Dust filter, látka

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Rizzard
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: září 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Dust filter, látka

Příspěvekod Rizzard » 03 črc 2018 03:09

Hello,
Upravuji svoji case (nove větráky a chtěl bych jím dodat více vzduchu který předek bedny propouští ne tak moc) a potřeboval bych nějakou tkaninu která by zabránila prachu v cestě do mé case :D
Nikde nic nemůžu najít, nějaký nylon? Ale jaké "mezírky" aby to zabraňovalo prachu a ne proudění vzduchu? Netuším vůbec, máte s tím někdo nějaké zkušenosti, co použít?

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dust filter, látka

Příspěvekod petr22 » 03 črc 2018 08:06

Z hlediska proudeni vzduchu je nejlepsi nepouzit zadny filtr, protoze filtr snizuje
pruchodnost ventilatoru cca na 5%.

At pouzijes jakykoliv material, vzdy se filtr ucpe prachem a cistit nebo vymenit filtr
je slozitejsi, nez jednou za par mesicu pocitac vyfoukat stlacenym vzduchem.

A jelikoz ti ve skrini vznika podtlak (nasavaci ventilatory ucpane filtrem a prachem,
vyfukovaci ne) tak to bude nasavat vzduch (a prach) i vsemi dalsimi otvory.

Pokud budes mit dostatecne airflow, tak znacna cast prachu vyleti zase z pocitace ven.

U vsech skrini co mam jsem odstranil jak filtry, tak mrizky za a pred ventilatory.

Rizzard
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: září 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Dust filter, látka

Příspěvekod Rizzard » 03 črc 2018 15:31

No jo ale pro mě je pohodlnější čistit filtry než kupovat stlačený vzduch (kompresor nemam) a čistit to z žeber + mi to bude lítat přímo do grafiky.
Nikdy jsem nějak lepší ventilátory nepotřeboval ale začal jsem hrát battlefield I (6600k 4.4 oc + rx480) a celkem se mi to přehřívá navíc moje větráky, nějaké nzxt za 200 jedou max na 1100 rpm což je podle mě strašně málo.
Takže jsem koupil nějaký akasa který mají přes 100 cmf, stejně mám sluchátka takže mi těch 35db snad vadit nebude.
Jen jde o to že mám v bedně vpředu dvě díry nahoře dole s tak 3*15 cm filtrami takže airflow minimální.
V obrazkach je jak bych to tak +- chtěl, za ten železný mesh by přišla nějaká ta "látka". Akorát nevím jestli udělat verzi 1 nebo 2.. ta jedna je na obouch stranách logicky a asi by to bylo lehčí na udělání. Ta druhá možnost by byla lehčí pokud bych ten mesh nechal rovný ale to by vypadalo divně si myslím chtěl bych ho nějak ohnul jako vidíte na druhém obrázku ale to vůbec nevím jak :crazy:
Obrázek
Obrázek

Dodatečně přidáno po 2 minutách 31 vteřinách:
* nevím jestli jsem ve správné "části" fóra jestli ne tak se omlouvám

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dust filter, látka

Příspěvekod petr22 » 03 črc 2018 15:45

Obavam se ze to nebude fungovat jak si predstavujes.

Ta skrin je derava jako cednik, kdyz nasavaci ventilatory ucpes filtrem, bude nasavat
vzduch vsema dirama co to pujde - napr. zadni stena je v podstate otevrena, takze to
bude nasavat vzduch skrz nic, coz je z hlediska airflow spatne.

Schvalne vyzkousej vsechny ty filtry vyndat, jaka bude teplota pri hrani hry.

Plechovku stlaceneho vzduchu maji i v Tescu a stoji do 100 Kc. I kdyz das protiprachovy
filtr kde to pujde, stejne bude uvnitr prach.

Rizzard
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: září 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Dust filter, látka

Příspěvekod Rizzard » 03 črc 2018 16:10

Tak ono by to fungovalo jako do ted akorát by tam byl přívod vzduchu navíc me příjde že ty dvě díry vpředu na to nestačí.

Jak by se mohl vzduch dostat přes zadni stenu když všechny 3 přední větráky foukají na ní (ty co jsem si objednal budou ten vzduch foukat podstatně rychleji něž tyhle? + vetrák z chladice od procesoru + vetrak za chladicem + dva ventilatory nahoře co foukají vzduch ven.

V klidu má procesor kolem 50 stupnu, zakladovka to same. Při zátěži 75-80 procesor 80+- grafika 50 disky

Jo nějaký prach dovnitř jde ale minimální, veškeré větší částečky to zachytí a jednou za mesíc, dva vezmu filtr vyklepu z okna a mám klid. Jednou do půl roku vyčistím vnitřek no

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dust filter, látka

Příspěvekod Fox_25 » 03 črc 2018 16:43

A nemáš jednodušší koupit si rovnou skříň od fractal design řady define R? Relativně často se nějaká objeví za tisícovku a co se týká protiprachových filtrů tak to mají vyřešeno poměrně dobře s tím že to má snadnou údržbu. Ale jak píše petr22, stejně se na 100% prachu nezbavíš a alespoň jednou ročně to budeš muset vyfoukat, plus pravidelně čistit filtry.

Vzduch se ti zadní stěnou dostane nejspíš přes grafickou kartu a zdroj když to bude pod zátěží.

Rizzard
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: září 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Dust filter, látka

Příspěvekod Rizzard » 03 črc 2018 17:10

Tak mě se tahle case zase líbí, mám uvnitř dobře udělaný managment, bílej chladic + 5 disků to je na dva dny to předělávat. Ten mesh bych přestříkal na bílou tak si myslím že by to nevypadalo úplně hrozně. Tak grafika to taky fouká ven nechapu jak by se ten vzduch mohl dostat zadem dovnitř když budou ze předu foukat tři 3000rpm ventilátory :D Pokud teda budou mít odkud brát ten vzduch což jsem chtěl vyřešit tímto

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dust filter, látka

Příspěvekod Fox_25 » 03 črc 2018 19:03

Tak jestli máš grafiku s ref. designem tak to potom jo. Ale taky mám v PC 5 disků a pohrál jsem si i s kabely, ale předělávat to je cca na dvě hoďky, ne dva dny. Ale jestli máš už teď vysoké teploty, což minimálně u disků máš, zazdít to ještě prach. filtrem nebude dobrý nápad.

Co máš vlastně za skříň? Jestli ten Phanteks P400 tak ten má vepředu dva protiprachové filtry, nahoře a dole, plus jeden u zdroje.

Rizzard
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: září 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Dust filter, látka

Příspěvekod Rizzard » 03 črc 2018 20:33

mam nitro + ktera to ma udělane tak ze to fouka ven..
no jo ale ja nepsal o predelavani kabelu u disku ale o předelavani vnitrnosti do jine bedny.

Ale před tím prachovým filtrem bude díra 13*25cm dira viz obrazek a č.2 skrz kterou pujde urcite vic vzduchu nez tech dvou dohromady co tam už jsou.

Nejsem si jistý jestli si pochopil co chci udělat já nechci dát prachovej filtr před disky já chci do předního panelu udělat diru zevnitr upevnim mesh za nej nejaký prachový filtr který bude minimálně bránit vzduchu v průchodu max 5%. Když jsem to tak počítal tak na 100% výkonu ty moje větráky původní dohromady produkují 120cmf ty nové větráky budou dohromady produkovat minimálně 300cmf takže i kdyby to bylo 20% dolů kvuli prachovému filtru což pochybuji tak na tom budu dvakrát lépe.

Rizzard
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: září 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Dust filter, látka

Příspěvekod Rizzard » 21 črc 2018 13:15

No tak mám hotovo, vyřezání díry do toho plechu bylo mnohem horší než jsem si myslel. Vrtačkou a nůžkama na plech to moc nešlo a plech okolo nebyl tak hezký jak bych si představoval tak jsem tam nalepil lišty které jestě dopiluju. Zezadu jsem nalepil mesh a bylo. Dust filter jsem udělal také ale zabraňoval moc vzduchu jak psal petr a kvůli tomu ventilátory nasávali vzduch zezadu. Bez dust filtru je to ale jiná a airflow je dostačující a vzduch proudí tak jam má, takže aspoň mám předek case a nějak to vypadá než bez toho.


Jinak ventilátory snížili teplotu cpu asi tak o 10-15 stupňů dnes jsem ho přetaktoval na 4.7 ghz a teplota nejde přes 60 stupňů, ještě budu muset vyměnit pastu pod chladičem ta je tam tak půl roku takže počítám s tím že ta teplota půjde ještě o něco málo dolů. Vpředu mám dva Scythe grand flex A jednu Deltu ZDE ventilátor nevím jestli někdo znáte ale je to monstrum, na 100% výkonu to jede na 4000Rpm a slyším ho i přes ty zavřené sluchátka, což moc praktické není a přemýšlím o tom že koupím ještě jeden flex místo něho a dám ho dozadu aby jel na těch 40%-60% a odváděl vzduch od procesoru ven.. když je na 60 procentech tak to ještě jde a má kolem 3000Rpm...a to s hlukem ještě jde nebo to minimálně neslyším přes sluchátka.


Obrázek
Obrázek

Dodatečně přidáno po 2 minutách 49 vteřinách:
1070ti už mám doma, 6600k je na 4.7 jak jsem psal a bf1 na utlra jede kolem 80 fps někdy padne na 60 nevím jestli je to normální našel jsem že většina lidí má kolem 100fps ale já jsem asi speciální

vuLva
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5432
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dust filter, látka

Příspěvekod vuLva » 21 črc 2018 13:27

To, že tam je pasta půl roku vůbec ničemu nevadí. Přepastování nepomůže pokud tam není nějakej beton.

Case fan na 3000rpm? U toho dokáže někdo dobrovolně sedět?

6600K je slabá na BF1. Chce to i7, nejlépe 6ti jádro.
Fractal Design Define R6 TG (6x Noctua A14 ULN) - Intel Core i9-9900K @ 4,9GHz (Noctua D15S) - ASUS Z370 MAXIMUS X APEX - 16GB G.Skill Trident Z DDR4 4000Mhz - MSI GTX 1080 Ti Lightning Z 11GB (ACEX IV + 3x Noctua A9 PWM) - Samsung 960 PRO 512GB + ADATA SX8200 PRO 2TB + Samsung SpinPoint M9T 2TB - Corsair RM650X - 27" LG 27GL850 @ 144Hz + 24" DELL P2419H

Rizzard
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: září 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Dust filter, látka

Příspěvekod Rizzard » 21 črc 2018 14:01

Píšu že mám uzavřený sluchátka, neslyším když vedle mě někdo mluví takže mi hluk nevadí když jsou ty scythe naplno tak je neslyším i když nemám zaplou hru nebo hudbu a teploty šli dolů o dost takže. Když to teda není na plnej výkon ten delta to už slyším ale mám ho ztlumenej na 60%.

Oni ty scythe mají 2400Rpm a nějakých 120CFM s 28db.. ten delta jsem koupil jen ze zajímavosti za dvě stovky.

Ten 7700k by nebyl o nic lepší? Pořád ho mohu po víkendu koupit za 5000 Kč


Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti