Výběr nové TV

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr nové TV

Příspěvekod Blitzkrieg » 24 srp 2017 12:29

S těmi uvedenými modely sice nemám žádnou zkušenost, ale šel bych do té LG. Důvod je zcela prostý - větší obrazovka. :-) Ono se to nemusí zdát, ale on je vidět každý centimetr...

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Výběr nové TV

Příspěvekod X » 24 srp 2017 13:58

Parametrově je na tom ta LG líp + dárek + nejen větší obrazovka, ale i všechny tunery, i když sat tuner se v TV nechá používat tak na max. 1 sat pozici, jinak doporučuji koupit sat box.
Naposledy upravil(a) X dne 24 srp 2017 15:19, celkem upraveno 1 x.

bohmacek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 90
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výběr nové TV

Příspěvekod bohmacek » 24 srp 2017 15:10

To nechápu, momentálně mám televizi a setbox, na kterém jsou programy. Potřebuju abych už nemusel setbox používat, aby to bylo v televizi. Takže aby si to samo našlo novu, primu, primu cool, a podobně, i prima comedy central a tak dále. Dokáže to ta LG ? Možná zním jak největší hlupák, ale nevyznám se v tom vůbec :D

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28576
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr nové TV

Příspěvekod Martab » 24 srp 2017 15:13

Ano, umí to.
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

bohmacek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 90
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výběr nové TV

Příspěvekod bohmacek » 24 srp 2017 15:14

V tom případě půjdu do té LG asi. Děkuju všem za rady :)

Dodatečně přidáno po 3 minutách 26 vteřinách:
Možná ještě jen, že u té LG je frekvence pouze 50 Hz, zatímco u samsungu je 200- Bude to znát ? Filmy jedou na 24 snímcích mám dojem a tv kanály na 25, takže by to mělo stačit ?

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Výběr nové TV

Příspěvekod X » 24 srp 2017 15:25

Sat = satelit. Myslíš u Samsungu index kvality obrazu? To bude nějaká reklamština. Nejspíš pojede také na 50, možná na 100 Hz. Sice by 100 Hz bylo lepší, ale mám také 50 Hz LG a je perfektní, žádné zamrzání obrazu ani u velmi dynamických scén nepozoruji.

bohmacek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 90
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výběr nové TV

Příspěvekod bohmacek » 24 srp 2017 15:28

Jo tak teda vezmu tu LG. Děkuji moc ještě jednou. Omlouvám se, za hloupé otázky :D

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr nové TV

Příspěvekod richchie » 24 srp 2017 16:23

X píše:Parametrově je na tom ta LG líp + dárek + nejen větší obrazovka, ale i všechny tunery, i když sat tuner se v TV nechá používat tak na max. 1 sat pozici, jinak doporučuji koupit sat box.


A na to jsi přišel jak?Sat tv tuner v tv jede normálně s motorem.Nevím jak u tebe,ale můj samsung normálně motorem točí.Jak usals tak diseq.
bohmacek píše:Potřebuju to primárně na programy, koukání na TV ( antena ). Poté abych na tom mohl pouštět filmy z usb, a občas tam připojit PS4. Potřebuju něco kvalitního co se za rok nerozbije, něco co má docela dobrý zvuk a obraz. Strop je 10 tisíc, nejlépe uhlopříčka 100 +.

co se za rok nerozbije-tak to by jsi nemohl koupit vůbec nic.Já třeba jednu z téhle rodinky-
http://www.samsung.com/cz/tvs/all-tvs/?uhd
a nemůžu si stěžovat.Připojeno pozemní+tenhle měsíc už i u nás spustí dvb-t2 tak uvidíme.Dále sat a to samostatně skylink+zbytek hafo družic s motorem+připojeno k síti.
pokud budeš kupovat novou tv tak zajdi do obchodu a vybírej očima.Vem se sebou flešku s nahraným programem ať ti spustí a hned uvidíš jak je na tom obrazově.Jestli už budeš vybírat i 4K(doufejmě,že olympiáda 2017 na čt) tak něco třeba odtud-
https://www.elecard.com/videos
vyzkoušej z toho odkazu i HEVC.

bohmacek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 90
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výběr nové TV

Příspěvekod bohmacek » 24 srp 2017 16:54

Programy jsem myslel jako televizní programy - nova, prima apod. Bydlím docela mimo civilizaci, a mám televizi přes satelit - antenu. Občas si tam pustím film, nebo tam píchnu PS4. A nechci zase UHD nebo tak, strop mám 10 000 kč. Podle lidí je ta LG dobrá, i celkově je LG dobrá značka. Mám od ní X věcí a nemůžu si stěžovat.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Výběr nové TV

Příspěvekod X » 24 srp 2017 16:58

Tak samozřejmě i LG v DVB-S/S2 umí točit motorem, ale je myslím (aspoň moje) omezena pouze na 16 sat pozic, vyhledávání je strašně zdlouhavé (oproti sat boxu), nepohodlné, málo funkcí, špatně se to třídí (4 skupiny) a velmi jednoduše lze nalezené TV SAT smazat - nemluvě o chybě v sat tuneru, mizí poslední stanice atd. Prostě pakárna a pokud jste náročnější sat divák, s motorem a tisíci stanicemi, rozhodně se vyplatí dokoupit sat box. Vše co jsem psal v tomto příspěvku platí pro satelitní příjem, ne pozemní stanice!

bohmacek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 90
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výběr nové TV

Příspěvekod bohmacek » 24 srp 2017 17:05

Omlouvám se za hloupou odpověď zase, ale bavíme se o stanicích jako eurosport a podobně, které jdou pouze přes satelit, nebo o tich co přijme anténa na střeše. Už jsem v tom tak zamotanej jak tvůj avatar :D Prostě potřebuju abych do toho píchl anténu, která vede ze střechy kde je anténa, abych si naladil programy nova apod. Ocko, prima cool, prima, comedy central, cinema nova, nova action a podobně. Ale když je to televize za 10 tisíc tak by to snad mělo jít. Fakt se omlouvám, vypadám tu jako hlupák, ale nerozumím tomu vůbec :/

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Výběr nové TV

Příspěvekod X » 24 srp 2017 17:11

Ujasni si pojmy, jinak je těžké něco vysvětlovat. Nemluv ve stanicích, ale v druhu příjmu:

pozemní: DVB-T/T2
satelitní: DVB-S/S2
kabelové: DVB-C

Nechápu ani jestli přijímáš pouze ze satelitů, či i z pozemní nabídky. Jestli chytáš satelitní programy, stejně asi máš sat box. LG umí i sama chytat satelitní, tamten Samsung ne. Ale to bys stejně musel dokoupit vhodný dekodér, který bys zastrčil do TV a do tohoto dekodéru potom dekódovací kartu, v opačném případě bys na satu chytil jen free stanice, například: ČT24, Noe, ...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Výběr nové GPU
    od Donator_HD » 15 bře 2024 17:51 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    397
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    15 bře 2024 18:51
  • Nové PC
    od yaa » 21 úno 2024 18:38 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    824
    od yaa Zobrazit poslední příspěvek
    23 úno 2024 14:18
  • nové pc do 20 tis
    od sorykcz » 11 lis 2023 20:08 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    17
    1794
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    13 lis 2023 18:39
  • Nové pc do 30 000 kč
    od mtc » 09 pro 2023 18:53 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    1449
    od mtc Zobrazit poslední příspěvek
    10 pro 2023 17:40
  • Nové PC
    od lucaso84 » 16 pro 2023 08:29 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    672
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    16 pro 2023 17:54

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti