LCD 17" do cca 5 000 Kč

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
krtenek
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1955
Registrován: květen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

LCD 17" do cca 5 000 Kč

Příspěvekod krtenek » 25 črc 2006 21:00

Takže můj problémek je jednoduchý. Potřeboval bych vybrat nějaký LCD monitor. Jen nevím, jestli 15" nebo 17". Tvrdí se totiž, že 15" LCD je jako 17" u CRT. Monitor mám a budu mít cca metr od očí.

Mé skromné požadavky:
cena: do 5 000 kč
kontrast: alespoň 400:1?
svítovost: alespoň 250 cd/m2?
rozteč bodů: ???
rychlost překreslování: 8 ms (víc už není moc dobré, že?)

Na nynějším 17" CRT mám rozlišení 1024x768 - a to samé chci i na LCD (takže bude lepší ten 15"?).
Monitor bude určen na běžnou práci - internet, psaní dopisů, prohlížení a úprava fotek, občas film + hra.
Takže nic speciálního, žádné reproduktory, USB, DVI atp.


Co třeba BenQ FP73G? :unsure:

Reklama
seitec
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod seitec » 25 črc 2006 22:16

treba tohle? http://www.alzasoft.cz/lcd-displej-hyun ... d64897.htm
kdyz tak se tam mrkni maj tam docela vyber.
LCD ma vetsi zobrazovaci polchu nez CRT takze 15 LCD je o neco vetsi nez 15 CRT. ale me se stejne vzdycky kouka lip do vetsiho a 17 LCD je docela dobra doporucoval bych spis tu 17.
:)

Uživatelský avatar
Doktor 1
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 337
Registrován: březen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Doktor 1 » 26 črc 2006 01:14

Určitě bych také volil 17". Metr od očí by 15" asi nebyla moc vhodná a navíc jak píšeš, že si občas i zahraješ nebo si občas pustíš DVD bude 17" lepší. Radši si ještě chvilku počkeja našetři si na něj. Jinak každopádně bych nekupoval FU.-SIEMENS. Kamarád je prodává a varoval mě před nimi. A co se týká odezvy, četl jsem již několikrát, že od 13 níže rozdíl lidské oko není schopno rozeznat. Podívej se na http://www.czechcomputer.cz/ ke každému výrobku jsou tam diskuse a můžeš se tam nacokoli zeptat.

Uživatelský avatar
krtenek
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1955
Registrován: květen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod krtenek » 26 črc 2006 04:57

Tak 15" jsem už taky zavrhl. Ale chci za málo peněz hodně muziky - a nevím co vybrat (jelikož LCD nerozumim). :idea:

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 26 črc 2006 07:40

Doktore, to je děs, co? Když obchodník, který je vlastně přímo závislý na prodeji nějakého produktu, varuje potencionální zákazníky, protože by měl pak víc problémů, než když neprodá nic.
Jen tak mezi námi, pár let jsem pro Siemens pracoval (telekomunikace) a po zkušenostech s nimi bych si od nich nekoupil ani žárovku na podsvícení LCD...
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Doktor 1
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 337
Registrován: březen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Doktor 1 » 26 črc 2006 14:05

Karlosi, máš pravdu mám 3 mob. telefony od SIEM. a 2 jsem honil dost često po servisech.
Jinak značky v jejich krámě se začínají měnit na LG a SAMSUNG. Tam jsem slyšel hodnocení pozitivní. Já osobně mám LG 1740P a jsem spokojenej.

Surehand
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: září 05
Bydliště: Hlohovec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Surehand » 30 črc 2006 22:23

Je niekoľko celkom slušných výrobcov LCD monitorov za relatívne nízke ceny. Skús sa poobzerať po monitoroch LG, Acer, Asus, alebo Benq. Okrem toho sú dobré aj monitory Imax. No a v tej cene by sa možno našiel aj Philips, možno o pár korún drahší.

Uživatelský avatar
krtenek
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1955
Registrován: květen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod krtenek » 03 srp 2006 21:03

A co říkáte na tento? :idea:

Uživatelský avatar
T3NK
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 396
Registrován: duben 04
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod T3NK » 03 srp 2006 22:08

je pravda že spousta lidí má se značkou Siemens problémy, ale já vybavuju mobilama zančky Siemens všechny členy rodiny a i kamarády a nikdy si nikdo nestěžoval, mám i ADSL modem Siemens a taky úplně v klidu a pračka která je kupovdivu taky Siemens taky dobře funguje takže já naopak zančku Siemens prosazuju. nevim jak jsou na tom s LCDčkama ale vše co jsem od nich měl funguje bezvadně :bigups: :bigups:
Jan Werich : Kde blb, tam nebezpečno.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 04 srp 2006 07:55

To, že jsi jaksi monotématicky zaměřený na telefony Siemens, vylučuje možnost srovnání. Zaměstnavatel mě vybavil před časem telefonem Siemens MT50. Počáteční spokojenost spojená s příjemně modře podsvíceným displejem, vystřídalo poměrně brzy rozčarování z jeho citlivosti, respektive necitlivosti, kde všichni s Nokiemi, Alcately, Ericsony a bůh ví čím ještě, mají plný signál, já musím odejít k oknu, abych mohl volat bez výpadků. Baterka má poloviční výdrž a životnost, než kdejaká Nokie. Bohužel naše firma je německá a tím také monotématicky laděná, takže od panského stolu upadlý, nedokouřený doutník, bude zase Siemens... :evil:
Jak je na tom tvoje pračka se spotřebou elekriky a vody? Trufnu si tvrdit, že já v Electroluxu vyperu stejně dobře, jako ty ve svém Siemensu, ale já o pár halířů levněji, protože naše pračka stála o několik tisíc méně. :lol: :lol: :lol:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
besst
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 386
Registrován: březen 05
Bydliště: Severozápad
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod besst » 04 srp 2006 10:04

jestli jsi se ještě nerozhodl, tak tady je mé osobní doporučení: BenQ FP73G. Akorát musíš ty dvě stovky připlatit :wink:

Uživatelský avatar
krtenek
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1955
Registrován: květen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod krtenek » 07 srp 2006 11:23

A jak hodnotíte ASUS MM17DE? Za 5 100 Kč to jde, ne?


Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti