Oprava varné konvice

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Oprava varné konvice

Příspěvekod Fox_25 » 03 kvě 2018 13:53

Zvládneš i rychlovarnou konvici s průtokovým ohřevem vody pomocí indukce? Po mechanické stránce to pro mě není problém, ale řízení teploty, času a ohřev už ano. Mám konvici tefal quick & hot která byla výborná, ovšem má nejspíš počítadlo hodin a zhruba po dvou letech provozu chcíply 3 kusy na stejnou závadu, nahřívají na malou teplotu přičemž tepl. senzor je v pořádku a kovový válec s PCB který nahřívá vodu také.

Reklama
jarajarda
Level 2
Level 2
Příspěvky: 239
Registrován: únor 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nabízím vývoj HW včetně SW

Příspěvekod jarajarda » 03 kvě 2018 14:56

O čem to tu proBoha mechtáš ? To si děláš legraci ?

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nabízím vývoj HW včetně SW

Příspěvekod Fox_25 » 03 kvě 2018 15:51

A proč bych si měl dělat legraci, myslím to vážně. Nabízíš vývoj HW vč. SW a já potřebuji něco co bude řídit teplotu indukčního ohřevu, vib. čerpadlo a celkový čas vypouštění vody.

https://www.youtube.com/watch?v=cAhpdrjuOrs

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nabízím vývoj HW včetně SW

Příspěvekod petr22 » 03 kvě 2018 16:15

Chces mit nejdrazsi varnou konvici na svete ?
Jedna ridici deska te vyjde na mnohem vic, nez cela nova konvice.

Spis bych veril tomu, ze popraskaly vodive spoje pajene bezolovnatym cinenem,
nez ze bych veril ze v tom je neco co pocita jestli uz uplynula zarucni doba.

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nabízím vývoj HW včetně SW

Příspěvekod Fox_25 » 03 kvě 2018 17:02

Fajn, já se jenom ptal, však v podstatě o nic nejde. A že to bude dražší než rychlovarka z krámu, s tím tak nějak počítám. Taky to po mě chtějí další 4 lidi, takže náklady by se rozložily.

Spoje nepopraskaly, šváb co to řídí dává do tyristoru čtvrtinové impulzy v porovnání s řídící deskou z funkčního kusu. Funkční řídící deska v nefunkční konvici jela jak má a ta nefunkční v té dobré nejela. PCB a ostatní součástky jsou v pořádku, vzhledem k tomu že to má dávkování vody počítám že tam skutečně bude nějaké počítadlo.

Melis
Level 3
Level 3
Příspěvky: 563
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nabízím vývoj HW včetně SW

Příspěvekod Melis » 03 kvě 2018 17:09

Otázka zní, zda to chceš opravovat, nebo vytvořit novou /jinou-lepší/ řídící jednotku.
Vzhledem že jsem se léta vývojem a realizací živil, pak ti povím, že to je otázka týdnů a měsíců, má-li to na 100% fungovat. A samozřejmě to není za 5 stovek.
A už vůbec ne na nějakej vedlejšák, to se dá udělat tak plašič na krtky.

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nabízím vývoj HW včetně SW

Příspěvekod Fox_25 » 03 kvě 2018 17:40

To máš pravdu, nedošlo mi že to bude časově tak náročné. Konvice jen tak opravit nepůjde, co mi říkal známý, musel by se vytáhnout sw z řídícího švábu a upravit, protože nahradit ho jako celek by znamenalo udělat novou řídící jednotku. No, nejspíš si konečně objednám arduino a naučím se s ním pracovat, stejně něco podobného budu potřebovat ke kávovaru a pražičce kávy.

jarajarda
Promiň za zaneřádění vlákna, ale stačilo kdyby jsi napsal že se tím prostě zabývat nechceš.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nabízím vývoj HW včetně SW

Příspěvekod petr22 » 03 kvě 2018 18:08

Pokud vyrobce trochu myslel, tak z toho ridiciho IC ten soft nijak nedostanes.

On neni problem to udelat, on je problem v tom, ze kdyz delas treba zakladni desky
z uz hotoveho navrhu (Eagle), tak te jedna prijde na 7.000 od Cinana a 11.000 Kc u nas.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nabízím vývoj HW včetně SW

Příspěvekod ITCrowd » 03 kvě 2018 18:23

A nešlo by to řešit analogově? Tedy pokud indukční ohřev funguje? Stačil by na to operák, který by vyhodnocoval teplotu horké vody - v případě, že by byla dost horká, tak by pouštěl vibrační čerpadlo...
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Melis
Level 3
Level 3
Příspěvky: 563
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nabízím vývoj HW včetně SW

Příspěvekod Melis » 03 kvě 2018 18:28

petr22 píše:Pokud vyrobce trochu myslel, tak z toho ridiciho IC ten soft nijak nedostanes.

On neni problem to udelat, on je problem v tom, ze kdyz delas treba zakladni desky
z uz hotoveho navrhu (Eagle), tak te jedna prijde na 7.000 od Cinana a 11.000 Kc u nas.


My jsme DPS nikdy nedělali ve speciálním programu. Je tu kluk /ten ještě pracuje/ a ten tíšťáky kleslí v Coleru. Nikdy jsem to jeho abstraktní myšlení nepochopil, ale umí to.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nabízím vývoj HW včetně SW

Příspěvekod Pic » 03 kvě 2018 18:43

Pánové račte se držet tématu jak jej uvedl jeho autor.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Oprava varné konvice

Příspěvekod Fox_25 » 03 kvě 2018 23:22

petr22
A co to bylo za projekt že stály PCB tolik? Známý si nechal dělat v ITEAD STUDIO 10ks desek(10cmx15cm) na DA převodník s prokovy, nep. maskou, potiskem a tuším že chtěli necelou tisícovku.

ITCrowd
Vidíš, to mě nenapadlo, teoreticky by šel využít i pid s relé pro alarm, tedy pokud bude jako celek dostatečně pružně reagovat na změnu teploty.

Melis
Ještě lepší je malování ve windows, ale v tom jsem dělal jenom jednoduché věci. Něco složitějšího pěkně ručně na papír nebo kreslící fólii, ale to už musí člověka bavit.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Oprava TV Blaupunkt B50A148TC Příloha(y)
    od Tvrbar » 17 pro 2023 19:37 » v Problémy s hardwarem
    6
    773
    od Tvrbar Zobrazit poslední příspěvek
    18 pro 2023 19:40
  • Oprava telefonu, co vše bude potřeba - Xiaomi Redmi Note 11
    od HelFix » 05 úno 2024 07:55 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    10
    1186
    od Serg01 Zobrazit poslední příspěvek
    07 bře 2024 02:35

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 6 hostů