Sada na čištění PC AKU
Moderátoři: Marfy, Mods_senior, Mods_junior, HW spec team
-
PARKR
- Level 3

- Příspěvky: 550
- Registrován: 17 črc 2012 20:58
- Bydliště: Severní Morava
Sada na čištění PC AKU
Zdravím , je vhodná tato sada na čištění PC ?
např: https://www.mader.cz/sada-na-cisteni-pc ... b0CxuCoXxQ aby měla větší výkon . Stlačený vzduch v pyxle moc nechci . Můžete něco doporučit ? Děkuji
např: https://www.mader.cz/sada-na-cisteni-pc ... b0CxuCoXxQ aby měla větší výkon . Stlačený vzduch v pyxle moc nechci . Můžete něco doporučit ? Děkuji
OS Windows 11 Professional (x64) (24H2) / MB ASUS TUF GAMING B650M-PLUS / CPU AMD Ryzen 5 7600/ RAM G.SKILL 32GB KIT DDR5 6000MT/s CL36 AMD EXPO / GPU ASUS DUAL RTX 4060 GAMING OC /
SSD SSD WD Black SN770 NVMe 1TB / PSU Seasonic Core GX-650 ATX 3
SSD SSD WD Black SN770 NVMe 1TB / PSU Seasonic Core GX-650 ATX 3
-
petr22
- Guru Level 15

- Příspěvky: 55311
- Registrován: 06 úno 2012 10:27
Re: Sada na čištění PC AKU
Vetsi vykon za 500 Kc? Tohle je hracka, ne pouzitelna vec.
Jedina levna vec je stlaceny vzduch v pixle.
Bezolejovy kompresor s dostatecnym vykonem stoji podstatne vic nez 500 Kc.
Jedina levna vec je stlaceny vzduch v pixle.
Bezolejovy kompresor s dostatecnym vykonem stoji podstatne vic nez 500 Kc.
-
WinDroid
- Level 6.5

- Příspěvky: 4205
- Registrován: 25 srp 2014 15:57
- Bydliště: Plzeň
Re: Sada na čištění PC AKU
Oproti stlačenýmu vzduchu se nedoplatíš.
Pro maximální možnosti síly je potřeba se naučit ho používat a klidně mít načaté 3 pixly zároveň a střídat.
Pokud to nepotřebuješ na časté bázi, tak se ti nevyplatí do stroje investovat. Stlačený vzduch stojí např. v Actionu 50 Kč
Pro maximální možnosti síly je potřeba se naučit ho používat a klidně mít načaté 3 pixly zároveň a střídat.
Pokud to nepotřebuješ na časté bázi, tak se ti nevyplatí do stroje investovat. Stlačený vzduch stojí např. v Actionu 50 Kč
-
PARKR
- Level 3

- Příspěvky: 550
- Registrován: 17 črc 2012 20:58
- Bydliště: Severní Morava
Re: Sada na čištění PC AKU
OK , takže Stlačený vzduch , ale opatrně . Děkuji za upřesnění
OS Windows 11 Professional (x64) (24H2) / MB ASUS TUF GAMING B650M-PLUS / CPU AMD Ryzen 5 7600/ RAM G.SKILL 32GB KIT DDR5 6000MT/s CL36 AMD EXPO / GPU ASUS DUAL RTX 4060 GAMING OC /
SSD SSD WD Black SN770 NVMe 1TB / PSU Seasonic Core GX-650 ATX 3
SSD SSD WD Black SN770 NVMe 1TB / PSU Seasonic Core GX-650 ATX 3
-
WinDroid
- Level 6.5

- Příspěvky: 4205
- Registrován: 25 srp 2014 15:57
- Bydliště: Plzeň
Re: Sada na čištění PC AKU
Nestříkat tu tekutinu, musí být svisle - musí vycházet plyn. Posílat po dávkách - nedržet, aby nemrzly cesty.
Když se chladem utlumí, tak vzít druhý, třetí. Mít je načaté naráz, takové jsou moje zkušenosti a stačí mi to.
Párkrát to zkusíš a budeš vědět. Když už ti nefouká ani jeden, tak chvilku počkáš a jede to zas jak nový.
Když se chladem utlumí, tak vzít druhý, třetí. Mít je načaté naráz, takové jsou moje zkušenosti a stačí mi to.
Párkrát to zkusíš a budeš vědět. Když už ti nefouká ani jeden, tak chvilku počkáš a jede to zas jak nový.
-
falco_dee
- Level 3

- Příspěvky: 560
- Registrován: 28 bře 2022 14:09
Re: Sada na čištění PC AKU
Jak moc velkej hazardér jsem když PC foukám odjakživa klasickým kompresorem? 
CPU: Ryzen 7 7800X3D GPU: GIGABYTE RTX 5080 WINDFORCE OC 16GB MB: ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI RAM: Kingston Fury Renegade 32GB (2x16GB) DDR5 6400 CL32 PSU: Seasonic Focus (GX-850) - 850W SSD1: Samsung SSD 980 PRO, M.2 - 250GB SSD2: Samsung SSD 980, M.2 - 1TB CASE: Fractal Design Meshify C bílá (okno TG) CPU Cooler: Be quiet! Dark Rock PRO 4 Monitor: 34" Dell Alienware AW3423DWF (QD-OLED)
-
petr22
- Guru Level 15

- Příspěvky: 55311
- Registrován: 06 úno 2012 10:27
Re: Sada na čištění PC AKU
Pokud neni bezolejovy tak vsude strikas se vzduchem i mastnotu a bordel.
-
Baggy
- Level 4.5

- Příspěvky: 1648
- Registrován: 29 srp 2012 01:29
Re: Sada na čištění PC AKU
Mě osobně už se stalo někdy před 12lety že sem foukal kompresorem desku , kompresor vyplivl šponu které sem si nevšiml a deska k.o. Takže spíš štěstí že se doteď nic nestalo
Jak bylo už řečeno , levně jedině stlačený vzduch.
CPU:Ryzen 7 7700x MB:MSI B650 Tomahawk WiFi RAM:16+8GB 6000MT/s OS DISK:Samsung PM9C1 512GB NVME:Crucial P510 2TB NVME2:WD SN 560 1TB HDD:RAID5->3xWD DC HC330 10TB PSU:Seasonic 750GM GPU:RX 6800 16GB CASE:CoolerMaster COSMOS Custom
MOUSE:Razer DeathAdder Chroma
AUDIO:Skytec SPL 400 + Tesla ARS 744
LCD:MSI MAG 345CQR
PH:SAMSUNG Galaxy Z Flip 4 128gb
NT:Dell Vostro 14 5471/HP Elitebook G7
MOUSE:Razer DeathAdder Chroma
AUDIO:Skytec SPL 400 + Tesla ARS 744
LCD:MSI MAG 345CQR
PH:SAMSUNG Galaxy Z Flip 4 128gb
NT:Dell Vostro 14 5471/HP Elitebook G7
-
Uziv007
Re: Sada na čištění PC AKU
To by aj mna zaujimalo, pretoze toto dnes riesim. Tiez mam brutalne vela prachu vo filtroch na PC, kedze je PC na zemi a potrebujem nejake dlhodobe riesenie pre cisty PC.
Ano, v Action moze stat za 50kc, ale staci to na naozaj precizne cistenie PC vratane ventilatorov? Samozrejme, ze uvidi clovek ako z tamadial lieta prach, ale myslim si, ze ak by sa to vyfukalo s nejakym elektrickym zariadenim, tak by to bolo niekolko nasobne lepsie.
Mne v Datacompe u nas na SK poradil pan toto: https://www.aliexpress.com/item/1005010810920193.html
A vraj to pouziva uz 7 rokov
Ano, v Action moze stat za 50kc, ale staci to na naozaj precizne cistenie PC vratane ventilatorov? Samozrejme, ze uvidi clovek ako z tamadial lieta prach, ale myslim si, ze ak by sa to vyfukalo s nejakym elektrickym zariadenim, tak by to bolo niekolko nasobne lepsie.
Mne v Datacompe u nas na SK poradil pan toto: https://www.aliexpress.com/item/1005010810920193.html
A vraj to pouziva uz 7 rokov
-
petr22
- Guru Level 15

- Příspěvky: 55311
- Registrován: 06 úno 2012 10:27
Re: Sada na čištění PC AKU
Samozrejmne ze vyfoukani elektrickym zarizenim je lepsi.
Ale poradnym kompresorem, ne hrackou za 200 Kc z trznice!
Kdo rekl, ze PC musi byt ciste? Nez zcela ucpat chlazeni pomoci zbytecnych filtru je lepsi je dat pryc
a jednou za nekolik mesicu vnitrek vyfoukat.
Ale poradnym kompresorem, ne hrackou za 200 Kc z trznice!
Kdo rekl, ze PC musi byt ciste? Nez zcela ucpat chlazeni pomoci zbytecnych filtru je lepsi je dat pryc
a jednou za nekolik mesicu vnitrek vyfoukat.
-
atari
- Level 6

- Příspěvky: 3416
- Registrován: 24 říj 2008 19:50
Re: Sada na čištění PC AKU
Jediné co riskuješ, je zanesený chladič (a i jiné komponenty) mastnotou, a tím horší chlazení, a z toho vyplývající možné přehřívání komponent.
Jinak obecně elektronice mastnota nevadí.
A pokud nepoužiješ kompresor z fabriky, tak riziko, že z toho něco vyletí, je minimální.
(A nafoukanou mastnotu v obýváku by asi řešila manželka, sestra, partnerka ..., tak to řeš s nima, nebo běž do garáže.)
A jak píše petr, já všechny PC jednou za rok vyfoukám vysavačem, otřu vlhkým hadříkem, a funguje to bez problémů. Není potřeba řešit složitosti.
-
falco_dee
- Level 3

- Příspěvky: 560
- Registrován: 28 bře 2022 14:09
Re: Sada na čištění PC AKU
Já to dělám tak, že si PC vezmu k rodičům do garáže a tam to vyfoukám. Nikdy mi nepřišlo, že z toho lítá mastnota. PC foukám 2x ročně.
CPU: Ryzen 7 7800X3D GPU: GIGABYTE RTX 5080 WINDFORCE OC 16GB MB: ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI RAM: Kingston Fury Renegade 32GB (2x16GB) DDR5 6400 CL32 PSU: Seasonic Focus (GX-850) - 850W SSD1: Samsung SSD 980 PRO, M.2 - 250GB SSD2: Samsung SSD 980, M.2 - 1TB CASE: Fractal Design Meshify C bílá (okno TG) CPU Cooler: Be quiet! Dark Rock PRO 4 Monitor: 34" Dell Alienware AW3423DWF (QD-OLED)
