Tlaciaren HP LaserJet MFP M140w - oranzovy vykricnik

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tlaciaren HP LaserJet MFP M140w - oranzovy vykricnik

Příspěvekod petr22 » 01 úno 2024 21:45

Tak to je to spravne.

Zkus to zapnout a zase vypnout, pak restartovat tiskarnu.

Je to od HP - tam se deji takove veci ze se clovek nestaci divit.

Reklama
zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10922
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tlaciaren HP LaserJet MFP M140w - oranzovy vykricnik

Příspěvekod zeus » 01 úno 2024 22:27

Minuly patek jsem neco podobneho resil - tiskarna uz dokonce odmitala tisknout. Nakonec pomohlo ji odebrat z uctu, dat factory reset z web.rozhrani a znovu ji do stejneho uctu pridat.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

mango35712
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Tlaciaren HP LaserJet MFP M140w - oranzovy vykricnik

Příspěvekod mango35712 » 02 úno 2024 08:26

petr22 píše:Tak to je to spravne.

Zkus to zapnout a zase vypnout, pak restartovat tiskarnu.

Je to od HP - tam se deji takove veci ze se clovek nestaci divit.


Vypol som, zapol, restartoval, nic nepomohlo. Dokonca teraz sa deje uz to, ze ked tlaciaren zapnem, tak naraz blika aj oranzovy vykricnik aj modra kontrolka WiFi .. takze uz sa tlaciaren sama ani nepripoji, ako to bolo doteraz.
Netusil som, ze sa v dnesnej dobe vyrabaju veci, kde mozu nastat taketo komplikacie prakticky z nicoho.

zeus píše:Minuly patek jsem neco podobneho resil - tiskarna uz dokonce odmitala tisknout. Nakonec pomohlo ji odebrat z uctu, dat factory reset z web.rozhrani a znovu ji do stejneho uctu pridat.


Z uctu som ju uz odobral a aj nanovo pridal, dokonca som skusal vytvorit aj novy HP ucet, ci to nepomoze, ale bez vysledku.
Spytam sa ta prosim, ako si ju resetoval z weboveho rozhrania do vyrobnych nastaveni? Pravdepodobne zle hladam, lebo sa mi to nedari najst.

Zatial vam velmi pekne dakujem pani

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tlaciaren HP LaserJet MFP M140w - oranzovy vykricnik

Příspěvekod petr22 » 02 úno 2024 08:31

Kdyz se pripoji k pocitaci USB kabelem tak funguje jak ?

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10922
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tlaciaren HP LaserJet MFP M140w - oranzovy vykricnik

Příspěvekod zeus » 02 úno 2024 09:58

ako si ju resetoval z weboveho rozhrania do vyrobnych nastaveni?

Tvuj obrazek dole na minule strance, zalozka System, tam (tusim) Service.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

mango35712
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Tlaciaren HP LaserJet MFP M140w - oranzovy vykricnik

Příspěvekod mango35712 » 02 úno 2024 22:27

petr22 píše:Kdyz se pripoji k pocitaci USB kabelem tak funguje jak ?


Doteraz som si nevsimol, ze to ma USB port (z nejakeho dovodu je prelepeny nalepkou, kde je symbol preciarknuteho USB - nerozumiem). Hned zajtra, ked sa dostanem ku kablu, tak to vyskusam a dam vediet.


zeus píše:Tvuj obrazek dole na minule strance, zalozka System, tam (tusim) Service.


Akurat som ju skusil cez webove rozhranie zresetovat do vyrobnych nastaveni a zatial funguje. Skusim ju znovu poriadne otestovat a potom dam vediet, ci sa problem vyriesil alebo nie.

Zatial vam velmi pekne dakujem

Dodatečně přidáno po 11 hodinách 29 minutách 47 vteřinách:
Akurat som ju skusil prepojit kablom (tlaciaren USB-B a PC USB-A) a nic sa nedeje. Vobec na to nereaguje. Nevedeli by ste este nahodou co s tymto prosim?
Ved hadam ked sa to napevno prepoji cez kabel, tak to musi fungovat ...

Cez WiFi mi uz tlaci, to uz funguje, ale ten kabel by bol mozno rozumnejsi si myslim.

Dakujem

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 603
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Tlaciaren HP LaserJet MFP M140w - oranzovy vykricnik

Příspěvekod kecalek » 03 úno 2024 10:40

Pre fyzické prepojenie PC - tlačiareň potrebuješ v PC ovládač tlačiarne + nastavenie portu USB v PC pre tlačiareň. Cez WiFi pracuje vstavaný ovládač, ktorý preberá tlačové fronty zo siete a potom tlačí s použitím práve toho ovládača. Ak sa používa káblové prepojenie - je to lokálna tlačiareň, prípadne zdieľaná tlačiareň cez PC.
https://support.hp.com/us-en/drivers/hp ... l/30190589
Poznámka: aj PC má ovládať pre ethernet a pokiaľ chceš WiFi - dáva sa modul, alebo dongle a potrebný je na to druhý ovládač. NB majú ethernet i WiFi a majú DVE sieťové karty - každá má svoj vlastný ovládač. Teda i tlačiareň má pre WiFi pripojenie jeden ovládač a pre kábel potrebuje druhý ovládač.

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10922
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tlaciaren HP LaserJet MFP M140w - oranzovy vykricnik

Příspěvekod zeus » 03 úno 2024 18:11

ma USB port (z nejakeho dovodu je prelepeny nalepkou, kde je symbol preciarknuteho USB - nerozumiem).
Cez WiFi mi uz tlaci, to uz funguje, ale ten kabel by bol mozno rozumnejsi si myslim.

Tak bych rekl, ze mas spis M140we - u ni vyslovne pisou, ze prvotni nastaveni se NESMI delat pres kabel.
Ad kabel - tu tiskarnu stejne musis pridat v aplikaci (a ne v Zarizeni a tiskarny, jak se ti snazi podsunout kecalek).
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 603
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Tlaciaren HP LaserJet MFP M140w - oranzovy vykricnik

Příspěvekod kecalek » 04 úno 2024 12:18

Nevidím, že by som mu "podsúval" nastavenia v Zariadenia a tlačiarne (max. nastaviť ako predvolenú tlačiareň) - ja som uviedol, že pre prepojenie káblom potrebuje ovládač - potom musí pre prepojenie tlačiareň <-> PC nastaviť port pre USB v PC. A za ďalšie - prepojením sa stáva lokálnou tlačiarňou, pretože tlačové fronty (aj skrz sieť) prideľuje PC, preto sa nastavuje ako zdieľaná - t.z. iný zdroj v sieti, cez PC pošle tlačové úlohy tlačiarni. Bez toho - PC nevie kam poslať, tlačiareň nevie komunikovať s PC a čaká na WiFi.

mango35712
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Tlaciaren HP LaserJet MFP M140w - oranzovy vykricnik

Příspěvekod mango35712 » 05 úno 2024 07:11

Pani, moc Vam dakujem za vsetky rady. Tlaciaren uz funguje, ale stale len cez WiFi.

Nakoniec mi pomohlo tlaciaren zresetovat cez webove rozhranie do vyrobnych nastaveni a pracovat s nou uplne nanovo.

Cez kabel ju bohuzial stale neviem spojazdnit, vzdy ma HP prehodi na pouzivanie WiFi.

Este raz Vam velmi pekne dakujem a verim, ze sa s podobnym problemom uz nestretne nikto z nas.

Dodatečně přidáno po 3 hodinách 44 minutách 16 vteřinách:
+ by som sa este rad opytal, ci nahodou niekto neviete, ci sa tlaciaren da nejakym sposobom zaheslovat, aby ju nemohol pouzivat hocikto. Nikde som to nenasiel, tak je to len taky vykrik do tmy.

Dakujem


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problem - tlaciaren HP LaserJet MFP M140w
    od mango35712 » 24 lis 2023 14:37 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    1
    1210
    od Roman Tyčka Zobrazit poslední příspěvek
    26 lis 2023 20:30

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů