Bzučící reproduktory

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

grinder
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Bzučící reproduktory

Příspěvekod grinder » 19 pro 2016 14:09

Mám v PC zvukovku M-Audio Delta 1010LT. Do zvukovky zapojené dvoje repro. Jedny přímo a druhé přes zesilovač. Oboje bzučí. Bzučí i když je PC vypnuté. Prostě a jednoduše: bzučí jen jak repro zapojim do zásuvky. Repro zapojené do PC přímo, hučí(jen trochu) a ty zapojené přes zesík zase bzučí (docela dost)). Je chyba v zásuvce?? Snad jsem to dobře popsal. Kdyžtak info doplním.. Díky za reakce..
Přílohy
zesík.rar
(43.16 KiB) Staženo 45 x
pc.rar
(41 KiB) Staženo 36 x

Reklama
Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučící reproduktory

Příspěvekod karlos » 19 pro 2016 15:00

Co je to za značky repro a zesilovače? Mám obavu, že zvuky které jsi nahrál budou vlastností těchto zařízení a nic s tím neuděláš.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

grinder
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučící reproduktory

Příspěvekod grinder » 19 pro 2016 15:20

karlos píše:Co je to za značky repro a zesilovače? Mám obavu, že zvuky které jsi nahrál budou vlastností těchto zařízení a nic s tím neuděláš.

Ty do zesíku jsou sloupové 3 pásmové Schneider(staré). Zesík je Denon D100 z roku 1991)). A ty přímo do PC jsou M-Audio AV40. Ale podle mě ty AV40 by měli být úplně zticha(?). Zvukovka je studiová a repro taky..

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučící reproduktory

Příspěvekod karlos » 20 pro 2016 08:34

Koukám, že to rozhodně není z kategorie laciného šrotu, kde by to byla opravdu vlastnost ;-)
Abych lépe pochopil situaci. Šumy se objeví pouze, pokud připojíš oba zesilovače ke zvukovce, nebo jsou přítomny i při připojení jednotlivých zesilovačů? Jak velkou hlasitost jsi měl nastavenou na zesilovačích, když jsi pořizoval záznam?

A malinká drobnost. Máme tady jednu zásadu, že nepoužíváme citaci, pokud reagujeme na předcházející příspěvek. Znepřehledňuje to téma a pokud bych kupříkladu i já ocitoval tvůj příspěvek, tak tu máme za chvíli stokrát jedno a to samé... ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučící reproduktory

Příspěvekod drobino » 20 pro 2016 09:15

Podle mne by to mohla být zemnící smyčka je to asi nejpravděpodobnější varianta i když bzukot ze zesilovače je dost vysoký. Jako nejjednodušší co bych zkusil je zapojit zařízení do jedné prodlužky co nejblíže k sobě. aby bylo zemnění všech přístrojů pokud možno do jednoho bodu. Pak dej vědět jestli aspoň trochu pomohlo.

grinder
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučící reproduktory

Příspěvekod grinder » 20 pro 2016 14:22

karlos: Šumy jsou i když to zapojím jednotlivě. Hlasitost na zesíku jsem měl tak na 40% a na AV40 taky na 40%. Snad jsem to dobře vysvětlil. Sloupové repro jsou zapojeny do zesíku (Denon) a ten je zapojen do zvukovky(Delta1010LT) a AV40 jsou zapojeny přímo do zvukovky(Delta1010LT) bez zesíku. Ale ty sloupové s přidáváním hlasitosti (na zesíku) stoupá i bzučení(a to dost), kdežto AV40 s přidáváním hlasitosti to žádné velké změny nedělá(jen trochu)).

Dodatečně přidáno po 2 hodinách 28 minutách 18 vteřinách:
drobino: Mám 5-way prodlužku. Do ní je zapojen PC, zesík(Denon) a Av40. A vše je do jedné zásuvky ve zdi. V té místnosti nic jiného není zapojené. A místnost má svůj samostatný vypínač v pojistkách. Snad to dobře vysvětluji ))

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučící reproduktory

Příspěvekod karlos » 21 pro 2016 11:06

Zemní smyčka to nebude, ta vypadá jinak. Navíc předpokládám, že jak Denon, tak AV40 budou mít placaté vidlice, takže nedávají prostor k nacourání zemní smyčky. Napadá mě jediné a to kvalita propojovacích kabelů mezi zvukovkou a vstupy zesilovačů. V případě Denonu bych tipoval i na nějaký zdroj rušení v blízkosti audio kabelu (napájecí zdroj, trafo,...). Svou roli by mohla sehrát i přílišná délka audio kabeláže, zvláště, pokud se nejedná o moc kvalitní kabely.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

grinder
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučící reproduktory

Příspěvekod grinder » 25 pro 2016 09:05

karlos: Jo kabely do zvukovky(cinche) jsou za pár šupů-zkusím vyměnit. A co se týče sloupových repro tak ty jsou v jiné místnosti-délka kabelů do zesíku je cca.15m(každý)+jsou nastavované!-to bude ono,protože to bzučí i když nejsou zapojené cinche. Začínám zjišťovat že to mám zapojený jako debil))-hlavně ty sloupové repro. AV40 bez zapojení cinchů jsou tišší-vyměním za lepší.Představa že budou naprosto zticha je asi mylná že? A ten zesík to asi už taky bude mít za sebou-je to stará kraksna- i když tak krásně hlasitá)) Asi ho nechám repásnout-pokud je to vůbec možné.. Díky moc za rady a za tvůj čas.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Bzučíci monitor
    od p3v4x » 20 úno 2024 19:56 » v Problémy s hardwarem
    2
    808
    od yaa Zobrazit poslední příspěvek
    21 úno 2024 20:09
  • Reproduktory k PC
    od dakkyCZ » 09 srp 2023 21:05 » v Vše ostatní (hw)
    1
    910
    od falco_dee Zobrazit poslední příspěvek
    10 srp 2023 20:13
  • Reproduktory s USB vstupem.
    od liborek » 24 čer 2023 20:30 » v Problémy s hardwarem
    5
    763
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    24 čer 2023 21:29

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů