Spotřeba pc při různých činnostech. Vyřešeno

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
socirel
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3334
Registrován: září 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Spotřeba pc při různých činnostech.  Vyřešeno

Příspěvekod socirel » 18 dub 2017 16:19

Dostal se mi do ruky wattmetr, tak jsem si jen tak pro zajímavost směřil spotřebu pc + veškerých periferií (i5 4460, R9 270, 24" FHD monitor)
Prohlížení Internetu 65-100 W v závislosti na situaci
Sledování FHD filmu 96 W
V-REP simulace 120 W
Hry:
GTA V 205 W
Zaklínač 3 190 W
Dirt 3 193 W
Skyrim 164 W
CS GO 197 W
Civilizace VI 164 W

Je to reálné, nebo mi to ukazuje nesmysly ?

Reklama
Erikprvní
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 394
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spotřeba pc při různých činnostech.

Příspěvekod Erikprvní » 18 dub 2017 16:24

To je taková otázka do pranice. Pravděpodobně máš nějaký měřák za pár stokorun. Tam jsou ty údaje opravdu reálné, ale ne přesné.
Tohle se opravdu měřáky z Tesca a spol měřit nedá. Máš nějakou konkrétní otázku?
Tento duplicitní účet byl založen a používán trollem Blue Spirit, který nerespektuje základní pravidlo fóra, kterým je zákaz zakládání účtů za účelem obcházení trvalého BANu, který před mnoha lety obdržel za nevhodné chování a opakované narušování chodu fóra. Na fórum nadává kde může, kritizuje ho, kritizuje všechny jeho stálé členy, přesto k nám stále a pořád "leze"...

Uživatelský avatar
socirel
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3334
Registrován: září 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spotřeba pc při různých činnostech.

Příspěvekod socirel » 18 dub 2017 16:33

Je to tento model https://www.tsbohemia.cz/wattmetr-p5801 ... 0wodW5UGEQ má s tím někdo zkušenosti ? Nemám mít obavu že když na něj na delší dobu napojím nějaký spotřebič, tak mi ho zkratuje ?
Zkusil jsem zapojit i nějaké jiné spotřebiče a naštěstí všechno přežilo, nejvíce žral kulmofén něco nad 800 W, ještě zkusím vysavač, rychlovarnou konvici, to by taky mohlo žrát celkem dost. :-)

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spotřeba pc při různých činnostech.

Příspěvekod Turion » 18 dub 2017 16:35

Zkus změřit lampičku se žárovkou co má na sobě údaj ve Wattech. Tam uvidíš +- jak to zhruba přesně ukazuje.

Uživatelský avatar
socirel
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3334
Registrován: září 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spotřeba pc při různých činnostech.

Příspěvekod socirel » 18 dub 2017 16:37

Mám lampu se starou 50 W žárovkou a ukazuje mi to odběr 52 W takže by to asi mohlo zhruba sedět.

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spotřeba pc při různých činnostech.

Příspěvekod Turion » 18 dub 2017 16:38

Acer E380 +20W monitor:
67W plocha XP
85W test v everestu
93W 3DMark
0,57cosinus

Dodatečně přidáno po 5 minutách 29 vteřinách:
PC socket 754, CPU ML-37, HD2400Pro:
57W plocha XP
87W 3DMark
flash video 240p 75W
firefox 59W

Erikprvní
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 394
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spotřeba pc při různých činnostech.

Příspěvekod Erikprvní » 18 dub 2017 16:49

Spotřeba jako takový termín neexistuje. Je třeba měřit příkon, výkon a celkový průběh mezi tím. Podle žárovky bych to opravdu neporovnával. Žárovka svítí, nebo nesvítí a má výkon buďto 60W, nebo nic. Počítač se ale chová úplně jinak, v závislosti co od něho chceme.

Není problém to měřit, ale takový měřák se cenově pohybuje 132 tis a víc.

Dodatečně přidáno po 1 minutě 29 vteřinách:
A pokud sem Turion dává nějaké výsledky, pak bych se ptám čím a jakou metodou to měřil?
Tento duplicitní účet byl založen a používán trollem Blue Spirit, který nerespektuje základní pravidlo fóra, kterým je zákaz zakládání účtů za účelem obcházení trvalého BANu, který před mnoha lety obdržel za nevhodné chování a opakované narušování chodu fóra. Na fórum nadává kde může, kritizuje ho, kritizuje všechny jeho stálé členy, přesto k nám stále a pořád "leze"...

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spotřeba pc při různých činnostech.

Příspěvekod Turion » 18 dub 2017 17:15

Samozřejmě se myslí spotřeba proudu spotřebičem ze sítě přepočítaného na Watty a tím pádem jednotku výkonu odebraného ze sítě = příkon. Nejsme odborníci na fyziku, tak tomu rozumíme.
Používám BaseTech Cost Control 3000 CZ, již několik let, tak zatím pracuje tak jak by člověk neodborník čekal.
Metoda měření je poměrně náročná a nedoporučuji ji začátečníkům:). Zamáčnete měřák do zásuvky a pozor! Do měřáku zapojíte vidlici s připojeným spotřebičem a ten pak můžete zapnout pokud chcete vidět příkon v chodu, ovšem i bez zapnutí vidíte příkon spotřebiče ve vypnutém stavu. Takový dobrý příklad je právě zdroj PC, který odebírá proud i ve vypnutém stavu (výjimka je vypnutí vypínačem přímo na zdroji) a to hlavně, když je staršího data výroby nebo nesplňuje ATX normu. Mám zdroj Jersey BE-600WS, který bere i 9W, když není vypnutý vypínačem, který má na sobě. Jiný zdroj ECO+ 80 bere 1W například.
Přesnost není ani tolik důležitá, protože nejsme laboratoř a takové měřáky používají i na webech co testují PC. Jde hlavně o porovnání rozdílu s jedním měřákem a ne o absolutní přesnost měřáku.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • 2 monitory na různých místech + propojení
    od Asanoth » 04 bře 2024 11:25 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    898
    od Asanoth Zobrazit poslední příspěvek
    18 bře 2024 11:19
  • Jak na joystitku předefinovat tlačítka a jak ho zprovoznit v různých hrách
    od Speed_dead » 24 bře 2024 11:25 » v Vše ostatní (hw)
    3
    821
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    25 bře 2024 07:15

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů