Pískající zdroj

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Drek4141
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: květen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Pískající zdroj

Příspěvekod Drek4141 » 28 kvě 2017 18:06

Zdravím,

jelikož většinu času mám na uších sluchátka přes které to neslyším netuším kdy to začalo, zpozoroval jsem to před 2 týdny prvně.

Cyklicky po vteřinách cca(1 nic, 1 písk) tak vrzá/píská, těžko popsat, ale spíš píská, v případě nutnosti jsem schopnej vzít mobil a nahrát zvuk kterej to přesně dává.

zdroj: seasonic m12II-520W evo 80+bronze
6 měsíců starej

Jelikož to neslyším v sluchátkách, tak mě ten otravný zvuk nevadí, navíc když sedím od pc asi 10 cm hlavou vodorovně ke zdroji, tak to slyším jen tak matně(bez sluchátek), takže to není nic strašného.

Spíš než o ticho/komfort mi jde o to jestli ten zdroj nemůže být nějak vadný kus nebo či je to normální jev?
Díky.

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pískající zdroj

Příspěvekod Pic » 28 kvě 2017 18:50

Bohužel občas se to stává a píská tlumivka a někdy i ventilátor a to obzvlášť při vysokém zatížení zdroje. Máš dvě možnosti a to buď reklamovat zdroj, nebo pokud to zvlášť nevadí (jak píšeš) to strpět, když se to nebude zhoršovat.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Drek4141
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: květen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pískající zdroj

Příspěvekod Drek4141 » 28 kvě 2017 19:07

Takže jedná se o normální vlastnost zdrojů? Myslíte že má důvod být zatížený? GK: MSI GTX 1070, CPU: I5 6600K 4,4 GHz na 2,2 V

A bude mít tendenci se to zhoršovat, nebo záleží?

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pískající zdroj

Příspěvekod Fox_25 » 28 kvě 2017 19:34

Není to normální vlastnost zdrojů, klidně může kvůli nějaké vadné součástce zakmitávat, což nezjistíš pokud jej nepřipojíš k osciloskopu.

Drek4141
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: květen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pískající zdroj

Příspěvekod Drek4141 » 28 kvě 2017 19:36

Řekněme že osciloskop nemám.

Jak by se taková vádná součástka projevovala?

Tak Pic psal, že píská tlumivka což jsem se dozvěděl na většině fórách když jsem googlil, ale chtěl jsem si to potvrdit.
To jsem napsal blbě že by to byla normální vlastnost zdrojů, spíš jsem to myslel tak, že je to závada která neovlivňuje jeho funkčnost a je jen nepříjemná, což mě nevadí.

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pískající zdroj

Příspěvekod Fox_25 » 28 kvě 2017 20:33

Třeba tím že při nominální zátěži zdroj chcípne, což se děje minimálně protože zdroje si lidi kupují relativně silně nad dimenzované.

Pískat ve zdroji může tlumivka, ventilátor a trafo. To co se děje tobě, nemusí ovlivnit funkčnost, stejně tak může mít horší zvlnění napětí což nemají rády pevné disky a časem se to může zhoršovat.

Drek4141
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: květen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pískající zdroj

Příspěvekod Drek4141 » 28 kvě 2017 20:58

Jo tak to mě nikdy nechcípl, tak to asi vadná součástka nebude, vše jede v pohodě.

Co přesně se může zhoršovat?

Jako ono popravdě když jsem to googlil před tím než jsem tohle napsal, všiml jsem si, že těch příspěvků je na 1 týden čtení, tudíž asi tak vzácnej exemplář to nebude.

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pískající zdroj

Příspěvekod faraon » 28 kvě 2017 21:16

Seber mu píšťalku a zalij všechny cívky lakem, pokud se chvěním budou závity drátu na nich uvolňovat, budou pískat čím dál víc. Pochopitelně tím přijdeš o záruku.

Ještě by bylo možné že pískání vydává nějaká polovodičová součástka, ale s tím neuděláš vůbec nic. A ano, je to běžný problém, zvlášť u levných a vylevněných výrobků, přičemž ty vylevněné můžou být i dost drahé.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Drek4141
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: květen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pískající zdroj

Příspěvekod Drek4141 » 31 kvě 2017 15:51

faraone,

no, nevím kdo by byl tak velký idiot aby přišel o 3 letou záruku na zdroji(starého 6 měsíců), když mě to pískání neotravuje. :D

No, tak tento zdroj mi byl doporučen jako kvalitní v jeho cenové relaci, jestli je zdroj za 2500 kč levný podle vás, tak dobrá nebudu oponovat, mě se to zdá dost, když některé počítače ho mají třeba za 3000 a to tam mají nasázené GTX 1080 ti (aspoň co jsem viděl na youtube) :) Ale podle ceny nelze moc srovnávat to je pravda.

Asi moc nerozumím termínu "vylevněný", ale nevadí. Pokuď by pískání vydávala polovodičová součástka, tak to nějak může ovlivňovat výkon nebo to je prostě akorát otravné?
Četl jsem o tom, že to je docela běžné, no.. Jen prostě nechci aby se něco projevilo na kvalitě, to že to bude dělat randál to je jedno, ty větráky to stejně přehluší.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pískající zdroj

Příspěvekod ITCrowd » 31 kvě 2017 15:58

Píská, tak co řešíš? Natoč to na mobil, vezmi zdroj, zanes ho do obchodu, nech jim tam k tomu video a chtěj nový.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pískající zdroj

Příspěvekod Fox_25 » 31 kvě 2017 17:06

Drek4141 píše:Jo tak to mě nikdy nechcípl, tak to asi vadná součástka nebude, vše jede v pohodě.

Co přesně se může zhoršovat?

Jako ono popravdě když jsem to googlil před tím než jsem tohle napsal, všiml jsem si, že těch příspěvků je na 1 týden čtení, tudíž asi tak vzácnej exemplář to nebude.



Nejde o to jestli ti někdy chcípl nebo ne, to že teď jede v pohodě neznamená že tomu tak bude i za týden, za měsíc, atd. Zhoršovat se můžou pevné disky, ty nemají rády nestabilitu, případně vyšší zvlnění v napájecím napětí. Deska a grafika to vesměs ještě nějak ustojí, byť se může projevit nestabilita.

To, že to řeší na internetu x lidí tě zajímat nemusí, prostě sis koupil drahý a kvalitní zdroj který začal pískat, tak ho vyměň a hotovo. Dělat to nemá a co s ním je netušíš, tady to stejně nevyřešíš.

Drek4141
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: květen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pískající zdroj

Příspěvekod Drek4141 » 10 čer 2017 11:51

Tak.. Vyřešeno. Byla to klávesnice která pískala a absolutně to nešlo rozeznat, takže ikdybych rozebral počítač tak bych to nepoznal. Klávesnice měnila barvu a u toho pískala což jsem si všiml když jsem jí přenášel na jinej pc. Takže zdroj a vše v pc je v pořádku.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nový Zdroj
    od Pedrossos » 15 lis 2023 14:43 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    985
    od Roman Tyčka Zobrazit poslední příspěvek
    15 lis 2023 17:38
  • Silnější zdroj?
    od Ondrejjj » 25 čer 2023 17:29 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    680
    od Ondrejjj Zobrazit poslední příspěvek
    25 čer 2023 18:13
  • Problém se zapínáním PC - zdroj?
    od Cod3xxx » 13 bře 2024 09:53 » v Problémy s hardwarem
    1
    353
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    13 bře 2024 10:05
  • Nová Grafika a zdroj
    od MYakub » 13 led 2024 00:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    498
    od MYakub Zobrazit poslední příspěvek
    13 led 2024 14:07
  • Poraďte GPU+Zdroj+Casu
    od ttomasek » 20 led 2024 20:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    1153
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    23 led 2024 21:27

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů