Vystřídal jsem hodně počítačů a krom odcházejících zdrojů a HDD jsem nikdy žádný problém neměl. Je pravda, že se vyhýbám značkám, se kterými mám špatné zkušenosti a naopak se držím u značek, které mě nikdy nezklamaly. Dle mého názoru je procesor komponenta, která vás ještě přežije. S Intelem jsem se něco nataktoval a nikdy mě nezklamal, takže na něj nedám dopustit. U desek je to zase Gigabyte a nebál bych se ani Asusu. Nejhorší zkušenosti mám s MSI a ASrock. U HDD mám nejraději Seagate, nebo Samsung a vyhýbám se WD nebo Hitachi. S RAM jsem nikdy problém neměl (A-DATA, Kingston, GEIL, Zeppelin..). Zdroje zase jedině Seasonic, ovšem vlastním i 20 let starý Eurocase a také pořád funguje, jen jsem musel namazat ventilátor. Skříň jsem nikdy moc neřešil, stačilo mi, aby to nebyl papír a proudil tam vzduch.
Já jsem já a ty jseš ty.
"Milan Hvězda"


Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů