Indikátor vybuzení

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

BansheeCZE
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Indikátor vybuzení

Příspěvekod BansheeCZE » 26 dub 2017 16:17

Dobrý den,
Zpracovávám na poslední chvíli dokumentaci k ročníkové práci v předmětu Elektrotechnika. Studuji Technické Lyceum a mám to jen jako doplňující předmět. Jako téma jsem si vybral Indikátor vybuzení s LED efektem a přestože chápu základní princip, nestačí to na sepsání odborného textu. Celkově jsem to prostě odkládal, moc se o předmět nezajímal a teď to musím dohánět. Byl by tu někdo ochotný, kdo by mi vysvětlil jednotlivé funkce dané části obvodu a pomohl přibližně se strukturou takovéto ročníkové práce? Jakékoliv nápady týkající se teorie o funkci výrobku, možnosti využití apod.? Snažil jsem se sám pátrat na internetu, ale našel jsem nanejvýš návod jak něco takového postavit. Žádný článek o tom, jak to vlastně funguje - mám pouze základní informace o funkcích jednotlivých použitých součástek, ale v celku jako takovém se docela ztrácím. Jsem vděčný za jakoukoliv pomoc.

Pořízená stavebnice: http://www.stavebnice.postreh.com/select.php?link=Pt024
Další kontakt: Facebook - https://www.facebook.com/Martin.MadCritZ.Kulda
Skype - cpt.banshee

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Indikátor vybuzení

Příspěvekod ITCrowd » 27 dub 2017 14:01

Toto že je téma ročníkové práce na technickém lyceu? To je nějaká odborná mateřinka?
Poradím ti - vzdej to a najdi si nějakou práci. Neodborných babralů s titulem je už víc než dost.
Naposledy upravil(a) ITCrowd dne 27 dub 2017 14:27, celkem upraveno 1 x.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Erikprvní
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 394
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Indikátor vybuzení

Příspěvekod Erikprvní » 27 dub 2017 14:13

Jinými slovy, potřebuješ poradit s úkolem, který sis sám zadal a jak vidno o tom nemáš šajnu. Krom toho "indikátor vybuzení" je velmi obecný pojem a dá se aplikovat mnoha způsoby.
Jestli mohu poradit, nehledej nějaké složité "nápady cizích lidi", ale najdi si nějakej svůj.
Zkus třeba krystalku. O tom se dá dohledat milion informací a ten princip se používá stála https://cs.wikipedia.org/wiki/Krystalka

Jinak souhlasím s předřečníkem.
Tento duplicitní účet byl založen a používán trollem Blue Spirit, který nerespektuje základní pravidlo fóra, kterým je zákaz zakládání účtů za účelem obcházení trvalého BANu, který před mnoha lety obdržel za nevhodné chování a opakované narušování chodu fóra. Na fórum nadává kde může, kritizuje ho, kritizuje všechny jeho stálé členy, přesto k nám stále a pořád "leze"...

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Indikátor vybuzení

Příspěvekod Turion » 27 dub 2017 14:31

Nevím co bys o tom psal. Prakticky tam nic není. Zesilovač v horní části a dělič s diodama ve spodní. Jeden 15 letej soustružník si to bastlil k hifi věži z tuzexu co si pamatuju jako využití před pár desítkami let:).

Erikprvní
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 394
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Indikátor vybuzení

Příspěvekod Erikprvní » 27 dub 2017 14:50

To o čem se tady píše je obyčejný bargraf u třeba magneťáku a tam není opravdu mnoho o čem psát. Indikátor vybuzení obecně, je něco "malinko" jiného.

Ale k věci, osobně bych se jako študent bargrafem co stojí 30 kaček moc nezabýval. Třeba indikátor vybuzení střídavého motoru by bylo super téma do školy, ale je to trochu vyšší level.

Šel bych do krystalky apod. relativně jednoduchých věci, které stále žijí a stále se o nich dá psát. Koherer?
Tento duplicitní účet byl založen a používán trollem Blue Spirit, který nerespektuje základní pravidlo fóra, kterým je zákaz zakládání účtů za účelem obcházení trvalého BANu, který před mnoha lety obdržel za nevhodné chování a opakované narušování chodu fóra. Na fórum nadává kde může, kritizuje ho, kritizuje všechny jeho stálé členy, přesto k nám stále a pořád "leze"...

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Indikátor vybuzení

Příspěvekod ITCrowd » 27 dub 2017 14:59

OT/ bargraf není indikátor vybuzení. Zatímco indikátor vybuzení zobrazuje hodnotu třeba na bargrafu, nebo i na analogovém ručkovém měřidle, bargraf je pouze zobrazovací jednotka, zobrazující hodnotu svisle, nebo vodorovně, nebo kombinovaně. Ale samotná zobrazovací jednotka (bargraf) není indikátor vybuzení. /OT
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Erikprvní
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 394
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Indikátor vybuzení

Příspěvekod Erikprvní » 27 dub 2017 15:08

Rozumím, máš pravdu. Přece jen jsem ovlivněn věkem. :-) My si ty "bargrafy" v době kdy se stavěly ty různé světelné muziky stavěli ze žárovek s NUčkama.

Takže omlouvám se - bargraf je zobrazovaci jednotka, neco jako třeba displej.
Tento duplicitní účet byl založen a používán trollem Blue Spirit, který nerespektuje základní pravidlo fóra, kterým je zákaz zakládání účtů za účelem obcházení trvalého BANu, který před mnoha lety obdržel za nevhodné chování a opakované narušování chodu fóra. Na fórum nadává kde může, kritizuje ho, kritizuje všechny jeho stálé členy, přesto k nám stále a pořád "leze"...

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Indikátor vybuzení

Příspěvekod ITCrowd » 27 dub 2017 15:11

OT/ tak to nejsme tak daleko od sebe. Není už moc lidí, co by znali 102NU71 Taky mám s nimi něco za sebou :-) /OT
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Erikprvní
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 394
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Indikátor vybuzení

Příspěvekod Erikprvní » 27 dub 2017 15:18

OT/ snad admin promine, ale musím. Já se s NU setkal poprve v dávné době, když mi bylo asi 14 a opravoval jsem tetě tranzistorák :-D

Admin promine, ale vzpomínka je to silná :-)
Přílohy
3002783-koupim-stara-predvalecna-radia-philips-telefunken-aj--4.jpg
Tento duplicitní účet byl založen a používán trollem Blue Spirit, který nerespektuje základní pravidlo fóra, kterým je zákaz zakládání účtů za účelem obcházení trvalého BANu, který před mnoha lety obdržel za nevhodné chování a opakované narušování chodu fóra. Na fórum nadává kde může, kritizuje ho, kritizuje všechny jeho stálé členy, přesto k nám stále a pořád "leze"...


Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 2 hosti