poslechová studia

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
kirmakX6on
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: červen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

poslechová studia

Příspěvekod kirmakX6on » 12 čer 2017 07:14

Byl jste někdo někdy ..v nějakém poslechovém studiu? V Praze (nicméně odpovídejte i když jste byli v nějakém nepražském) jsem našel High-End Audio Studio, HiFi Design, Roth Audio a Horizon Trading Prague ..na stránkách toho posledního nepíšou nic, v předposledním, že je nutné se objednat (což se mi nechce), takže víceméně zbývaj ty dvě první.

Zajímaly by mě obecně vaše zkušenosti (pokud nějaké máte). Já se tam chci vypravit především proto, abych zjistil, co všechno slyším nebo neslyším a jak moc mi bude chutnat kvalita ...a tím pádem, do jaké cenové kategorie mám zabrousit při kupování nových repráků ...k počítači :-) Samozřejmě nechci koupit reproduktory za 20 000 a zjistit, že hrají stejně (nebo skoro stejně) jak ty za 7 000 (resp. samozřejmě, že nehrají, ale můžu je tak slyšet ..protože prostě nerozliším jemné nuance v tónech) anebo ještě hůř, že kvalita zážitku je oproti reprákům za 1000 Kč zvednutá o 20% zatímco cena o 2000%..

Zajímalo by mě, jak dlouho tam člověk může být (jestli ho nějak tlačí ..ať už přímo prodavač nebo je tlačen "morálně" kvůli tomu, že před poslechovou místností čeká dalších ix lidí), jak to vůbec probíhá (skupinový poslech nebo individuální?), mají připraveny nějaké vhodné (!) testovací mixy různých žánrů nebo si člověk musí udělat svůj? (což se mi zase nechce, jsem línej :-D ...raděj bych šel do studia, kde něco vhodného maj připraveno) ..jsou tam "typičtí prodavači" (zaškolení při nástupu do práce během hodiny a spoléhající na nezvídavost zákazníka..) nebo můžu spoléhat, že mi budou schopni opravdu poradit? Je tam výběr nejen hodně drahých, ale i levných repro soustav? Atd. Jakékoliv zkušenosti ..sem :-)

Reklama

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů