Přestavba notebooku na mediální centrum Vyřešeno

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Rigel
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: srpen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Přestavba notebooku na mediální centrum

Příspěvekod Rigel » 01 dub 2018 14:33

Zdravim, dostal se mi do rukou starej kancelářskej ntb s nefunkčním hdd a nízkou spotřebou. Rozhodl jsem se, že z monitoru udělám přenosnej monitor a z vnitřností udělám mediální centrum pro televizi. Protože byl rozbitý hdd - a já doma vedu pouze rozbité hdd a nechcu kupovat nový disk, napadlo mě, že bych mohl použít počítač tak, že bych zaváděl operační systém přes flashku (Chrome OS na 16GB flashce). Tomu ntb jsem odebral klávesnici, protože nenfungovaly některé znaky a plánuju používat pouze touchpad/externí myš spolu s klávesnicí na obrazovce. Tenhle ntb má šílenej výkon, tzn. skutečně má sloužit pouze a výhradně k přehrávání videí a filmů na televizi, k ničemu jinému. Celá věc bude zapojena výhradně přes HDMI konektor. To jen tak pro uvedení do problematiky.

Kde ale nastává problém - u dvd mechaniky. Rád bych jí zakomponoval do zařízení, ale mechanika využívá slimline sata konektor, kde samička je klasicky připájená na PCB a sameček je přímo na mechanice. Problém je v tom, že při téhle konfiguraci zabírá celá sestava příliš místa na délku. Proto mě napadlo jako řešení sehnat kabel samička slimline sata na samec slimline sata. Takový kabel jsem ale nenašel, našel jsem pouze redukci ze slimline sata na sata. DVD mechaniku připojenou přes kabel bych potom mohl umístit nad PCB a ušetřil bych skoro polovinu místa na délku.

Moje otázka tedy zní - protože OS bude zaváděný z flashky a ne z hdd, zůstává namísto hdd volný slot, který je klasický 22pin sata. Pokud koupím tuto redukci z 13pin slimline sata mé dvd mechaniky na 22pin sata hdd a připojím dvd mechaniku ke konektoru pro HDD na PCB, bude dvd mechanika fungovat normálně? Na PCB jsem v téhle sekci desky viděl v zásadě pouze jeden čip, takže předpokládám, že je to vše řízeno jedním řadičem, takže si nemyslím, že by v tom nutně musel být problém. Nicméně stejně jsem se chtěl zeptat vás, jestli je to možné propojit a očekávat od mechaniky 100% funkčnost.

Předem děkuji za odpovědi.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přestavba notebooku na mediální centrum  Vyřešeno

Příspěvekod petr22 » 01 dub 2018 14:39

Opravdu nenasel kabel? Vzdyt je toho plna Ebay.

https://www.ebay.com/itm/New-Slimline-S ... SwMqBabMCc

Pokud to chces rychle, tak z Anglie:
https://www.ebay.com/itm/StarTech-com-S ... Sw-jhUJEl8

To ma slouzit ciste k prehravani DVD Video ? Protoze nic jineho to umet nebude. Ja jen ze je rok 2018 a ne 1998.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 8 hostů