dobrý komp?

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

sirduc
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: únor 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

dobrý komp?

Příspěvekod sirduc » 14 úno 2006 17:11

Nazdar všichni, potřebuju trochu poradit s výběrem nového kompu. Potřebuju ho hlavně na multimédia,studijní účely, občasné hraní.
Pročetl jsem pár recenzí a vybral jsem toto:
AMD Athlon 64 3000+ (Venice, Socket 939) Box
MB GIGABYTE K8NF-9 nForce4 4x S939,SB,SATA,GLAN,PCIx,HT1600MHz, podpora DDR400 Dual max 4GB
Kingston DDR HX 1GB 400MHZ, 2x512,CL 2
GigaByte Radeon X700, 128 MB DDR,DVI-I PCI-Ex
Maxtor DiamondMaxPlus10 160GB 7200rpm 8MB SATA 10ms
DVD RW NEC ND-4550A 16xDVD±R/RW/RAM, 6x ± DL
Cenově se chci vejít pod 16000Kč i s daní bez monitoru.
Je tato sestava vhodná nebo existují vhodnější komponenty?
Diky za odpověď.

Reklama
Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 14 úno 2006 22:08

1. Co to znamená "na multimédia a občasné hraní"? Jestli chceš spíše pracovat s videem nebo s muzikou, tak bych doporučoval spíš Intel.
2. Je to koupě celého nového počítače nebo upgrade staršího PC?
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 24 úno 2006 12:54

Správně sis nejdřív stanovil, kolik na sestavu vyčleníš peněz. Pak si musíš udělat jasno, na co počítač bude. Pokud si chceš hrát, je nejlepší AMD, pokud chceš pracovat, pak Intel, pokud se chceš realizovat v multimédiích, MacIntosh. Na multimédia však dnes již v pohodě stačí i Intel PIV (ne celeron). Já osobně preferuji Intel a všechny mé počítače jsou takto vyzbrojené. Doporučil bych základní desku od Asusu s chipsetem Intel. Stabilita je holt stabilita. S DVD bych šel spíš do LG, dlouhodobě mají příznivé recenze u všech svých mechanik. Nikde jsem neviděl zvukovku. Chceš tedy používat integrovanou? To bych ti rozhodně nedoporučoval. Koupí stařičkého Sound Blastera (klidně 128) za kilo se vyhneš řadě možných starostí, které ti může navařit integrovaný zvuk. Při výběru základní desky bych ti doporučil malý trik. Já si vždy vyberu nejdříve nejvyšší procesor, jaký si můžu dovolit. K němu hledám desku (Asus, chipset Intel), tak aby byl procesor pokud možno ten nejslabší, který zmákne. Paměti pak beru pro nejvyšší možnou rychlost sběrny. Takto mohu v budoucnu upgradovat prakticky jen výměnou procesoru.
Přeji ti šťastnou ruku při výběru komponent a kliku při volbě obchodníka (dej si bacha na délku záruky u disku, solidové ti dají tři roky).


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nový notebook, dobrý poměr cena/výkon
    od drdr321 » 06 bře 2024 17:31 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    1100
    od drdr321 Zobrazit poslední příspěvek
    07 bře 2024 14:30

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů