IP kamery / Starlink a blesky

...

Moderátoři: Marfy, Mods_senior, Mods_junior, HW spec team

Uživatelský avatar
TheSalon112
Level 3
Level 3
Příspěvky: 458
Registrován: 04 čer 2014 17:38
Bydliště: localhost

IP kamery / Starlink a blesky

Příspěvek od TheSalon112 »

Ahojte,

plánujem na budovu namontovať starlink (strecha) a IP kamery na budovu. Na budove je už namontovaný bleskozvod, ale rozmýšľam či nie je potrebné zabezpečiť nejakú ochranu či dodatočné uzemnenie IP kamier / starlinku keďže oboje je napájané cez POE. Našiel som napríklad nejaké ubiquiti POE surge protection "ochrany" ale jednak neviem kde presne to umiestniť a či to vôbec dáva zmysel. Má cenu sa nad tým nejako zamýšľať ? Je mi jasné, že priamy zásah nič nevydrží a viem, že šanca zásahu blesku nehnuteľnosti je limitne blízka 0, ide mi hlavne o to, aby som mal všetko správne a ak je štandardom nejaké extra uzemnenie, aby ma poistovňa neposlala kade ľahšie

Ďakujem
MOJE ŽELEZO:
CPU: Intel core I7 870 2,93 GHz
CPU Cooler: SilentiumPC Fera 2 HE 1224
GPU: ASUS GTX1050 TI 4GB
HDD: WDC Black 1TB
SSD: Samsung 850EVO 120GB
MotherBoard: Asus P7P55D-E
RAM: 4X Kingston DDR3 2GB Value RAM
PSU: Seasonic S12ii-520
Bedňa: Corsair SPEC-03 Red LED
Blue-Ray Mechanika: LG BH10LS30

Zpět na „Vše ostatní (hw)“