LED pásek světla, prodlužovačka, rozdvojka

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
HelFix
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1735
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

LED pásek světla, prodlužovačka, rozdvojka

Příspěvekod HelFix » 10 črc 2023 17:25

Ahoj,
přemýšlel jsem jak udělám osvětlení v pergole na zahradě.
Tahání elektřiny aktuálně nepřipadá do úvahy.

Hned vedle pergoly je k dispozici zásuvka, napadlo mě proto, že prostě koupím LED pásek a když bude potřeba světlo, tak se zapojí do zásuvky.

A teď k prosbám..
1) Dokázali byste mi poradit nějaký LED pasek, který je dlouhý zhruba 6-9m? Nebo je tato délka naprosto zbytečná a pro částečné osvětlení budou stačit 2 metry? V tom případě by světla byla zhruba 1,5m nad zemí, přímo nad stolem.
2) Pravděpodobně budu potřebovat nějakou prodlužovačku. Bude stačit nějaká obyčejná nebo se ven bude hodit nějaká jiná?
3) K dispozici je pouze jedna zásuvka, napadlo mě, zda by nebylo možné do ní koupit rozdvojku (z důvodu, abych mohl i nadále nabíjet telefony). To se mi tak nějak nelíbí, protože bych to rozdvojky zapojoval i tu prodlužovačku.

**LED pásek by měl mít k dispozici dálkové ovládání, skrz které by šlo světýlka zapnout a vypnout, mít k dispozici RGB a nastavení jasu osvětlení.

**Další nápad je, že by se do té zásuvky prostě zapojila prodlužovačka s více výstupy a byla by využitá jak pro napájení LED světýlek, tak i jako nabíjecí stanice pro telefony. Bude to v pohodě? (Samozřejmě, v momentě, kdy se bude ze zahrady odcházet nebo tam nebude nikdo přítomen, bude prodlužovačka odpojená. - V tomto případě poprosím s výběrem kvalitní prodlužovačky s 3 výstupy.

Dodatečně přidáno po 47 minutách 18 vteřinách:
Ještě dodám, že s ledkama bych se chtěl vejít do tisícovky.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: LED pásek světla, prodlužovačka, rozdvojka

Příspěvekod ITCrowd » 10 črc 2023 19:43

Obecně:
- kup si prodlužku s více zásuvkami. V jedné bude zdroj pro LED, v dalších můžeš mít nabíječky. Výkonově je to naprosto v pohodě. A musíš ji zabezpečit tak, aby se do ní nedostala voda.
- LED pásky se prodávají po 5, nebo 10 metrech.
- LED pásky zalité.
Budeš potřebovat zdroj, řídící jednotku. Zdroj musí být dimenzován na příkon pásku (obvykle se udává ve W/m).
Pokud chceš hodně ušetřit, pak si kup sadu + propojovací konektory. Pásek rozstřihni na 4 díly - místa k rozstřižení jsou vyznačena. Dále přestřihni dráty propojek a nastav dráty dle potřeby. Propájené spoje ochraň smršťovací bužírkou. Stejně tak i konektory. Pokud má pergola bílý strop, otoč je nahoru - světlo bude dostačující a nebude oslňovat. Případné osvětlení pracovní plochy řeš bílým páskem bez ovládání.
Pokud nechceš kupovat konektory, pak lze pájet přímo na plošky RGB pásku. Opět použít smršťovačku.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
HelFix
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1735
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: LED pásek světla, prodlužovačka, rozdvojka

Příspěvekod HelFix » 10 črc 2023 20:42

Ahoj, díky za odpověď.
Jako prodlužovačku jsem našel tuhle: https://www.datart.cz/prodluzovaci-priv ... aUQAvD_BwE

Co se týká LED pasku, tak jsem si představoval již nějaké hotové řešení. Ještě jak jsem jezdil s dodávkou, tak jsem tam měl normálně led pasek zalitý něčím, stálo mě to asi 5 stovek a byl k tomu i ovladač a zapojení do zásuvky.

Něco takového by se taky dalo použít?

Dodatečně přidáno po 1 minutě 49 vteřinách:
https://www.electroworld.cz/x-site-sp-5 ... JEQAvD_BwE

Dodatečně přidáno po 2 minutách 20 vteřinách:
Takhle by mi to přišlo jako nejvíce jednoduché řešení.

Dodatečně přidáno po 3 minutách 41 vteřinách:
Pergola je bohužel ze dřeva a není to žádný rovný povrch, proto netuším, jak ty ledky tam nalepit. Existuje nějaké alternativní řešení? U někoho v dodávce jsem viděl, že to prostě přidělal připináky

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: LED pásek světla, prodlužovačka, rozdvojka

Příspěvekod ITCrowd » 10 črc 2023 21:10

Oboje vyhovuje.
Co se týče připevnění - normálně bych nalepil a přichytil sponkami se sponkovačkou. Nebude to tak vidět jako připínáčky. A můžeš jich tam nastřílet kolik chceš.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
HelFix
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1735
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: LED pásek světla, prodlužovačka, rozdvojka

Příspěvekod HelFix » 10 črc 2023 21:42

Dobře díky, takže když se to náhodou zabodne do toho pásku, tak se nic neděje, ano?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: LED pásek světla, prodlužovačka, rozdvojka

Příspěvekod ITCrowd » 10 črc 2023 23:09

Děje. Jsou k dostání U sponky s roztečí 11,3mm. Ty v pohodě "obejmou" ten pásek (10mm) bez poškození.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
HelFix
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1735
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: LED pásek světla, prodlužovačka, rozdvojka

Příspěvekod HelFix » 11 črc 2023 08:43

Dobře, děkuji.

Uživatelský avatar
Riviera kid
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1167
Registrován: květen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: LED pásek světla, prodlužovačka, rozdvojka

Příspěvekod Riviera kid » 12 črc 2023 12:07

Měl jsem v obýváku podobný pásek asi 2m na přísvit stolu s počítačem, abych nemusel svítil velkým lustrem, ale že by to bylo něco extra, to zrovna ne. Světlo z toho bylo dost na prd
"Voda je mokrá, nebe je modrý, ženský mají tajemství."

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: LED pásek světla, prodlužovačka, rozdvojka

Příspěvekod ITCrowd » 12 črc 2023 14:58

A může za to samozřejmě ten pásek.
Nesváděj svoje neumětelství a neschopnost na pásky. Kdybys měl pravdu, už dávno by se přestaly používat. Chce to jen vědět co chci a umět to realizovat, to je celé :-)
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
HelFix
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1735
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: LED pásek světla, prodlužovačka, rozdvojka

Příspěvekod HelFix » 12 črc 2023 17:06

Já měl právě obdobný pásek v dodávce a musel jsem to i tlumit, svítilo to fakt bláznivě. Ten pásek jsem měl potom schovaný i za posteli a svítilo to velice dobře.

Uživatelský avatar
Riviera kid
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1167
Registrován: květen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: LED pásek světla, prodlužovačka, rozdvojka

Příspěvekod Riviera kid » 13 črc 2023 14:48

ITCrowd píše:A může za to samozřejmě ten pásek.
Nesváděj svoje neumětelství a neschopnost na pásky. Kdybys měl pravdu, už dávno by se přestaly používat. Chce to jen vědět co chci a umět to realizovat, to je celé :-)



Jako že neumím strčit napájecí adaptér do zásuvky a rozvítit? OK, tím se vše vysvětlilo.
"Voda je mokrá, nebe je modrý, ženský mají tajemství."

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53626
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: LED pásek světla, prodlužovačka, rozdvojka

Příspěvekod petr22 » 13 črc 2023 15:01

Pred tim zapojenim do zasuvky a rozsvicenim jsi ten pasek ale vybral a koupil - kdyz si koupis pasek
kde jsou LED co malo sviti, tak logicky bude malo svetla. Kdyz koupis pasek s LED co sviti hodne, bude
zase hodne svetla. Jak moc bude svitit zavisi na tom, co si sam vyberes. Neni zadny obecny LED pasek,
kazdy ma jine parametry.

Pokud sviti moc, lze to snadno resit. Pokud malo tak bohuzel ne.

To je stejne jako koupit si 40W zarovku a nasledne si stezovat, ze malo sviti. To neni chyba zarovky, chtelo
to napriklad 100W. S LED je to stejne.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Výběr zásuvkové lišty (prodlužovačka) Příloha(y)
    od Speedhack » 09 zář 2023 15:08 » v Vše ostatní (hw)
    14
    3619
    od faraon Zobrazit poslední příspěvek
    12 zář 2023 20:02

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 46 hostů