Notebook náhodná vypnutí.

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Eeveeon
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Notebook náhodná vypnutí.

Příspěvekod Eeveeon » 17 led 2017 02:50

Dobrý den,
Předem se omlouvám za delší čtení, ale chci to rozepsat tak nějak víc.
již nějakou dobu se mi sám od sebe vypíná notebook,žádný BSOD zkrátka jako když držíte čudlík a počítač vypnete "natvrdo". Jde opět zapnout, avšak pouští se značně ještě déle. Přehřívání říkám předem že to není, měřil jsem teploty jak při normální činnosti, tak i hraní, + mám chladící podložku, a žádnou extrémní zátěž notebook nemá. Již se vypl i co jsem jen prohlížel například pouze web a nic jiného neběželo. Problém trvá cca už 4 měsíce, avšak bylo to dříve jednou, řekl jsem si, že to mohla být náhoda.. pak po měsíci a nějaké době znova, a v listopadu už to udělal třeba 2 během 14dní. Dělá to úplně v náhodných intervalech zkrátka, takže vůbec netuším co by mohlo být přičinnou.
Bod obnovy před datum mne napadlo zkusit pro případné špatné ovladače, avšak bohužel žádný k dispozici nemám.. takže tudy cesta také nevede.
Notebook jsem zkoušel i obnovit do továrního nastavení, zkrátka čisté win10, jenže tam je také problém a nemohu udělat reinstal, a CD nebo instalační médium k dispozici nemám.. a opravdu se v tom nevyznám. Mimo jiné nevím ani zda by to k něčemu vůbec mohlo být v tomhle případě.. nicméně děkuji za názor.

Dále mne napadá že by mohlo být vadný PSU u notebooku? Avšak to jsem myslel, že to by se vypínal i klidně po krátké době používání, a častěji ještě.. avšak to se neděje. Ale nerozumím tomu, tak budu rád za názor.

Ovladače by měly být aktuální úplně všechny, nebo zkrátka alespoň to tvrdí správce zařízení + jsem je předchvilkou zkoušel i aktualizovat v safe bootu.

Již jsem opravdu bezradný čím by to mohlo být, brousím po nějakém řešení už přes 2 měsíce, a nic kloudného jsem nenašel.. a notebook se zkrátka vypíná dál sám náhodně a je to poněkud.. frustrující samo o sobě.

Jedná se o Asus x555ln OS:Win10 Pro nějaké bližší specifikace mne budete muset asi navést.. Opravdu se v tom nevyznám.

Budu rád snad za všechno co by mohlo pomoct, protože už zkrátka fakt nevím co se s notebookem děje.

Jen než mi sem napíšete servis případně, tak tomu by jsem se nejdříve zkusil vyvarovat. Nemohu si totiž příliš dovolit být bez noťasu delší dobu a v tom je problém.. Případně i jaké jsou přibližné opravovací doby i v případě reklamace nebo zmíněné servisu pokud máte nějaké zkušenosti přímo s Asusem někdo?

Děkuji za případné rady, a pokud se mne někdo "ujme", kdo by tušil a je ochotný pomoci. :)

Reklama
Eeveeon
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook náhodná vypnutí.

Příspěvekod Eeveeon » 21 led 2017 00:08

Nikdo žádný nápad?.. :C


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • samovolné vypnuti PC
    od matesfox » 10 říj 2023 21:11 » v Problémy s hardwarem
    10
    2053
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 říj 2023 16:05
  • PC po vypnutí stále běží
    od Donator_HD » 07 pro 2023 00:25 » v Problémy s hardwarem
    0
    1519
    od Donator_HD Zobrazit poslední příspěvek
    07 pro 2023 00:25
  • Vypnutí GPU při neaktivitě - je to vůbec možné?
    od tux » 02 kvě 2023 21:08 » v Vše ostatní (hw)
    5
    1375
    od tux Zobrazit poslední příspěvek
    07 kvě 2023 16:29
  • PC po vypnutí stále běží (větráky, periferie, HDD)
    od Kvp2 » 06 pro 2023 00:47 » v Problémy s hardwarem
    10
    2883
    od Kvp2 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 00:12
  • Notebook max. 13k
    od Kijar » 11 úno 2024 13:39 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    593
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 úno 2024 14:05

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů