Debata o AMD 2026

...

Moderátoři: Marfy, Mods_senior, Mods_junior, HW spec team

Uživatelský avatar
WinDroid
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4204
Registrován: 25 srp 2014 15:57
Bydliště: Plzeň

Re: Debata o AMD 2026

Příspěvek od WinDroid »

On ten upscaler + ray tracing dává smysl. Ale je to v podstatě osekaná kostra a posílený nasvícení. Ono pro člověka, co nezkoumá textury, tak to působí daleko líp.
Uživatelský avatar
falco_dee
Level 3
Level 3
Příspěvky: 560
Registrován: 28 bře 2022 14:09

Re: Debata o AMD 2026

Příspěvek od falco_dee »

No to už je dost věc názoru a subjektivity. Nikomu to neberu :D Každej máme jinej pohled.

U Crimson Desert RT taky dělá docela velkej rozdíl. Jasně, jsou i případy kde RT vůbec není - např. Clair Obscur: Expedition 33 a vypadá to famózně i tak.
Na druhou stranu spoustě starších her kde se to implementovalo byť jen jako showcase demo to parádně pomohlo, třeba Witcher 3, Half Life 2 atd.
Path tracing je ještě o level výš, ale žere šíleně výkonu, taky se to hlavně používá u CGI ve filmech. Opět dávám příklad RE Requiem, kde to až mění k nepoznání. Otázkou může být jestli si to Nvidia nezaplatila a aby to s tím prostě vypadalo líp :D O tom nedokážu ani debatovat, protože do toho vůbec nevidím jak to funguje v praxi. Popřípadě jestli není limitující engine často, nevím.
CPU: Ryzen 7 7800X3D GPU: GIGABYTE RTX 5080 WINDFORCE OC 16GB MB: ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI RAM: Kingston Fury Renegade 32GB (2x16GB) DDR5 6400 CL32 PSU: Seasonic Focus (GX-850) - 850W SSD1: Samsung SSD 980 PRO, M.2 - 250GB SSD2: Samsung SSD 980, M.2 - 1TB CASE: Fractal Design Meshify C bílá (okno TG) CPU Cooler: Be quiet! Dark Rock PRO 4 Monitor: 34" Dell Alienware AW3423DWF (QD-OLED)
Uživatelský avatar
falco_dee
Level 3
Level 3
Příspěvky: 560
Registrován: 28 bře 2022 14:09

Re: Debata o AMD 2026

Příspěvek od falco_dee »

https://www.youtube.com/watch?v=_ErnOjwcWK8

Komenty pod videem o novém 9950X3D2 mluví za vše. Jen ať jim to lidi daj sežrat a třeba se proberou :D
CPU: Ryzen 7 7800X3D GPU: GIGABYTE RTX 5080 WINDFORCE OC 16GB MB: ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI RAM: Kingston Fury Renegade 32GB (2x16GB) DDR5 6400 CL32 PSU: Seasonic Focus (GX-850) - 850W SSD1: Samsung SSD 980 PRO, M.2 - 250GB SSD2: Samsung SSD 980, M.2 - 1TB CASE: Fractal Design Meshify C bílá (okno TG) CPU Cooler: Be quiet! Dark Rock PRO 4 Monitor: 34" Dell Alienware AW3423DWF (QD-OLED)
Uživatelský avatar
Baggy
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1648
Registrován: 29 srp 2012 01:29

Re: Debata o AMD 2026

Příspěvek od Baggy »

To se dalo čekat , i já jako amd fanoušek vidím ty jejich kecy , snaží se být jak nvidie - předražený hw a podplácení společností aby jejich hw používali a optimalizovali přednostně pro ně.A ty kecy že to na rdna 1 a 2 nejde kvůli absenci npu - viz. int8 .... Přijde mi jako by si v posledních letech amd vzalo to nejhorší z nvidie a aplikovalo to globálně na sebe. Ještě chvíli a skončím na ARCu od intelu ... Jedna věc je ale potřeba říct - kdyby toto udělala nvidie tak by to všichni opěvovali a ´´chápali´´ že to nejde. U amd se každej zlobí x krát tolik protože to běžně nedělá , což je ale dobře. Nechceme další nvidii.
CPU:Ryzen 7 7700x MB:MSI B650 Tomahawk WiFi RAM:16+8GB 6000MT/s OS DISK:Samsung PM9C1 512GB NVME:Crucial P510 2TB NVME2:WD SN 560 1TB HDD:RAID5->3xWD DC HC330 10TB PSU:Seasonic 750GM GPU:RX 6800 16GB CASE:CoolerMaster COSMOS Custom
MOUSE:Razer DeathAdder Chroma
AUDIO:Skytec SPL 400 + Tesla ARS 744
LCD:MSI MAG 345CQR
PH:SAMSUNG Galaxy Z Flip 4 128gb
NT:Dell Vostro 14 5471/HP Elitebook G7
Uživatelský avatar
WinDroid
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4204
Registrován: 25 srp 2014 15:57
Bydliště: Plzeň

Re: Debata o AMD 2026

Příspěvek od WinDroid »

Já bych nebyl tak krutej. Na druhou stranu osvěžili ten trh s kartama a rozvířili debatu a udělali slušné karty dost dostupné. Nvidia do mid-end PC, kde člověk řeší peníze aktuálně nedává smysl. Už tak je celkem nemyslitelný, že by si běžnej člověk kupoval stolní PC za 30k, kde má nějakej základ.
Často si raději pořídí např. konzoli + notebook

Tah s nepřístupnými novými funkcemi bohužel dává smysl a aplikuje to hodně firem. Pořídíš si levnej dobrej stroj, ale neměl bys důvod ho měnit, pokud by ti ty novější funkce dali.

Na druhou stranu, Nvidia hodně zase sází na marketing a ty funkce, ale třeba "lákadlo" DLSS 5, kvůli kterému by si teď člověk koupí kartu s vidinou podpory v budoucnu tam stejně zdaleka v takové míře fungovat nebude.
Aktuálně jen prodávají myšlenku.
Uživatelský avatar
falco_dee
Level 3
Level 3
Příspěvky: 560
Registrován: 28 bře 2022 14:09

Re: Debata o AMD 2026

Příspěvek od falco_dee »

RDNA 4 poměr cena/výkon je výbornej to souhlasím
CPU: Ryzen 7 7800X3D GPU: GIGABYTE RTX 5080 WINDFORCE OC 16GB MB: ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI RAM: Kingston Fury Renegade 32GB (2x16GB) DDR5 6400 CL32 PSU: Seasonic Focus (GX-850) - 850W SSD1: Samsung SSD 980 PRO, M.2 - 250GB SSD2: Samsung SSD 980, M.2 - 1TB CASE: Fractal Design Meshify C bílá (okno TG) CPU Cooler: Be quiet! Dark Rock PRO 4 Monitor: 34" Dell Alienware AW3423DWF (QD-OLED)
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problém s aktualizací zabezpečení 2026-04
    od C_ejinka » » v Windows 11, 10, 8...
    5 Odpovědi
    13544 Zobrazení
    Poslední příspěvek od vanuch
  • Nemá někdo Asia Express S01E01 (2026)(CZ)
    od Eastrin » » v Vše ostatní (sw)
    3 Odpovědi
    25362 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Baggy

Zpět na „Vše ostatní (hw)“