Nejasnosti s NTB

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

hexxisek
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nejasnosti s NTB

Příspěvekod hexxisek » 09 úno 2009 14:28

Dobrý den, scháním si ntb kolem 18 000 a protoze nejsem ten co si kupuje kazdý rok novou mašinku chci dobre zainvestovat aby mi to alespon par let vydrzelo nez dostuduju :wink: problém je stím výběrem,chtěl bych nějaký výkoný ntb a přímo do oka mi padl tento asus " http://www.alza.cz/asus-f5sr-ap027-d101832.htm " ae stím přišel první problém při detailnějším zkoumáním grafické karty protože když sem hledal jinde tak u stejné grafiky píšou uplne jinou vlastní pamět např "http://www.notebooky.com/detaily/un/313552-acer-aspire-5530g-702g32mi" :D zkoumal jsem i jíné fora a řešilo se tam i neco ohledne hypermemory a ze tech 256je sdílenejch...ale vsude je to nerozhodné a nedořešené a mě to dost trápí protože bych byl rád kdybych věděl co to vlastně kupuju :D předem děkuju za radu a budu rád když pridáte i jiné type ntb do 18 000 co bude například lepší i než ten asus, děkuju :wink:

ještě dodatek,grafická karta má prý jen 64bit sběrnici, co si o tom myslíte když si na tom hodlám zahrat aespon nejakou novejší hru jako Crysis,GTA 4 apod

Reklama
Uživatelský avatar
melior
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 977
Registrován: září 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nejasnosti s NTB

Příspěvekod melior » 09 úno 2009 14:50

takto: typ grafiky je jedna vec, druha je velikost pameti... ono ten stejny typ muze samozrejme mit vice velikosti pameti :-) osobne si ale myslim ze tech 512 udavanych je vcetne one "sdilene pameti" s RAM a skutecna "vlastni pamet" bude nizssi. podle ceny to tak usuzuju
if (count(legs)==6) bug
else feature;

Dvě monarchie v nejednotné Evropě...
Dvě koloniální říše v neklidném světě 23. století...
Jaderné mocnosti s historií osmi vzájemných válek...
Federativna kraljevina Jugoslavija a Císařství České

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejasnosti s NTB

Příspěvekod memphisto » 09 úno 2009 15:47

tak na notebook za 18k, kde rozjedes slusne Crysis zapomen a GTA 4? Ten potrebuje jo CPU a grafiku aby to jelo, takze na to muzes taky zapomenout. za tyhle prachy sezenes tak MSI GX 600 nebo jak je to presne pojmenovano a to je herni book s jaks taks vykonem i na Crysis, ale na GTA4 se chytat nebude. to bys musel jo hodne pritlacit a koupit alespon Alienware, aby tam jelo slusne GTA4, ale to je kolem 70k a vys
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
Owner
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7260
Registrován: červenec 07
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nejasnosti s NTB

Příspěvekod Owner » 09 úno 2009 16:47

Tak takovou cenu spíše u Alienware dělá ta značka , nic proti,ale jde sehnat podobný a stejně výkonný za zhruba 60% z ceny od Alienu. Třeba zde http://www.notebooknamiru.cz si můžeš sestavit ntb ,jaký chceš a hned vidíš ,kolik bude stát.

EDIT: Tak jsem si zahrál ,kolik by stál takový "herní" notebook . Viz . obrázek . Jinak jsem tam dal další dvě baterie ,pro příklad kolik by stála taková výdž 7h . :D Samozřejmostí je C2D 2,80Ghz s fsb 1066mhz a 4GB DDR3 ramek doplněné o 4GB Robson Modul spolu s 500GB harddiskem .
Obrázek
Fallout fan | HJT | MWAV | CCleaner | Provozuji Minecraft server Minecore.cz | Osobní blog
Notebook: Thinkpad X200s - 12", Core2Duo L9300, 9cell, 240GB SSD, 5GB DDR3
PC: AMD Phenom II X6 1055T, 12GB DDR3, AMD 6870, 500GB Seagate 7200.12

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejasnosti s NTB

Příspěvekod memphisto » 09 úno 2009 17:49

az na to, Alienware ma Intel Extreme s takty nad 3GHz, pameti 8GB DDR3, disky 1,5TB a 2x9800GTX ve SLI. nejdrazsi model stoji v USA 2500 dolaru a u nas nejnizsi kolem 100k, tak si spocitej, za kolik ho sezenes v USA a zkus podobny za ty prachy poskladat u nas. extremne drahou znacku z nej delaji nenazrani cesti obchodnici;-)

PS: sam jsem Alienware mel, tak muzu srovnavat. ten nejvyssi model. koupil jsem ho v USA a kdyz jsem ho u nas prodaval pod 100k, tak mi za nej malem ruce utrhli, jak ho chteli;-)
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

hexxisek
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejasnosti s NTB

Příspěvekod hexxisek » 09 úno 2009 18:38

Tak jako až tak herní sem nemyslel...ae nerad bych aby se mi tam sekalo i cs:source že :D ae tak třeba zamlouvá se mi ještě tento http://acer.mironet.cz/acer-aspire-6920 ... p+dp88523/ a bavil sem se s klukem co to má a ríka ze GTA 4 bez problmu mu jdou na Low sice ae i tak to má krasný detaily a neseka se to, pak ze na tom jede Medium Gridy taky bez problemu a Crysis ze mu tam de na Strední detaily s 35FPS...coz vidím jako docela dostacující =) je mi jasný ze za 18 000nemuzu ocekávat "herní" ntb...spís se hram ani nejak nevenuju ae kdo by to vydrzel sem tam si neco nezahrat...hlavně že mi tam pujde krasne plynule WoW :D co si o tom ntb myslíte? rad bych slysel jestli mu neco vycítate...me se na nem hlavne libí ta grafika, to je asi nejlepsí co vtý cenový tríde najdu koukal sem i na nootebookcheck a tam to taky vypada dost dorbre na tech testech, a nereste ram pamet,tu stejne budu dokupovat na 4gb :wink: já jen jestli je neco na co bych si mel dát bacha

a Ownere 64bitový Visty bych si tam nerval protože tam uplne hafo moc softwaru nefunguje, mala kompatibilita...je to blbý ae je to tak,sem se o to zajímal kdyz sem se ptal proc do ntb s 64bitovým turionem rvou 32bitový visty

Uživatelský avatar
melior
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 977
Registrován: září 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nejasnosti s NTB

Příspěvekod melior » 10 úno 2009 08:53

Owner tam ty 4bit Visty daval kvuli adresaci pameti: 32bit "zkousnou" max 4GB - adresace HDD, GK, apod. - realne kolem 3GB. proto tam dal ty 64 bit. a povera o male kompatibilite je k smichu cloveku ktery uz 2,5 roku stabilne jede na 64bit Vistach.

EDIT: takze jestli tam budes "dokupovat" pamet na 4GB tak uz tam ty 64bity dej taky. vyplati se to ver mi ;)
if (count(legs)==6) bug
else feature;

Dvě monarchie v nejednotné Evropě...
Dvě koloniální říše v neklidném světě 23. století...
Jaderné mocnosti s historií osmi vzájemných válek...
Federativna kraljevina Jugoslavija a Císařství České

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejasnosti s NTB

Příspěvekod memphisto » 10 úno 2009 09:13

tech 64bit Vist bych se nebal. jinak book nema spatnou vybavu, ale je to proste Acer. Na tohle tema tu uz probehlo spousta debat, ale ja uz proste Aceru neverim. Nekolikrat jsem se uz spalil a jen tak me uz nepresvedci. jinak v pomeru cena/vykon Acer vede, ale v kvalite zpracovani nikoliv. s tim GTA4 se mi to nechce moc verit :-/
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

hexxisek
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejasnosti s NTB

Příspěvekod hexxisek » 10 úno 2009 20:53

no jasne ae kdyz uz tam davaj 32visty...slysel sem ze tam musi zustat puvodni OS kvuli reklamaci...ale nevim jeste stim zkusenost nemam, a u ceho bych si mel treba u aceru davat pozor? kamos ma ten samej ntb da se rict ze tedka 4 mesícem a zatím ho má uplne bez problemu,akorákt dokupoval na 3gb pamet ...a stim GTA 4 to je pravda :wink: nehadal bych se kdybych nebyl ocitej svedek :D hraje to ne na uplne Very Low ae na taky to chudy nastaveni co se tyce distance a kvaliti stinů...ae jde mu to nesekaně i v akcich kdy to je ostřejší :twisted:


Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů