Alternativa ke sluchátkům Sony MDR-V55, cena do 1 000 Kč (1 500 Kč) Vyřešeno

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Alternativa ke sluchátkům Sony MDR-V55, cena do 1 000 Kč (1 500 Kč)

Příspěvekod Blitzkrieg » 19 dub 2017 18:02

Ahoj, už 3. rokem vlastním sluchátka Sony MDR-V55 a jsem (nebo jsem byl) víceméně spokojený. Včera mi na nich ale praskl plast držící pravé sluchátko, a nastal tak čas na nová sluchátka... :-)

První, co mě vzhledem ke spokojenosti napadlo, bylo zakoupit ten samý model. K mému překvapení tato sluchátka poměrně dost zlevnila a v Alze a CZC se dají pořídit za 1000 Kč (to není vůbec špatná cena), takže by to rozhodně nebyl špatný kauf. Dnes jsem se ale rozhodl, že bude nejlepší se ještě před případným nákupem poradit zde. :-)

Pročetl jsem pár posledních témat se stejnou tématikou a podíval se na doporučené modely, které se zdají být vyhovující, tj:

Superlux HD-668 B (tyhle se mi dost líbí, zaráží mě ale nízká cena)
Superlux HD-681 EVO
AKG K52

Pěkné věci jsem také slyšel o sluchátkách značek Sennheiser a Audio Technica - to už jsme ale nejspíše v jiné cenové kategorii

Každopádně mi jde o to, jestli tato sluchátka (nebo i klidně jiná v cenové kategorii do 1000 Kč 1500 Kč) nabídnou lepší hudební přednes než má aktuální sluchátka Sony MDR-V55.

Na sluchátka mám následující požadavky: Musí mít kabel veden pouze z jednoho sluchátka (ne z obou), kvalitní konstrukce a věrné podání hudby (používány budou výhradně na poslech hudby doma). Cena do 1000 Kč 1 500 Kč (cena Sony MDR V55) Jako plus bych bral odnímatelný kabel, ale nevyžaduji to.

Co poslouchám: Kromě "moderních interpretů" (Imagine Dragons, Garrix, Guetta, Adele a stovky dalších" často poslouchám i instrumentální hudbu (piano, housle, atd. - mám rád Piano Guys, Tiersen ale i klasiku typu Vivaldi, Mozart, Prokofiev, apod.) Čili sluchátka by měla být určena víceméně na všechny žánry... :-D

Na závěr dodám, že je mi jasné, že si sluchátka budu muset stejně osobně vyzkoušet, před tím bych ale rád znal vaše názory a tipy na kvalitní sluchátka v dané cenové kategorii (tedy na jaká sluchátka se mám zaměřit) :-)

Díky
Naposledy upravil(a) Blitzkrieg dne 23 dub 2017 15:00, celkem upraveno 2 x.

Reklama
Uživatelský avatar
Spartak1991
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7589
Registrován: květen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Alternativa ke sluchátkům Sony MDR-V55

Příspěvekod Spartak1991 » 19 dub 2017 21:23

Zdravím,
sony nejsou nic moc, ale mají zase hutné na basy..
Z těch co jsi psal si počkej na doporučení od někoho jiného - nemám s nimi žádné zkušenosti..

Doporčuji příplatek na:
1.5K
https://www.alza.cz/audio-technica-ath- ... 469836.htm
pokud chceš opravdu věrné podání zvuku :)
IT (Zaměření SW a HW)

PC: Case:Fractal Design Define R5, MB:MSI B470 Gaming Plus, CPU:Ryzen 5 2600+Fera 3, GPU:MSI GTX1060 6GB, RAM:Kingston 2x8GB 3200MHz, SSD:Crucial 1TB (1x500GB, 2x250GB), PSU:Corsair RM750x, externí HDD:Samsung 1TB a Seagate 1TB, OS:Windows 10 HP 64bit, LCD:1) Samsung S24E510C, 2) Samsung C24F396, Myš:Razer, Klávesnice:Asus

NTB: Lenovo Thinkpad E530

Mobil: Huawei P smart 2019

Uživatelský avatar
ondoubek
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4324
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Alternativa ke sluchátkům Sony MDR-V55  Vyřešeno

Příspěvekod ondoubek » 19 dub 2017 21:41

Superlux HD-668 B - vyrovnanější poslech, trošku více výšek než by možná bylo zdrávo
Superlux HD-681 EVO - zábavnější zvuk, basy až úplně dolů k 20Hz, mají trochu méně výšek než HD-668B Na hlavě působí trochu jako uzavřená, HD-668B více "vzdušněji". Taky ale záleží na náušnících.

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Alternativa ke sluchátkům Sony MDR-V55

Příspěvekod Blitzkrieg » 23 dub 2017 14:57

Spartak1991: To jsi mě tedy trochu zklamal. :-D Osobně jsem tato sluchátka považoval za dost kvalitní a s výborným poměrem cena/výkon (v době pořízení stála 1 500 Kč). No, jen se ukázalo, že audio není moje "parketa" ;-)

K tomu doporučenému modelu od Audio Technica - cenu bych byl ještě ochotný akceptovat, pokud by byl zvuk znatelně lepší oproti sluchátkům do 1000 Kč. Problém ale vidím v délce kabelu, 3 metry jsou pro mě příliš moc. Sice je budu používat doma, ale čím delší kabel, tím vyšší šance, že se mi nějak kabel zamotá a přetrhnu ho... A když jsme u toho, tak není pro domácí poslech lepší otevřená/polootevřená konstrukce? Pokud si dobře vzpomínám, tak jsem na toto téma kdysi četl článek a z něho plynulo, že sluchátka s otevřenými mušlemi produkují přirozenější zvuk než uzavřená sluchátka.

Ondoubek:Díky za informativní komentář. Momentálně mám doma od kamaráda zapůjčený levnější model Superlux HD-681 RD a vzhledem k ceně musím říct, že nehrají vůbec špatně. Jsem si proto jistý, že dražší modely od Superlux na tom budou ještě lépe a nabídnou velmi dobrý zvukový projev. Škoda jen ne zrovna přesvědčivé kvalitě zpracování (ta nevypadá lépe ani u HD-668B a HD-681 EVO), ale na něčem se zkrátka šetřit muselo.

K Superlux HD-668 B mám ještě jeden dotaz: Mají poměrně vysokou impedanci a zajímá mě, jestli bude i telefon/tablet schopen sluchátka dostatečně "nakrmit", tedy jestli se to nějak výrazně neprojeví na maximální hlasitosti. K poslechu hudby často používám telefon LG G2 nebo iPad Mini 4.

##################################################################################################

PS: Jak jsem už psal v části věnované Spartakovi, tak bych byl ochotný za sluchátka dát až 1 500 Kč, pokud by kvalita zvuku byla znatelně lepší než u sluchátek za 1000 Kč (poupravím název tématu).

Nemá tedy někdo nějaké tipy na sluchátka v této o trochu vyšší cenové relaci?

Díky :-)

Uživatelský avatar
ondoubek
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4324
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Alternativa ke sluchátkům Sony MDR-V55, cena do 1 000 Kč (1 500 Kč)

Příspěvekod ondoubek » 23 dub 2017 20:11

K poslechu z telefonu, iPadu: Vyšší impedance příliš nevadí, důležitější je citlivost. Z iPadu hrají jakž-takž rozumně i 150 ohmová sluchátka, 56 ohmů bude naprosto v pořádku. Sám k iPhonu připojuji 60 ohmové Koss Porta Pro a hrají velmi hlasitě, hlasitěji než přibalené EarPods. Jablečné zařízení (iPhony, iPady) mají nadprůměrně hlasité výstupy.
Konstrukce bych se nebál, teď používám druhým rokem Superlux HD681B, spadly nespočetkrát a nikde nic neprasklo, pevností jsou stále jak nové. Pouze izolace kabelu je na jednom místě naprasklá.

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Alternativa ke sluchátkům Sony MDR-V55, cena do 1 000 Kč (1 500 Kč)

Příspěvekod Blitzkrieg » 13 čer 2017 00:09

Tak snad abych konečně napsal, jak to celé dopadlo. ;-)

Zakoupil jsem Superlux HD-681 EVO a jsem naprosto spokojený - za ty peníze je to zcela bezkonkurenční! Poslech hudby (především vážné) v bezztrátové kvalitě je skutečně skvost a původní Sony MDR-V55 se jim nemůžou rovnat. Škoda jen ne úplně přesvědčivé kvality konstrukce (alespoň na mě tak působí - časem se to potvrdí/vyvrátí) a použití lesklých plastů (už z výroby byl lesklý plast dost poškrabaný a časem tam škrábance i přes veškerou opatrnost jistojistě přibudou). Za ty peníze bych ale asi chtěl příliš... 8)


Tímto bych rád poděkoval Ondoubkovi za hezké shrnutí pro a proti jednotlivých modelů a uzavřel téma označením zelenou fajfkou. :-P


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů