[mining] Tiez ste podlahli mining horucke?

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

lubo007
Level 3
Level 3
Příspěvky: 510
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

[mining] Tiez ste podlahli mining horucke?

Příspěvekod lubo007 » 10 čer 2017 22:26

Zdravim, niektori z vas si urcite vsimli mining boom ktory sa za posledne dni/tyzdne.

Kto nevie o co sa jedna, tak ludia vykupuju tieto karty (najma serie RX 4xx a RX 5xx) za ucelom tazby kryptomien.
Nie som nijaky odbornik, ale podla toho co som precital by sa malo jednak najma o menu Ethereum, ktorej hodnota sa za posledne cca 4 mesiace zvysila viac ako 25 nasobne.

Ja osobne som skusil rozbehat mining na mojej MSI RX 480 4GB, s pociatku som tomu neveril, ale aktualne to tazi rychlostou cca 22MH/s , co vychadza na $4,5/den .
Bal som sa ze sa karta bude extremne zahrievat, ale pri retail nastaveniach sa drzi na 60 stupnoch, zo siete si taha priemerne 120W. Takze aj po odpocitani nakladov som stale v pluse. (spotreba za den cca 3kWh, cena za kWh 0,05€/kWh )
Kedze kartu som nekupoval kvoli miningu, tak nebudem ratat ROI. Jedine riziko je ze karta po par mesiacoch odide, ale myslim ze ked sa teploty budu drzat okolo tych 60-70 stupnov, tak by nemal byt problem, ale ak sa mylim kludne ma opravte :D

Takze ste tu nejaky spolu-tezari? :D
Na com tazite, ake su vase skusenosti a postrehy?
Ak by mal niekto zaujem a chcel by tiez skusit nieco tazit, kludne mi napiste :)

Reklama

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů