Mechanické/herní klávesnice (nejen Logitech) skušenosti?

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

DavidM
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Mechanické/herní klávesnice (nejen Logitech) skušenosti?

Příspěvekod DavidM » 15 úno 2017 08:42

Dobrý.
Udělal jsem chybu že jsem Logitech G19 půjčil a dotyčný mi jí polil že nefunguje NB.To ovšem není předmětem otázky.Vytáhl jsem záložní G15 a uvažuji o tom zda a jakou klávesnici případně koupit....Vzhledem k tomu že léta volím periferie od Logitechu jsem jako volbu číslo jedna hledal něco od Logitechu.Bohužel,nejed on se evidetně rozhodl že herná klávesnice= mechanická bez bloku G kláves a displeje.Což mně mrzí protože obě je návykové :)
Teď k otázce:
Vzhledem k tomu že nepíšu romány :) nevím zda má smysl vůbec o mechanické klávesnici uvažovat.Zažil jsem je v době PC XT a rád jsem přešel na mebrány v dražších klávesnicích,tedy ne klávesnice za 200,-.Do klávesnice relativně mlátím,takže jak jsem měl možnost u příbuzného vyzkoušet na G710+ moc asi nevyužiji že mechanické tlačítka mají dřívější sepnutí proti membránám.

1.Takže,otázka pro majitele mechanických klávesnic....Opravdu cítíte takový rozdíl?
2. V recenzích píšou o tom jak mechanika vydrří déle,ale relativně dost lidí se stěžuje se se klávesy po zasekávají atd.Minimálně jsem četl fora kde majitelé Logitech G910/810 tímto trpí.Což je protiklad recenzím a mé zkušenosti kdy 9 let stará G15 tímto netrpí.
3.Logitech má u 810 atd.možnost podsvítit každé tlačítko jinou barvou.Využitelnost ?

Díky za názory.

Reklama
Uživatelský avatar
Clorky
Moderátor / člen HW týmu
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7032
Registrován: květen 10
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mechanické/herní klávesnice (nejen Logitech) skušenosti?

Příspěvekod Clorky » 15 úno 2017 08:57

Mám mechanickou CM Storm Quickfire XT asi rok a půl a k membránovým klávesnicím už bych se v životě nemohl vrátit.
Klávesy se nezasekávají, pokud ano, tak je potřeba kápnout do spínačů silikonovou vazelinu nebo vazelinu na plastové převody. Ale nic takového jsem zatím udělat nemusel.

DavidM
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Mechanické/herní klávesnice (nejen Logitech) skušenosti?

Příspěvekod DavidM » 15 úno 2017 09:35

Clorky píše:Mám mechanickou CM Storm Quickfire XT asi rok a půl a k membránovým klávesnicím už bych se v životě nemohl vrátit.
Klávesy se nezasekávají, pokud ano, tak je potřeba kápnout do spínačů silikonovou vazelinu nebo vazelinu na plastové převody. Ale nic takového jsem zatím udělat nemusel.

A jakým stylem na klávesnici píšeš? V okolí je G710 a popravdě vhledem k tomu že klávesy mačkám až na doraz,neviděl jsem nějaký rozdíl proti kvalitní membráně...Pravda je že klávesy mají jiný průběh stisku,ale to podle mně využije jenom ten kdo klávesy ,,nedomačkává,, Ono i člověk s 710 nadává na hlasitost a půjde zpět asi na Logitech g213.
Dost lidí píšou že mechanika je prostě stará technologie z ,,dřevních dob,, a ,,herní mechanické klávesnice je jenom tahání peněz...
Znovu,chápu že mechanika má význam pro někoho kdo píše mraky textu,ale pro ,,herní,, či pro běžného uživatele?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mechanické/herní klávesnice (nejen Logitech) skušenosti?

Příspěvekod petr22 » 15 úno 2017 09:51

Stara technologie? Jenze take podstatne drazsi, kvalitnejsi a spolehlivejsi konstrukce.

Kdyz na tom budes hrat dneska strilecku nebo mlaticku jako pred 20 lety, tak ta lacina klavesnice vydrzi maximalne 14 dni.

DavidM
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Mechanické/herní klávesnice (nejen Logitech) skušenosti?

Příspěvekod DavidM » 15 úno 2017 10:21

petr22 píše:Stara technologie? Jenze take podstatne drazsi, kvalitnejsi a spolehlivejsi konstrukce.

Kdyz na tom budes hrat dneska strilecku nebo mlaticku jako pred 20 lety, tak ta lacina klavesnice vydrzi maximalne 14 dni.

No ,,stará,, proto že běžné klávesnice v době prvních PC prostě byly mechanické a kdyř přišla mebrána bralo se to jako pokrok,tedy minimálně v tichosti a ceně.
No a jak jsem psal.nebavíme se o klávesnici za 200,- One není membrána jako memrána.Mám od první G15 a ta klávesnice chodí stejně jako za mlada :)Otázka je kam a zda dál? :)

Uživatelský avatar
Clorky
Moderátor / člen HW týmu
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7032
Registrován: květen 10
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mechanické/herní klávesnice (nejen Logitech) skušenosti?

Příspěvekod Clorky » 15 úno 2017 17:55

DavidM píše:
Clorky píše:Mám mechanickou CM Storm Quickfire XT asi rok a půl a k membránovým klávesnicím už bych se v životě nemohl vrátit.
Klávesy se nezasekávají, pokud ano, tak je potřeba kápnout do spínačů silikonovou vazelinu nebo vazelinu na plastové převody. Ale nic takového jsem zatím udělat nemusel.

A jakým stylem na klávesnici píšeš? V okolí je G710 a popravdě vhledem k tomu že klávesy mačkám až na doraz,neviděl jsem nějaký rozdíl proti kvalitní membráně...Pravda je že klávesy mají jiný průběh stisku,ale to podle mně využije jenom ten kdo klávesy ,,nedomačkává,, Ono i člověk s 710 nadává na hlasitost a půjde zpět asi na Logitech g213.
Dost lidí píšou že mechanika je prostě stará technologie z ,,dřevních dob,, a ,,herní mechanické klávesnice je jenom tahání peněz...
Znovu,chápu že mechanika má význam pro někoho kdo píše mraky textu,ale pro ,,herní,, či pro běžného uživatele?

Píšu zhruba takhle: viewtopic.php?p=1268580#p1268580
Kvalitní membrána jinak neexistuje. Všechny membrány mají podobnou životnost a to je milion úhozů na klávesu. U mechanických kláves je životnost uváděná klidně desetkrát delší. Proto taky za ní zaplatíš tolik, co zaplatíš.
Já píšu díky mechanické trochu rychleji, než jsem psal na různých membránovkách. Ale záleží na zvyku. Já mám klávesnici s MX Blue, pod klávesami gumové kolečka (O-rings) a je to celkem ideální. Samozřejmě hlasité to je, ale líbí se mi ta odezva a "zpětný ráz" kláves.
Taky je výhoda, že klávesy (plasty) můžeš nenásilnou cestou vyndat a umýt. To svinstvo, co se časem v klávesnicích nashromáždí je totiž fakt kekel z pekel.

Pokud ti jde o ticho, jak jsi zmínil v předchozím postu, tak doporučuji MX Red a pod to gumové kolečka.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Mechanické/herní klávesnice (nejen Logitech) skušenosti?

Příspěvekod X » 15 úno 2017 18:44

Mám už poměrně starou klávesnici z roku 2004 a funguje stále stejně dobře, jediné co chybí je podsvícení - to ale vynahrazuji lampičkou hned u ruky a také jsem schopen do značné míry schopen psát téměř poslepu. Žádnou lepší neznám, jedině že by se objevila dostupná obrazovková klávesnice (obrazovky na každé klávese a po celé ploše klávesy) ... Speciální klávesy jsou programovatelné, lze na nich zavěsit více funkcí najednou.

Logitech Internet Navigator Keyboard Special Edition

Obrázek



https://www.youtube.com/watch?v=o03lWhKykBk https://www.youtube.com/watch?v=IJ5rX6WpxTk

Uživatelský avatar
Clorky
Moderátor / člen HW týmu
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7032
Registrován: květen 10
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mechanické/herní klávesnice (nejen Logitech) skušenosti?

Příspěvekod Clorky » 15 úno 2017 19:24

Jo, těchto máme na kanclu celou bednu a pořád jedou.

DavidM
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Mechanické/herní klávesnice (nejen Logitech) skušenosti?

Příspěvekod DavidM » 16 úno 2017 07:23

Clorky píše:
DavidM píše:
Clorky píše:Mám mechanickou CM Storm Quickfire XT asi rok a půl a k membránovým klávesnicím už bych se v životě nemohl vrátit.
Klávesy se nezasekávají, pokud ano, tak je potřeba kápnout do spínačů silikonovou vazelinu nebo vazelinu na plastové převody. Ale nic takového jsem zatím udělat nemusel.

A jakým stylem na klávesnici píšeš? V okolí je G710 a popravdě vhledem k tomu že klávesy mačkám až na doraz,neviděl jsem nějaký rozdíl proti kvalitní membráně...Pravda je že klávesy mají jiný průběh stisku,ale to podle mně využije jenom ten kdo klávesy ,,nedomačkává,, Ono i člověk s 710 nadává na hlasitost a půjde zpět asi na Logitech g213.
Dost lidí píšou že mechanika je prostě stará technologie z ,,dřevních dob,, a ,,herní mechanické klávesnice je jenom tahání peněz...
Znovu,chápu že mechanika má význam pro někoho kdo píše mraky textu,ale pro ,,herní,, či pro běžného uživatele?

Píšu zhruba takhle: viewtopic.php?p=1268580#p1268580
Kvalitní membrána jinak neexistuje. Všechny membrány mají podobnou životnost a to je milion úhozů na klávesu. U mechanických kláves je životnost uváděná klidně desetkrát delší. Proto taky za ní zaplatíš tolik, co zaplatíš.
Já píšu díky mechanické trochu rychleji, než jsem psal na různých membránovkách. Ale záleží na zvyku. Já mám klávesnici s MX Blue, pod klávesami gumové kolečka (O-rings) a je to celkem ideální. Samozřejmě hlasité to je, ale líbí se mi ta odezva a "zpětný ráz" kláves.
Taky je výhoda, že klávesy (plasty) můžeš nenásilnou cestou vyndat a umýt. To svinstvo, co se časem v klávesnicích nashromáždí je totiž fakt kekel z pekel.

Pokud ti jde o ticho, jak jsi zmínil v předchozím postu, tak doporučuji MX Red a pod to gumové kolečka.


Já chápu že kdo odezva mechaniky někomu vyhovuje,ale ani jsem nemyslel rychlost psaní ale zda dotyčný ,,domačkává,, klávesy na doraz.Když jsem zkoušel G710 tak jsem byl z dost rozpačitý.Ano,klávesa cvakne a ten moment napíše znak a takže někdo píše stylem že klávesy v monentě cvaknutí klávesu jakoby pouští,což na membráně nejde protože není zvuková odezva v průběhu běhu kláves...Ale jak jsem psal,píšu jako čuně a stejně klávesy domačkávám na doraz i když nemusím takže smysl mechaniky pořád postrádám.:)
Jinak,i membránové klávesnice mají vzájemně odlišný odpor a chod tlačítek.V práci máme HP atd. a klávesnice jsou ,,gumové,, .To třeba G15/G19 prostě není...

Jinak docela by mně zajímalo kdo přešel tžeba z G15 na mechaniku jaké má pocity :)
Můj kandidát je logitech G810,ale nevím zda to má smysl :)

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Mechanické/herní klávesnice (nejen Logitech) skušenosti?

Příspěvekod Speed_dead » 16 úno 2017 07:36

Já mám Logitech Internet navigátor taky docela dlouho. Přežila se mnou 5 let intenzivního hraní UT99 a stále funguje bez potíží. Byl jsem mezi prvními u nás, co měli klávesnici v CZ provedení. Vizuelně se mě hodně líbí. Zatím jsem nenarazil na klávesnici, jenž by se mě líbila a vyhovovala víc. Měl jsem v ruce pár zajímavých klávesnic, ale když jsem na ni sáhnul, tak to byla hrůza. Multimediální klávesy a kolečko naboku skoro nepoužívám, i když to byl jeden z důvodů, proč jsem si ji kupoval.

Klávesnice.jpg
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Kabel k Logitech G Pro X
    od extrem » 22 úno 2024 20:27 » v Vše ostatní (hw)
    0
    309
    od extrem Zobrazit poslední příspěvek
    22 úno 2024 20:27
  • Klavesnice a Myš
    od Derik » 30 říj 2023 18:00 » v Vše ostatní (hw)
    0
    1198
    od Derik Zobrazit poslední příspěvek
    30 říj 2023 18:00
  • Klávesnice a myš
    od Torrman » 26 lis 2023 09:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    825
    od Torrman Zobrazit poslední příspěvek
    26 lis 2023 19:36
  • Zaseklá Klávesnice
    od Lebedil » 14 úno 2024 21:23 » v Problémy s hardwarem
    5
    681
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 úno 2024 22:06
  • Výběr klávesnice
    od Mladkov204 » 07 úno 2024 16:16 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    494
    od Mladkov204 Zobrazit poslední příspěvek
    07 úno 2024 16:16

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů