Elektrotechnika - micrcontroler PIC16F628A

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
redvo
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 143
Registrován: září 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Elektrotechnika - micrcontroler PIC16F628A

Příspěvekod redvo » 25 črc 2009 14:36

Zdravím, idem na SPŠ elektrotechnickú a vždy som sa o elektrotechniku tak trochu zaujímal. Tieto prázdniny som dostal nápad si niečo jednoduché vyrobiť a zapáčila sa mi RBG lampička s výkonovou LED, tak som si povedal že to skúsim. Je to celkom jednoduché, ale zasekol som sa pri jednej veci. Je k tomu na stiahnutie pravdepodobne niečo ako riadiaci program na 4 funkcie DIP prepínača a súčiastka PIC16F628A, čo je asi pamäťový modul, s niečím takýmto som sa ešte nestretol. Chcel by som sa spýtať že čo sa s tým robí, či je PIC16F628A pamäťový modul a tie 4 súbory sa tam majú nahrať? A ak áno tak ako prosím? Bol by som rád keby ste mi odpovedali čo najskôr, lebo je to dosť narýchlo. Vďaka všetkým za vaše rady a pomoc!

Reklama
Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Elektrotechnika - micrcontroler PIC16F628A

Příspěvekod zao » 25 črc 2009 14:46

tak budeš asi muset eště vyrábět programátor pro pro ten příslušnej obvod pokud se chceš vyhnout kupování nějakýho programatoru, já sem teď žádej narychlo pro tvůj IO nenašel, ale zadej třeba do googlu pic programmer a najde ti to plno návodů s připojením USB nebo LPT
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

Uživatelský avatar
redvo
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 143
Registrován: září 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Elektrotechnika - micrcontroler PIC16F628A

Příspěvekod redvo » 25 črc 2009 15:16

išlo by to podľa tohoto návodu? ešte som to nečítal..

http://server.badassumptions.org/pic16f628/

Skreko
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: září 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Elektrotechnika - micrcontroler PIC16F628A

Příspěvekod Skreko » 18 zář 2009 19:09

Tento programator je sice určeny pre PIC16F84A... ale spolahlivo programuje aj 16F628A.. priložena je schema aj program do pc :smile:
Přílohy
Pic programator.rar
(34.36 KiB) Staženo 62 x


Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů