Jaký si můžu koupit RAMky?

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
CrazyManer
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 901
Registrován: únor 05
Bydliště: LBC
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Jaký si můžu koupit RAMky?

Příspěvekod CrazyManer » 04 črc 2006 12:35

Zdrawim, chci si dneska koupit RAMky ale nevim co mám za typ RAMek a jakej mi pujde do základky , koukal sem na ten slot (zatim mám jen 256mb ram) a ta karta co tam je, je u prostřed přerušená a tim vlastně má rozdělenou tu část s plíškama na dvě části, takže slot je přerušenej jednou ... jaký mám ramky? Kámoš říkal že to sou nějaký děsně špatný DIMMky nebo co ... tak kterou si mám koupit aby mi šla : http://www.losan.cz/katalog/hardware/pametove_moduly/ z tohohle krámu si jí budu asi brát, tak mi prosím nějakou doporučte (chci 256mb) :shock: děkuju za pomoc, já se v tom moc nevyznám :oops:

Reklama
Uživatelský avatar
CrazyManer
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 901
Registrován: únor 05
Bydliště: LBC
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod CrazyManer » 04 črc 2006 12:37

samožřjemě že myslim takovou nějakou do 900 :D

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 04 črc 2006 12:54

Měl bys v první řadě prostudovat manuál k tvé základní desce, abys věděl jaké RAMky tvoje deska podporuje a s jakými se nesnáší. Musí ti sedět sloty - RAMka není pevný disk, který pichneš do jakéhokoliv kompu, jen když má IDE nebo SATA sloty. Skutečně potěší, když si potom nějaké paměti doneseš domů a jsou ti na..... :x :x
S tímhle příspěvkem ses tak o 2 - 3 týdny opozdil. Dnes chceš koupit RAMku a už sotva se rozběhne pořádná diskuze, kde by se ti dostalo lepších rad.

Uživatelský avatar
CrazyManer
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 901
Registrován: únor 05
Bydliště: LBC
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod CrazyManer » 04 črc 2006 13:02

žádnej manuál nemám ale na CD k základce stojí : VIA KT400/333 series Motherboard VIA KT400/333 CHIPSET SERIES SUPPORT CD, ASUS , a na CD je červenej čtvereček M348 ... :oops:

Uživatelský avatar
CrazyManer
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 901
Registrován: únor 05
Bydliště: LBC
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod CrazyManer » 04 črc 2006 13:08

není třeba nějakej diagnostickej program kterej by mi hodil hlášku co mám za ramky? protože je pak velká pravděpodobnost že mám všechny sloty stejný že jo .. :D

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 04 črc 2006 13:20

Určitě by nebylo nejlepší, kdybys jej vyndal z kompu, zabalil do šnuptychlu a donesl do toho obchodu, kde se ti na to "odborným" okem podívá prodavač a řekne, jaké to jsou (a na 99,9 % se netrefí). Vyzkoušej některé diagnostické programy - Aidu, Everest - sice ti žádný z nich neřekne jméno RAMky tak jak u desky, nebo grafické karty, protože do takové hloubky už nejdou, ale aspoň ti napoví, jaký typ, jak rychlé, na jakou sběrnici patří a ještě dost dalších podrobností. A taky jméno a typ, sběrnici a další věci od tvé desky!!!

Uživatelský avatar
CrazyManer
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 901
Registrován: únor 05
Bydliště: LBC
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod CrazyManer » 04 črc 2006 17:03

kámoš dones DDR jedničky , 256mb a v pohodě tam šli, ale problém je ten že na počítači nebylo vidět změny, dokonce bych řek že bez nich to běhalo rychlejc .. nevíte co s tim? A JEŠTĚ JEDEN PROBLÉMEK .. v ICQ se mi změnily znaky, ve windows to není, a v nastavení ICQ je čeština, zkoušel sem i procvaknout AJ a ČJ a nic nefunguje

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 04 črc 2006 22:47

Ty paměti to chce vyzkoušet třeba v nějaké hře a podobně, dát jim trochu záhul. Taky záleží jaký mají časování ty co zkoušels mohly být pomalejší takže se ty původní přispůsobily a to mohlo zpomalit systém. Stáhni si Everest http://www.instaluj.cz/cz/katalog/utili ... y/everest/
A tam si vyhledej paměti mělo by ti to o nich říct takřka vše. A místo šnuptychlu bych doporučil antistatický sáček.. :lol:
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
CrazyManer
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 901
Registrován: únor 05
Bydliště: LBC
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod CrazyManer » 04 črc 2006 23:16

mám 333jky kámoš dones 400ky takže se přispůsobily ty jeho a zkoušeli jsme to na nějaký hře se škodou oktavií sx nebo tak nějak a s 512mb ram to bylo pomalejší než s 256mb ram .. dost divný

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 04 črc 2006 23:27

RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů